Сабақтың тақырыбы 4 саны және цифры Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата06.01.2022
өлшемі383,35 Kb.
#109941
түріСабақ
Байланысты:
матем





Пән: Математика

Мектеп: 

Күні:07.04.2021

Машықкер:Касымбекова Оразгуль

Сынып: 1-сынып

Сабақтың тақырыбы

4 саны және цифры

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.1.1** санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну;

10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау;

1.1.1.2** біртаңбалы сандарды сандарды оқу, жазу және салыстыру

1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: тақ және жұп сандарды ажырата алады.

Көптеген оқушылар: натурал сандардың және 4 санының жұп сан екендігін біледі.

Кейбір оқушылар:. . 4 санының құрамын біледі.

Жетістік критерийлері

10 көдеміндегі сандарды тура және кері санай алады.Бір таңбалы сандарды оқып, жазып, салыстыра біледі. Бір таңбалы сандардың құрамын анықтай біледі.

Тілдік мақсаттар

Қазақ тілінде

Орыс тілінде

Ағылшын тілінде

төрт

четыре

four

қосу

добавлять

add

азайту

уменьшить

feduce




Құндылықтарды дамыту

Мәңгілік ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім.

Пән аралық байланыс

дүниетану, ағылшын тілі


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресустар

Сабақтың басы

5 мин

Шаттық шеңбері. «Күн шуағы» әдісі.

Оқушылар бір-біріне күнді ұсына отырып жылы лебіздерін айтады.

Оқушыларды геометриялық пішіндер арқылы топқа біріктіру
Өткен сабақты пысықтау.

«Көршіңді тап» ойыны.


Күннің суреті

Геометриялық пішіндер


Қима сандар.

Сабақтың ортасы

25 мин


Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс. (20-21 бет)

Айтылым.

  1. (Ұ.Ж) «Кір жайғыш» әдісі

1- ден 9-ға дейінгі сандарды тура және кері санау.

Төрт саны сандық сәуледе үш санынан кейін тұрады.



1 2 3 4 5 6 7 8 9

.
Дискриптор:

  1. 1- ден 9-ға дейінгі сандарды тура және кері санай алады.

  2. Төрт санының сандық сәуледе үш санынан кейін тұратынын біледі.

  1. Айтылым.

(Жеке жұмыс) «Кім тапқыр?» ойыны.

Қай жануардың төрт аяғы бар?



  1. (Ж.Ж) Қай сандар түсіп қалған?





  1. Т. Ж. «Есепші пішіндер» әдісі.

Сандарды салыстыр. ( постер қорғау)


Дискриптор:

  1. Сандарды геометриялық пішіндер арқылы ажырата алады.

  2. Артық, кем, тең таңбаларын қоя алады.

«Сиқырлы сандар» (видеоролик)


  1. Ұ.Ж. Түсіп қалған сандарды ата.




  1. Т.Ж. Сана. Айтылым.

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі



  1. Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу. 4 саны

Жетістік критерийі

Дескриптор

Сандарды жаза біледі.

Салыстыру таңбаларын ажырата біледі.

Төрт санының құрамын анықтай алады.


Сандарды жаза алады.

Салыстыру таңбаларын ажырата алады.


4 санының құрамын анықтай біледі.




Оқулық

Қима сандар

Түрлі – түсті қарындаш, геометриялық пішіндер, А-3 парағы.

Слайд

Оқулық

геометриялық пішіндер


Жұмыс дәптері №1



Сабақтың соңы

5мин

Шығарып көр.

«Кел санайық» ойын.



- Қоянда неше ақ көжек бар?

-Неше қара?

- Барлығы неше көжек бар? Жауабы:4 көжек.

Есте сақта!

4 4 4




3 1 1 3 2 2



Оқулық

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

«Зерттеу әдісі»

Орындап көр. Оқушыларға “Ең байқағыш оқу-шы” ойынын ойнатамын.Оқушылар өз орындығының, көршісінің орындығының аяғын, тағы сол сияқты сыныптағы саны 4 болатын басқа заттарды тез табуы керек.

Жауаптар нұсқасы:

төрт шкаф, төрт қабырға, төрт фломастер т.с.с.




Кері байланыс: «Көңіл-күй смайликтері» әдісі

Түсіндім. Түсінбедім. Сұрағым бар.



   

Оқушыларға қаламсаппен жазғанда абай болу керектігін ескертемін.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет