Сабақтың тақырыбы: "7 саны мен цифры" Сабақтың мақсаты: Білімділік: 7 цифрымен таныстыру, 7 санының құрамын анықтай



Дата25.08.2017
өлшемі9,51 Kb.
#27270
түріСабақ
  • Алматы облысы
  • Еңбекшіқазақ ауданы
  • Шелек ауылы
  • “Бәйтерек” балабақшасы
  • 7 саны мен цифры
  • “Алтын-ай” ересек тобының
  • тәрбиешісі: Нурбекова А.Ж.
  • Сабақтың тақырыбы: “7 саны мен цифры”
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: 7 цифрымен таныстыру, 7 санының құрамын анықтай
  • білуге үйрету. Тура және кері санауға “+”, “-”
  • таңбаларын пайдаланып есептер шығаруға үйрету.
  • Дамытушылық: Ойын арқылы балалардың логикалық ойлау
  • қабілетін дамытып, пәнаралық байланыс арқылы
  • математика пәніне деген қызығушылығын
  • арттыру.
  • Тәрбиелік: Өз бетінше жұмыс жасау қабілетін қалыптастыру,
  • еңбекқорлыққа тәрбиелеу
  • Сабақтың түрі: аралас сабақ
  • Сабақтың әдісі: ойын, түсіндірме, әңгімелесу
  • Көрнекілігі: слайдтар, суреттер
  • Құрал-жабдықтар: үлестірмелік дидактикалық материал
  • Сабақтың барысы:
  • І.Ұйымдастыру кезеңі /2 минут/
  • Психологиялық дайындық.
  • Балаларды математика сабағына дайындау
  • Тәрбиеші: - Балалар, мен сендерге бүгінгі күндерің нұрлы болсын, көңіл-күйлерің
  • жақсы болсын, сабақтарың жақсы өтсін деп тілеймін.
  • Балалар енді біз орнымызға отырайық
  • Сабаққа дайынбыз ба?
  • Олай болса сабағымызды бастайық
  • Балалар, қазір жылдың қай мезгілі?
  • Қай ай?
  • Аптаның қай күні?
  • Апта күндерін атап шығайықшы?
  • Бір аптада неше күн бар?
  • Бүгін біз 7 саны мен цифрымен танысамыз.
  • Ал енді ел ауызынан алынған қазақ халқының жеті санын қастерлеп
  • Мынандай 7 өсиетін атап өтейік:
  • Мектепке бала 7 жастан барады
  • 7 шелпек
  • 7 ата
  • 7 күн
  • 7 қазына
  • 7апта
  • 7 қасиетті сан
  • 7 санның құрамы (көрнекілік арқылы балалармен әңгімелесу)
  • 7 саны 7 бірліктен тұрады.
  • Егер 6 санына 1-ді қоссақ 7 болады + =
  • Егер 7-ден 1-ді алсақ 6 болады - =
  • 7 саны 6-дан бір санға үлкен >
  • 7 саны 6 санынан кейін тұрады, 7 саны тақ сан.
  • Балалар, бүгінгі сабақ ерекше болмақ , себебі бүгін біз орманға серуендеуге
  • барамыз.
  • 6
  • 6
  • 1
  • 7
  • 1
  • 7
  • 6
  • 7
  • Қасқырдың тапсырмасы:
  • 1-ден 6-ға дейін тура сана
  • 6-дан 1-ге дейін кері сана
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
  • Мынау түлкі: Түлкі бізге қандай тапсырма беретін екен? Түлкі қу, айлакер, сондықтан да қулығын асырып кетіп жүрмесін. Абай болайық.
  • Түлкінің тапсырмасы:
  • 1. 6 іннен 6 тышқан шықты. Оларға 1 тышқан қосылды. Сонда барлығы неше тышқан болды?
  • (Балалрды 7 цифрымен таныстыру)
  • 2. 6 қой жайылып жүр. Оларға 1 қой қосылды.
  • Сонда барлығы неше қой болды?
  • Серуенді одан әрі қарай жалғастырамыз.
  • Келе жатып қоянды кездестіреміз. Қоян өзінің жауынан жүйріктігі мен шапшандығының арқасында оңай құтылады. Олай болса “Жоғалған сандарды жинау” ойыны.
  • Қоянның тапсырмасы:
  • 2
  • 4
  • 6
  • 1
  • 3
  • 5
  • 7
  • Арыстанның тапсырмасы:
  • “Құрамын тап” ойыны
  • Аюдың тапсырмасы:
  • Есепте:
  • Кірпінің тапсырмасы:
  • Балапанын көгалда,
  • Санай алмай тауық жүр.
  • Алтау жүр жүгіріп,
  • Біреуі тұр жылынып.
  • Бұғының тапсырмасы:
  • “Ойлан тап” ойыны
  • Маратта бар 5 іні,
  • Мұратта бар 2 іні
  • Қоссақ 5 пен 2-ні
  • Неше болды шешуі?
  • 2. Жеті үшбұрыштың үшеуін
  • Досың сұрап алады
  • Айтшы сонда нешеуі
  • Өз қолыңда қалады?
  • Дүйсенбіде, доп ойнадық қорада
  • Сейсенбіде, серуен құрдық далада
  • Сәрсенбіде, сурет салдық сәнді етіп
  • Бейсенбіде, би биледік әндетіп
  • Жұма күні, жидек тердік қыратта
  • Сенбі күні, суға түстік бұлаққа
  • Жексенбіде, үйде болдық, демалдық
  • Осылайша, өте шықты бір апта
  • Сергіту сәті
  • Дәптермен жұмыс:
  • 1. тапсырма
  • 7 цифрын ауада жаздыру, дәптерге жаздыру
  • 2. тапсырма
  • Қорытындылау:
  • Балалар бүгін сабақта 7 санымен таныстық, 7 цифрін жазып
  • үйрендік.7 санының құрамын анықтай білік.
  • Бағалау.
  • Сабаққа жақсы қатысқан балаларды мадақтау


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет