САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»
________________
Оқу ісінің меңгерушісі
«___» __________2015 ж
Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 2.09.2015
Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Көпмүшелер.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).
Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық
Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.
Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.
Сабақтың барысы:
а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;
б) есептер шығару
в) бекіту
г) бағалау
д) үйге тапсырма
е) қорытынды
Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.
Сабақтың өту барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. (7-сыныптағы өткен тақырыптар бойынша қайталау сұрақтары)
Жай көбейткіштерге жіктеу; қысқаша көбейту формулаларын қайталау; т.б.
ІІ. Есептер шығару. Оқушыларды 4 нұсқаға бөліп тапсырма беру.
№6 (1,2,3,4)
(5,6,7,8)
№7 (2,3,4,5)
№8 (3,4,5,6)
№9 (2,3,2,3)
№10 (4,3,2,1)
ІІІ. Сабақты бекіту. Кесте толтыру.
ІV. Бағалау. Балл бойынша бағалау.
V.Үйге тапсырма: §1.1 тақырыпты оқу. №6(9-12), 7(6), 8(2,7,8), 12.
САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»
________________
Оқу ісінің меңгерушісі
«___» __________2015 ж
Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 5.09.2015
Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Қысқаша көбейту формулалары.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).
Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық
Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.
Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.
Сабақтың барысы:
а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;
б) есептер шығару
в) бекіту
г) бағалау
д) үйге тапсырма
е) қорытынды
Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.
Сабақтың өту барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Есептер шығару. Оқушыларды 6 топқа бөліп тапсырма беру.
№15 (1,2,3,4,5,6)
№16 (1,2,3,4,5,6)
№18 (1,2,3,4,5,6)
№19 (1,2,3,4,1,2)
№20 (1,2,3,4,5,6)
ІІІ. Сабақты бекіту. Кесте толтыру.
(a-b)2
|
(a-b)3
|
a2-b2
|
a3+b3
|
(a+b)2
|
a3-b3
|
(a+b)3
|
(2a-3b)2
|
(3a-2b)3
|
4a2-9b4
|
27a3+8b3
|
(a+2b)2
|
8a6-b3
|
(3a+b)3
|
ІV. Бағалау. Балл бойынша бағалау.
V.Үйге тапсырма: §1.1 тақырыпты оқу. №17, 18(7,8), 20(7-9), 21.
САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»
________________
Оқу ісінің меңгерушісі
«___» __________2015 ж
Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 5.09.2015
Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Қысқаша көбейту формулалары. Есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).
Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық
Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.
Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.
Сабақтың барысы:
а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;
б) есептер шығару
в) бекіту
г) бағалау
д) үйге тапсырма
е) қорытынды
Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.
Сабақтың өту барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Есептер шығару. Оқушыларды 6 топқа бөліп тапсырма беру.
(Шыныбеков Ә.Н., Баймұханов Б.*)
№25 (1,2,3,4,5,6)
№27 (1,2,3,4,5,6)
№11*(1,2,3,4,1,2)
№15*(1,2,3,4,5,6)
№22*(1,2,1,2,1,2)
№50*(1,2,3,4,5,6)
ІІІ. Сабақты бекіту. Кесте толтыру.
(a-b)2
|
(a-b)3
|
a2-b2
|
a3+b3
|
(a+b)2
|
a3-b3
|
(a+b)3
|
(2a-3b)2
|
(3a-2b)3
|
4a2-9b4
|
27a3+8b3
|
(a+2b)2
|
8a6-b3
|
(3a+b)3
|
ІV. Бағалау. Балл бойынша бағалау.
V.Үйге тапсырма: §1.1 тақырыпты оқу. №26,27(7-9),28
САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»
________________
Оқу ісінің меңгерушісі
«___» __________2015 ж
Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 9.09.2015
Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Алгебралық бөлшектерге қолданылатын амалдар.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).
Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық
Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.
Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.
Сабақтың барысы:
а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;
б) есептер шығару
в) бекіту
г) бағалау
д) үйге тапсырма
е) қорытынды
Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.
Сабақтың өту барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй жұмысын тексеру. Өткен тақырыптарды еске салу.
ІІІ. Есептер шығару.
№29 (1,2,3,4,1,2)
№30 (1,2,3,4,1,2)
№31 (1,2,3,4,1,2)
№32(1,2,3,1,2,3)
№33(1,2,3,4,5,6)
№52(1,2,3,4,1,2)
ІV. Қорытындылау. Бағалау. Балл бойынша бағалау.
V. Үйге тапсырма: №34,39,53,54 (1-4).
САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»
________________
Оқу ісінің меңгерушісі
«___» __________2015 ж
Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 12.09.2015
Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Алгебралық бөлшектерге қолданылатын амалдар. Есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау).
Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық
Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта, топтамалар, т.б.б.
Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.
Сабақтың барысы:
а) ұйымдастыру кезеңі; сабақ сұрау;
б) есептер шығару
в) бекіту
г) бағалау
д) үйге тапсырма
е) қорытынды
Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.
Сабақтың өту барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Есептер шығару. Оқушыларға 7 тест сұрақтарын беру.
1.Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері.
2.Бірмүше және оның стандарт түрі.
3.Қысқаша көбейту формулары. Екі өрнектің квадраттарының айырымы.
4.Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымы.
5.Екі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы.
6.Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен кубтарының айырымы.
7.Көпмүшелерге амалдар қолдану.
Әр тест 15 сұрақтан және екі нұсқадан тұрады.
ІІІ. Сабақты бекіту. Кесте толтыру.
№
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІV. Бағалау. Балл бойынша бағалау.
V.Үйге тапсырма: №23,24,26
САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»
________________
Оқу ісінің меңгерушісі
«___» __________2015 ж
Пән аты: Алгебра Сыныбы: 8 «Б» Күні: 12.09.2015
Сабақтың тақырыбы: 7 сыныптағы алгебра курсын қайталау. Бақылау жұмысы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру (өткен тақырыптарды қайталау). Оқушылардың білімін бақылау жұмысы арқылы тексеру.
Тәрбиелігі: Әр оқушыны іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтылыққа тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: бақылау жұмысы
Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, интерактивті тақта.
Қоңырау соғылып сабақ басталған соң балаларды ұйымдастыра отырып сабақты бастаймын.
Сабақтың өту барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй жұмысын тексеру. Оқушыларға 7 тест сұрақтары берілген.
1.Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері.
2.Бірмүше және оның стандарт түрі.
3.Қысқаша көбейту формулары. Екі өрнектің квадраттарының айырымы.
4.Екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымы.
5.Екі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы.
6.Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен кубтарының айырымы.
7.Көпмүшелерге амалдар қолдану.
Әр тест 15 сұрақтан және екі нұсқадан тұрады.
ІІІ. Бақылау жұмысы.
І нұсқа
|
ІІ нұсқа
|
1.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер:
1)15ах+20ау; 2)а3-8; 3) 3х2+6ху+3у2;
4)ac+bc-2ad-2bd.
|
1.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер:
1)15c-10c2; 2)27+a3; 3) a2-6a+9; 4)m2-x2-y2-2xy.
|
2.Теңсіздікті шешіңдер:
2x+3>2(x-3)
|
2.Теңсіздікті шешіңдер:
4(x-1)<4x-2
|
3.Амалдарды орындаңдар:
1)6-1-2*3-2; 2)1a7b-12*0,9a-5b13
|
3.Амалдарды орындаңдар:
1)a-3:a-6; 2)-2*10a2b7
|
4.Егер х-у=5 болса және ху=7 болса, х3у+ху3 өрнегінің мәнін табыңдар.
|
4.Егер a+b=7 және ab=2 болса, a3+b3 қосындысының мәнін табыңдар.
|
5.Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілде шешіңдер:
2х+у=8,
2x-y=1.
|
5.Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілде шешіңдер:
х+у=5,
x-y=1.
|
ІV. Бағалау.
V.Үйге тапсырма: §1.1 тақырыпты оқу. №23, 24, 26
САБАҚ ЖОСПАРЫ «Бекітемін»
________________
Оқу ісінің меңгерушісі
«___» __________2015 ж
Пән: алгебра Сынып:8б Күні: 16.09.2015ж.
Тақырыбы: Иррационал сан. Нақты сандар туралы жалпы түсінік.
Типі: жаңа материалды меңгеру.
Сабақ мақсаттары:
Білімділік: Оқушылардың нақты сандар туралы түсініктерін жалпылау, нақты сандардың құрылымын, геометриялық мағынасын түсіндіру.
Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, математикалық тілде сөйлеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа үйрету.
Сабақ түрі: аралас
Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, оқулық.
Сабақ барысы:
I. Ұйымдастыру.
II. Жаңа материалды игеруге дайындық.
1. Натурал сандарға қандай сандар жатады?
2. Рационал сандарға қандай сандар жатады?
3. Координаталық түзу деген не?
4. Ондық бөлшек деп қандай бөлшекті айтамыз?
5. Қысқартылмайтын бөлшек?
6. Шексіз периодты ондық бөлшек?
7. Шексіз периодты емес ондық бөлшек?
III. Жаңа материалды түсіндіру.
СD бөлігінен кіші Р1В кесіндісі қалдық болып қалғанша жүргізіледі. Сурет бойынша Р1В кесіндісі СD кесіндісінің бөлігін бес рет өлшегенде шығады. Жаңа Р1В кесіндісін СD кесіндісінің бөлігінен кіші Р2В кесіндісі қалдық болып қалғанға дейін СD кесіндісінің бөлігімен өлшейміз. Өлшеуді осылай жалғастыра беруге болады. Мұндай өлшеу нәтижесінің үш жағдайы бар.
1-жағдай. Өлшеу қандай да бір қадамда аяқталып, нәтижесінде рационал сан шығады.
2-жағдай. Өлшеу шексіз жалғасады және нәтижесінде шексіз периодты ондық бөлшек шығады.
3-жағдай. Өлшеу шексіз жалғасады, нәтижесінде шексіз периодты емес ондық бөлшек шығады.
1-мысал. Рационал сандардың арасында квадраты 2-ге тең санның болмайтынын дәлелдейік.
Д/еу: Қарсы жоримыз. Яғни сондай сан бар дейік. Ол санды қысқартылмайтын бөлшек түрінде жазамыз. Екінші дәрежеге шығарамыз. =2 немесе . 2n2 –жұп сан, демек m2 саны да жұп сан. Ендеше m санының өзі де жұп болғаны. m жұп санын m=2k (к бүтін сан) түрінде жазуға болады. Енді осы мәнді теңдігіне қойсақ, (2k)2 немесе немесе аламыз. 2k2 саны жұп сан, ендеше n2 саны да жұп. Нәтижесінде бөлшегінің алымы және бөлімі жұп сандар болады, яғни бөлшек қысқартылады. Бұл бөлшегінің қысқартылмайтын бөлшек екенінен қайшы. Демек, квадраты 2-ге тең рационал сан бар деген жорамал қате.
А-ма: Кез келген шекті периодты емес ондық бөлшек иррационал сан деп аталады.
Мысалы: πсаны.
А-ма: Барлық рационал және иррационал сандар нақты сандар жиынын құрайды.
Нақты сандар жиынын сан түзуі деп атайды. Координаталық түзу – сан түзуінің геометриялық моделі. Нақты сандардың геометриялық кескінін көрсету үшін түзу жүргізіп, ол түзуде: 1)оң бағыт, 2) санақ басы, 3) бірлік кесінді алынады. Осылайша салынған түзу сан осі деп аталады.
Достарыңызбен бөлісу: |