Сабақтың тақырыбы №88 1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттері



Дата18.02.2023
өлшемі83,51 Kb.
#169272
түріСабақ
Байланысты:
Математика 88 сабақ А
Көп балалы 6б, Қолхат 6 б сынып 3 тоқсан, келген тесттер, sample-b section-1, ????????

Бөлім:
Пәні: математика

Мектеп

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Нұржанова А

Күні: .02.23ж




Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

88 1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

. 2.2.1.4. Санды 1-ге көбейту және бөлужағдайларынәріпті теңдіктүрінде:a∙1=a,
a:1 =a көрсету.

Сабақтың мақсаты

Санды 1-ге көбейту және бөлу жағдайларын әріпті теңдік түрінде көрсетеді

Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут



Психологиялық ахуал
Біз ақылды баламыз,
Есеп, жұмбақ ойынның,
Жауабын тез табамыз.
Туын ұстап білімнің,
Саяхатқа шығамыз!
Өткенді қайталау
WORDWALL қосымшасы арқылы өткенді қайталау.



1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын айтады
Сұрақтарға жауап береді

Жарайсыңдар!
ҚБ Бағалау шкаласы.







Сабақтың ортасы 10 мин

Оқу мақсатын таныстырамын
Жаңа сабақты ашу
1,2 - тапсырмалар М.К.Топтық жұмыс
ОДД: білу,қолдану
Оқулықпен жұмыс
Нұсқау: Көбейтуді қосумен алмастырып, көбейтінділердің мәндерін есептеу ұсынылады.
1 · 3 = 1 + 1 + 1 = 3; 3 · 1 = 3;
2 · 1 = 2; 1 · 2 = 1 + 1 = 2;
34 · 1 = 34; 1· 7 = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = 7.
Көбейтінділердің барлығын да бірдей қосылғыштардың қосындысымен алмастыра алдың ба?
Қай көбейтіндіні қосумен алмастыруға болмайды? Неліктен? Берілген теңдіктерді оқып, қорытынды жасауға бағыттау.
26*1 (40-24)*1 28*(14-13)
1*(17+34) 1*(37+3) (25-24)*13
ЕББҚЕО (жеке қажеттілігіне арналған тапсырма) 1*(37+3) мәнін табады

Орындау барысында жүзеге асатын әрекеттер:
көбейтуді қосындымен алмастырып, мәнін табады, түсіндіреді, теңдіктерді оқып, көбейткіштер мен көбейтіндінің мәнін салыстырады, қорытындылайды пікірін ұсынады.




Бағалау критерийі:
Санды 1-ге көбейту
және бөлу
жағдайларын әріпті
теңдік түрінде
көрсетеді
Дескриптор:
көбейтуді қосумен
алмастырып,
мәнін есептейді
2 балл
өзіндік пікір
ұсынады.2 балл




Оқулық


5 мин

ҚБ 3,4 -тапсырмалар Топтық жұмыс
« Кім тапқыр» әдісі»
ОДД: білу,қолдану
Нұсқаулық:Қалып қойған санды тап. Қорытынды жаса
3*1=3: 1

Нұсқау:Өрнектің мәнін тап.

7*1=7 6*1=6 97:1=97 83:(19-18)=83 (29+19)*1=48


6:1=6 (64-60): 1=4 (0+1)* 1=1
*Жоғарғы ойлау дағдысы қалыптасқан,ЕББҚЕО үшін тапсырма:
3*1=3: 1 қортынды жасайды



Көбейту мен бөлудің өзара байланысын есептеулерде қолданады.

.


Бағалау критерийі Санды 1-ге көбейту
және бөлу
жағдайларын әріпті
теңдік түрінде
көрсетеді
Дескриптор:
қорытынды жасайды
1 балл
Өрнектің мәнін табады 4 балл

2 мин

Сергіту сәті



Сергіту жаттығуын жасайды.

Жарайсыңдар!

10 мин

5,7- тапсырмалар Жұптық жұмыс
«Мен жасай аламын» әдісі
Нұсқау:Мәндері бірдей әріпті өрнектер жұбын теріп жаз.
9: х= (8+1)*х
Х*7=(7-0)*х
Нұсқау:Сантиметрмен өрнектеп шығар
6 дм 3 см+2 дм 8 см=8 дм 11 см=91 см
84 см-5дм7 см=84 см-57 см=27 см
3 дм 6 см: 1 = 3 дм6см=36 см
5 дм*2=10 дм=100 см

Мәндері бірдей әріпті өрнектердің жұбын анықтайды.
Шамалдардың мәндерімен амалдар орындайды.


ҚБ Бағалау шкаласы.




5 мин

6 - тапсырма Топтық жұмыс
Нұсқау:Есепті шығар
Ат спорты жарыстарына 4 топтан құралған ойыншылар қатысты. Әр топта 9 ойыншы бар. Жарысқа барлығы неше ойыншы қатысты?
Шешуін жазу.
4 · 9 = 36
Жауабын анықтау және жазу.
Ж.: Жарысқа барлығы 36 ойыншы қатысты.

Есеп шығару алгоритмін қолданады, есептің шешімін көбейту амалымен шығарады.

ҚБ Бағалау шкаласы.




сызба

5 мин

8,9– тапсырма Өзіндік жұмыс
«Ойлан,тап!»
1 саны мен мына сандардың әрқайсысының қосындысының мәні артық па, көбейтінділерінің мәні артық па?
1 ·10 * 1 + 10 1 · 30 * 1 + 30
Нұсқау:оқылуы бойынша теңсіздіктер құр.
а) 56 және 55 сандарының айырмасы мен 13-тің көбейтіндісі 13-ке тең.
(56 – 55) · 13 = 13
ә) 16 мен 15 сандарының айырмасын 4 есе арттырса, 4 шығады.
(16 – 15) · 4 = 4



Оқылуы бойынша теңдіктер құрады. Логикалық тапсырманы орындайды
.

Дескриптор:
Логикалық тапсырманы орындайды.1 балл




3 мин

Кері байланыс: «Бәйтерек» әдісі бойынша өтеді.
Рефлексия: «Белгі бер»
Оқу тапсырмасы: 9-тапсырма 51-бет.

Кері байланыс жасайды.
Жинаған балдарының санына қарай тақтада көрсетілген белгілерді көрсетеді.

. ҚБ қойылады.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет