Сабақтың тақырыбы А. Алтайдың «Прописка»



Дата17.04.2023
өлшемі2,51 Mb.
#174662
түріСабақ
Байланысты:
6-сынып әдебиет 14 сәуір


Бөлім :

4-бөлім «Тәуелсіздік-қасиет тұнған ұлы ұғым»

Педагогтің аты-жөні

Бекболатова А.А.

Күні

13.04.2023 жыл

Сынып: 6 «Е»

Қатысушылар саны
Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

А.Алтайдың «Прописка» әңгімесіндегі кейіпкерлер табиғаты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.4.1 Әдеби көркемдегіш құралдарды пайдаланып шығармадағы табиғат көрінісін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін сипаттап жазу.

Сабақтың мақсаты

Әдеби көркемдегіш құралдарды пайдаланып шығармадағы табиғат көрінісін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін сипаттап жазу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі, уақыты

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Ұйымдастыру-ынталандыру
5 мин



І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назарын сабаққа аудару.
Жағымды психологиялық ахуал.

-амандасады





Ортасы


1-тапсырма «Пирамида» әдісі арқылы








2-тапсырма
Берілген суреттің шығармамен байланысын анықтаңдар. Шығармадағы табиғат көрінісін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін автор қалай сипаттаған?

3-тапсырма .Үзіндіні оқып, қарамен жазылған сөздерді көркемдегіш құралдар түрлеріне ажыратыңдар.


теңеу

эпитет

кейіптеу










4-тапсырма.
Балалар, енді шығарманың басты кейіпкері Архатқа өзіміз көркемдегіш құралдарды пайдаланып, сипаттау жазайық. Берілген топтастырудағы тірек сөздерді қолданыңыз.


Балалар, енді шығарманың басты кейіпкері Архатқа өзіміз көркемдегіш құралдарды пайдаланып, сипаттау жазайық. Берілген топтастырудағы тірек сөздерді қолданыңыз.





Дескриптор:_-берілген_үзіндіден_автордың_табиғат_көрінісін_сипаттаудағы_сөз_қолданысына_талдай_жасайды__Дескриптор'>Дескриптор:
-берілген үзіндіден автордың табиғат көрінісін сипаттаудағы сөз қолданысына талдай жасайды

Дескриптор:
Қарамен берілген сөздерді, көкемдегіш құралдар түрлеріне ажыратыңдар


Дескриптор:
-көркемдегіш құралдарды пайдаланып, Архатқа сипаттау жазу;
-тірек сөздерді қолданады.
Дескриптор:
Шығармадағы табиғат көрінісін суреттейді;
оқиға орнын суреттейді;
автордың тіліне талдау жасайды.






Сабақтың соңы

Кері байланыс
Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы
Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;
Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті;
Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет.

Үйге тапсырма:




5 балл





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет