Сабақтың тақырыбы Адам және жыртқыш аң Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/3
Дата21.10.2022
өлшемі77,5 Kb.
#154359
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
адам және аң

Садыкова Гулжамал Сеитовна ПШО Шымкент филиалы. Тыңдаушы портфолиосы.



Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі

Педагогтің Т.А.Ә.

Садыкова Гулжамал

Күні:

18.11

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып:

5

Сабақтың тақырыбы

Адам және жыртқыш аң

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау;
5.4.3.1. омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады.

Бағалау критерийі

  • мәтін мазмұнынан негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды;

  • омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады.

  • ЕБҚ: Мәтін мазмұнынан негізгі ақпаратты анықтайды.




2-топ. Оқуда ерекше қиындықтары, мінез-құлық және эмоционалдық проблемалары бар балалар.




  1. Жұмысқа қабілеттілігі төмен. Жұмысқа бая кірісу, сабақ немесе күн ішінде жұмыс қабілеттілігінің тез сарқылуы немесе ауытқуы.

Шешу жолдары. Оқу тапсырмаларының көлемін мөлшерлеу.

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушыныңәрекеті



Бағалау



Ресурстар



Сабақтың басы

5 мин
Сабақтың ортасы


12 мин

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Сынып оқушылары түгенделеді. «Білезік» әдісі арқылы оқушыларға жағымды психологиялық ахуал тудырамыз.Оқушылар бірінің қолына бірі «Әрқашан…., ешқашан…..» деген тілек айтып білезік тағады.
«Болжау» стратегиясы бойынша
Интертақтадан адамдардың, табиғаттың, аңдардың суреттері көрсетіледі.
1. Суретте кім және нелер бейнеленген?
2. Оның бүгінгі тақырыпқа қандай қатысы бар?
Демек, бүгінгі тақырып: «Адам және жыртқыш аң»
екенін айтады, болжайды.
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. Балалар, жыртқыш деген сөзді қалай түсінесіңдер? (оқушылар пікірі тыңдалады)
Жыртқыш – дегеніміз не? Жер бетінде бір ғана жыртқыш бар. Оны мен былайша дәлелдер едім. Мысалы, қасқыр мал үшін жыртқыш, мал өсімдік үшін жыртқыш. Ал қасқыр өсімдік үшін жыртқыш емес. Қайта ол өсімдікті малдан құтқарып қалды. Осы сияқты басқа хайуанаттарда да, тек бір-ақ нәрсе үшін жыртқыш болады. Ал, адам ше? Адамның бойынан барлық жыртқыштың қасиеттері табылады. Егер де хайуанаттардың барлығына тіл бітіп, кімнің жыртқыш екенін сұрасаң әрине адамды айтар еді. Өйткені адам бір ғана хайуанат үшін емес, барлығы үшін жыртқыш. Адамның шамасы, китке де, пілге де, арыстанға да келеді. Тіпті адам адамды да өлтіре алады. Осындай жыртқыштық қандай аңның бойынан табылар екен. Біз осыны ойланып көрдік пе? Сондықтан да адам өзінің қажетінше ғана жыртқыш болсын.
«Ойлан! Тап!» әдісі. Оқушыларды жұпқа бөліңіз. Жұпта сабақ тақырыбына байланысты 3 ұйғарым жазады және оның біреуі «жалған» болуы шарт. Әр жұп өз ұйғарымын басқа жұпқа береді.
2-жұп ұйғарымдарды талдап, дұрыс емесін табады
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
ЕБҚ: тақырыпқа байланысты 3 ұйғарым жазады және оның біреуі «жалған» болуы шарт.

Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Жағымды ахуал қалыптасады..
«Мен сені таңдаймын» топ басшы таңдауымен оқушылар «Адам», «табиғат» және «түз тағысы» үш топқа бірігеді.
1.Қасқыр мал үшін жыртқыш
2. қасқыр өсімдік үшін жыртқыш
3.жер бетінде бір ғана жыртқыш бар.

«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау



Ақпарат дереккөзі: https://massaget.kz/blogs/11926/



13 мин

5 мин

Саб соңы


10 мин



Шарты Мәтінді оқып, тақырып қойыңдар. «Т» кестесі арқылы 2 негізгі және 2 қосымша ақпаратты анықтаңдар.
(ФС) 3 деңгей. Бірнеше мәтінді оқып ой түйеді және қорытынды жасайды.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет