Сабақтың тақырыбы Адам өмірін сақтау. (2-нұсқа)



Дата16.02.2023
өлшемі147,28 Kb.
#168955
түріСабақ
Байланысты:
1 Қазақ тілі 10-с Адам өмірін сақтау 4-сабақ жоспары 2-нұсқа


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
4. Адам өмірін сақтау.
Тілдік жүйе және норма мәселелері. Тілдік жүйе және норма
Сөз тазалығы. Көркем әдебиет стилінің ерекшеліктері

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10 Т1

Қатысқан оқушылар
саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Адам өмірін сақтау. (2-нұсқа)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау

Сабақтың мақсаттары

Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау.

Бағалау критерийі

  • көтерілген мәселені анықтайды;

  • сұрақтар құрастырады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:
Салауатты өмір салты, қағидат, дені саудың жаны сау.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Менің ойымша/пікірімше…, Менің көзқарасым тұрғысынан…., Менің көзқарасым бойымша…, Мен сенімдімін…, Мені таңқалдыратыны...

Құндылықтарды игерту

Отбасылық құндылықтарды дарыту, еліміздің демографиясы туралы мәліметтерді білу.

Пәнаралық байланыс

Биология

Бастапқы білім

9 сыныпта алған білімдері мен білік, дағдыларын қолданады.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы
0-5



Қызығушылықты ояту
Сынып молекула ойыны арқылы 3 топқа бөлінеді. Екі рет шапалақтағанда оқушылар жұптасады, 3 рет шапалақтағанда 3 оқушы бірігеді, 4 рет шапалақтағанда 4 оқушы бірігеді, дәл осы әдіспен оқушылар 3 топқа теңдей бөлінулері қажет.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.


Сабақтың ортасы
5-15
15-30


30-35

Тыңдалым алды тапсырма
1.Денсаулық туралы мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіріңіз.





Мақал-мәтел

мағынасы

1

Денсаулық-зор байлық




2

Жарлының байлығы — Дәнінің саулығы




3

Жан ауырса тән азады, Қайғы басса, жан азады






Тыңдалым тапсырмасы
1.«Дәрігерлер адам өмірін ұзартуға сеп болатын бірнеше қағидаттарды айтты» тақырыбындағы бейнебаянды тыңдаңыз.

2. Көтерілген мәселені анықтаңыз.


3.Мәтін бойынша 2 нақты, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз.


4.Сұрақтарға жауап беріңіз.




Тыңдалым соңындағы тапсырма
Тыңдалым бойынша «4 сөйлем» тәсілін қолданып, жазады.

•1.Пікір. Тыңдалған бейнематериал бойынша өзіндік пікір жазыңыз.


•2.Дәлел. Айтылған пікірді бір сөйлеммен дәлелдеңіз.
•3.Мысал. Пікірді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңіз.
•4.Қорытынды. Тыңдалған бейнематериалдың негізгі тақырыбы бойынша қорытынды ой жазыңыз.


Дескрипторлар

  • Бейнебаянды мұқият тыңдайды.

  • Көтерілген мәселені табады.

  • Сұрақтар құрастырады.

  • Сұрақтарға жауап беру арқылы баға береді.



Бағалау.Оқушылар бір-бірінің жұмысын растау немесе құптау арқылы бағалайды.

https://www.youtube.com/watch?v=TCT9KS8uXdU


Дәрігерлер адам өмірін ұзартуға себеп болатын бірнеше қағидаттарды айтты

Сабақтың соңы
35-40



Кері байланыс
маңызды ақпарат
қиындық тудырған сәт


сабақта ұнаған аспекті




Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау












Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет