Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: Мәдени мұра
|
Күні : 24/11/
|
Педагогтің аты-жөні:Халимулина И К
|
Сынып: 4
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Айтыс өнері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
4.3.3.1* мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтау
4.4.2.1.* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу
|
Сабақтың мақсаты :
|
Оқушылардың барлығы: мәтіннің жанрын анықтайды;
Оқыған материалдың мазмұнын дайын жоспар ретінде жазады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.
Сабақ мақсатымен таныстыру:
Ой қозғау
|
Оқушылар бір біріне жақсы тілек айтады.
Сабақ мақсатымен танысады.
|
Қолпаштау
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Жаңа сөз үйрен» айдары Оқушыларға бірнеше жаңа сөздерге қатысты суреттер көрсетіледі. «Суретті сөздік» арқылы оқушылар жаңа сөздерді меңгеріп сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырады.
Айтыс- айтыс(устное состязание)
Шаһар-город
Шілдехана-праздник в честь новорожденного
Жаттығайық
1-тапсырма . Сөйлемдерді оқы,бос орынға сөздерді қойып жаз.
1.Айтысқа _______ көп келеді.
2. Айтыста _______ ел туралы айтады.
3. Ақындар _______туралы көп біледі екен.
4. Ақындарға Ақшабай __________берді.
Көрсетейік және айтайық
2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер.
Суреттен кімдерді көріп тұрсың?
Балалар қайда келді деп ойлайсың?
Оқиық
3-тапсырма Мәтінді түсініп оқы.
СЕРГІТУ СӘТІ
4-тапсырма Сөйлемдердің дұрыс немесе бұрыс екенін үлгі бойынша айт.
1. Сұлтан шілдеханаға барды.
2. Сұлтан айтысқа қатысты.
3. Сұлтан ақындардың өнеріне таңғалды.
4. Сұлтан айтыстан ел жаңалықтарын білді.
6-тапсырма Мәндес сөздерді тауып айт
|
Сөздерді сөздікке жазады, бірнеше сөйлем құрастырады.
Жазылым
Оқушылар қажетті сөздерді пайдаланып, сөйлемдегі бос орындарды толтырып жазады.
Дескриптор:_-қажетті_сөздерді_пайдаланып,_сөйлемдерді_толықтырады._Оқушылар_тақырып_бойынша_меңгерген_сөздерді_пайдаланып,_сурет_бойынша_сөйлемдер_құрастырады._Дескриптор'>Дескриптор:
-қажетті сөздерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтырады.
Оқушылар тақырып бойынша меңгерген сөздерді пайдаланып, сурет бойынша сөйлемдер құрастырады.
Дескриптор:
Сурет бойынша сөйлем құрастырады.
Оқушылар мәтінді мұқият оқиды
Сөйлемдердің «дұрыс» немесе «бұрыс» екенін айтады.
Дескриптор:
Дұрыс және бұрыс ақпаратты анықтайды.
Дескриптор:
-мәндес сөздерді табады
|
«Бас бармақ»
«Қолпаштау»
«Бас бармақ»
«Қолпаштау»
«Бас бармақ»
|
Слайд
Слайд
Оқулық 110 бет
Слайд
Оқулық 111 бет
Оқулық 112 бет
Оқулық 112 бет
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма 112 бет 5-тапсырма
|
|
|
"Жүрек жылуы" рефлексиясы
|
Оқушылар сабақтан алған жағымды әсерлерін стикерлерге жазып, тақтадаға журек суретіне жабыстырады.
|
|