Сабақтың тақырыбы: Қаладан келеміз Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



бет1/3
Дата08.12.2023
өлшемі0,93 Mb.
#195767
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
4-сынып


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: ІІІ. Мәдени мұра

Күні :

Мұғалімнің аты-жөні: Сахариева Г.М.

Сынып: 4 «Б», «В», «Д»

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Қаладан келеміз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​1.​1.​1* анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру
4.​1.​2.​1 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсіну

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасайды және нақтылау мақсатында сұрақтар құрастырады,
берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады

Тілдік мақсаттар

өріс, жайлау, маңдайынан иіскеу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.


Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.
Жаңа сөздер:
Өріс – пастбище, выгон; жайлау – джайляу (летнее пастбище); маңдайынан иіскеу –



Қолпаштау

Слайд

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



1. Айтылым.
1-тапсырма. Сұраққа жауап бер.


Балалар қайдан келеді?

Есте сақтайық!



2. Жазылым.
2-тапсырма(а). Тақтамен жұмыс. Сұраққа жазбаша жауап бер.



Сергіту сәті


3.Оқылым. Айтылым.
2-тапсырма(ә). Диалогті толықтырып айтады.



Айтылым. Кімнен? Неден? Қайдан? сұрақтарының мағынасын түсініп, сұрақтарға жауап береді.

1. қаладан; 2. өзеннен;


3. жайлаудан

Шығыс септігінің сұрақтарын естеріне сақтап, жалғауларымен танысады.


Сұрақтарға жазбаша жауап береді.




Көл+ден, алыс+тан, өзен+нен...
Сергіту сәтін орындайды.
Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді шығыс септігінің жалғауларын жалғай отырып, диалогті толықтырады.
Үлгі:
-Бип-бип, жолдан былай тұрыңдар!



Дескриптор:
Кімнен? Неден? Қайдан? сұрақтарының мағынасын түсініп, сұрақтарға жауап береді.



Шығыс септігінің сұрақтарын естеріне сақтап, жалғауларымен танысады.
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді.
Шығыс септігінің жалғауларын дұрыс жалғайды.
«Бас бармақ»



Дескриптор:
Үлгі бойынша қажетті сөзді қояды, шығыс септігінің жалғауын жалғайды.
Өзара бағалау: «Өте жақсы!», «Жақсы!», «Талпын!»

Оқулық 78-бет
сөздік
слайд
Оқулық 79-бет
Оқулық 79-бет


Слайд
Оқулық
79-бет



Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 3-тапсырма, 80-бет




Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.




Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: ІІІ. Мәдени мұра

Күні :

Мұғалімнің аты-жөні: Сахариева Г.М.

Сынып: 4 «Б», «В», «Д»

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Нағыз өнер – қолөнер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​1.​1.​1* анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру
4.​1.​2.​1 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсіну

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасайды және нақтылау мақсатында сұрақтар құрастырады, берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады

Тілдік мақсаттар

өріс, жайлау, маңдайынан иіскеу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.


Үй тапсырмасын тексеру: 3-т, 80-бет


Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.
Жаңа сөздер:
құмыра – кувшин; қоржын – коржын; былғары – кожа, шыны – стекло, қағаз – бумага

Қолпаштау

Слайд

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



1. Айтылым.
1-тапсырма. Сұраққа жауап бер.
Заттар неден жасалған?

Есте сақтайық!



2. Жазылым.
2-тапсырма(а). Тақтамен жұмыс. Сұраққа жазбаша жауап бер.

Сергіту сәті


3.Оқылым. Айтылым.
2-тапсырма(ә). Диалогті рөлге бөліп оқы.



Айтылым. Неден? сұрағының мағынасын түсініп, сұрақтарға жауап береді.

Белдік былғарыдан жасалған. Құмыра балшықтан жасалған. Сандық ағаштан жасалған. Табақ шыныдан жасалған.


Шығыс септігінің сұрақтарын естеріне сақтап, жалғауларымен танысады.

Сұрақтарға жазбаша жауап береді.


Қоржын матадан жасалған.
Тымақ теріден жасалған.
Кітап қағаздан жасалған.
Үй кірпіштен жасалған.


Сергіту сәтін орындайды.
Диалогті рөлге бөліп оқиды, аударады.



Дескриптор:
Неден? сұрағының мағынасын түсініп, сұрақтарға жауап береді.



Шығыс септігінің сұрақтарын естеріне сақтап, жалғауларымен танысады.
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді.
Шығыс септігінің жалғауларын дұрыс жалғайды.
«Бас бармақ»



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет