Бейнелеу өнері пәнінен сабақ жоспары
Сыныбы: 3-А
Сабақтың тақырыбы: Алуан түрлі ойыншықтарды бейнелеу
Сабақтың мақсаты:
білімділік: оқушылардың түстермен жұмыс жасау біліктілігін қалыптастыру. .
тәрбиелік: эстетикалық , экологиялық тәрбие беру, ұқыптылыққа тәрбиелеу;
дамытушылық: шығармашылық қабілетін, ой-өрісін, қиялын дамыту
Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, түсіндіру, көрнекі.
Көрнекілігі: слайдтар
Жабдығы: сурет альбомы, акварель бояуы, қылқалам түрлері
Түрі: конкурс-сабақ
Типі: жаңа материалды меңгерту
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Оқу құралдарын, жабдықтарын дайындау, назарларын сабаққа аудару.
Кіріспе бөлім
«Маша мен аю» ертегісінің кейіпкерлері қонақта.(1-2 слайдтар)
Электронды оқулықпен жұмыс («Бейнелеу өнерінің түрлері»)
Машаның тапсырмалары: Мына шығармаларды бейнелеу өнерінің түрлеріне ажырат ( 3-7 слайдтар)
Проблемалық сұрақ: Ойыншықтар не үшін қажет? Ойыншықтардың қандай түрлері бар? Оларды қалай жіктеуге болады? (8-14 слайдтар)
Негізгі бөлім
Тапсырма: «Қайсысы ойыншық, қайсысы ойыншық емес?» Оқулықтағы суреттер бойынша пропорция ұғымын түсіндіру, Буратино, Чебурашка, Карлсонның пропорциясын талдау (15-16 слайдтар).
Қазақстандық ойыншық. жасаушы «Бал-бала» фирмасы, оның негізін қалаушы Қарақат пен Қыдырәлі, ол ойыншықтардың ерекшеліктері туралы айту (17-20 слайдтар).
Практикалық жұмыс:
Конкурс. «Қарақат» орталығы ең әдемі, мазмұнды ойыншық жасаған балаларға конкурс жариялайды.
Конкурстың шарты: Қуыршақ Қарақаттың орындауындағы «Асыл әжем» әнін орындайтын, әже бейнесінде бейнеленсін(Әнді тыңдап отырып, бейнелеу).
Қорытындылау.
Оқушылардың салған бейнелерін тақтаға іліп, ең әдемілерін, ерекшелерін мадақтау. Басқалардан бұрын болған оқушыларға қосымша тапсырма:
Сөзжұмбақ «Натюрморт»
|
|
|
Н
|
|
|
|
|
|
|
Баланың ермегі (ойыншық)
|
|
|
|
А
|
|
|
|
|
|
|
Ойыншықты жасайтын суретші(дизайнер)
|
|
|
|
Т
|
|
|
|
|
|
|
Құйрығы желпуішке ұқсайтын құс (тауыс)
|
|
|
|
Ю
|
|
|
|
|
|
|
Қолөнерде көп кездеседі (ою)
|
|
|
|
Р
|
|
|
|
|
|
|
Мұрны ұзын ертегі кейіпкері (Буратино)
|
|
|
|
М
|
|
|
|
|
|
|
Ермексазбен не жасауға болады (мүсін)
|
|
|
|
О
|
|
|
|
|
|
|
Түс (қоңыр)
|
|
|
|
Р
|
|
|
|
|
|
|
Ақ-қара түсті сурет (графика)
|
|
|
|
Т
|
|
|
|
|
|
|
Түйені төлі (бота)
|
V. Бағалау.
Оқушылардық сабаққа, қатысуын, практикалық жұмысын ескере отырып, бағалау. Ризашылық парақтарын тарату.
VІ. Үйге тапсырма
Үй жануарларының біріне қарап, ойыншық нобайн салып келу.
Достарыңызбен бөлісу: |