Сабақтың тақырыбы Андронов және Беғазы мәдениеттері Сабақтың негізделген оқу мақсаты



бет1/2
Дата27.02.2020
өлшемі129,34 Kb.
#57446
түріСабақ
  1   2

Кмж

Мектеп С. Асанов атындағы ЖОМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ильясова Ақмарал

Сыныптағы оқушылар саны

Сабақтың тақырыбы

Андронов және Беғазы мәдениеттері

Сабақтың негізделген оқу мақсаты

5.2.2.5 Әлкей Марғұланның Қазақстан археологиясының дамуына қосқан үлесін айқындау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Әлкей Марғұланның Қазақстан археологиясының дамуына қосқан үлесін біледі.

Басым бөлігі : Әлкей Марғұланның археологиялық зерттеулері туралы өз пікірлерін айтады.

Кейбір оқушылар : Әлкей Марғұланның Қазақстан археологиясына қосқан үлесін талдап маңызын ашады


Ойлау дағдысының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану , талдау.



Бағалау кретерийлері

- Әлкей Марғұланның археолог екенін біледі

- Әлкей Марғұланның археологиялық зерттеулері туралы өз пікірлерін айтады.

- Әлкей Марғұланның Қазақстан археологиясына қосқан үлесін маңызын ашады


Тілдік мақсаттары


Тыңдалым дағдысы Археолог ғалымдардың ашқан жаңалықтары туралы бейнеролик көрсету немесе визуальды әдісі немесе “STOP” кадр әдісі арқылы көрсетіледі.

  • Оқылым дағдысы:Оқулықтағы мәтінді оқып,археология саласындағы ашқан жаңалықтармен танысу .

  • Жазылым дағдысы археолог ғалымдардың ашқан жаңалықтарын әлемдік маңызын талдау жасау өз жауабын дәлелмен картамен көрсету.

  • Айтылым дағдысы: археолог ғалымдардың ашқан жаңалықтарын әнгімелейді сипаттама жасайды

Терминдермен жұмыс

Археология , Беғазы- Дәндібай, Андронов , Әлкей Марғұлан . т.б



Құндылықтарға баулу

Оқушыларды адамгершілікке , отансүйгіштікке , еңбекқорлыққа ,ізденуге баулу ,баланы өмір бойы оқуға, мәнгілік ел идеясын ұстануға

Пәнаралық байланыс

География ,археология

Алдыңғы білім

Беғазы –Дәндібай Андронов мәдениетін оқушылар біледі

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

жаттығу түрлері


Ресурстар



Сабақтың басы

Кіріспе 10 минут

Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу .

Оқушылардың назарын сабаққа аудару білімге деген қызығушылығын ояту .

Оқушылардан үйге берілген тапсырмаларды «Сұрақты ұстап ал » ойыны арқылы сұрау ойынның мақсаты: оқушылар өткенді қайталап бір бірімен сұрақ қою арқылы сұрайды .Сұрақты білген топтағы оқушыларға 3 ұпай беріледі , білмей қалған топ келесі топқа береді бірақ ұпай 2 балға кемиді ,ал ол топта сұраққа жауап бере алмаса келесі топқа беріледі жауап берсе 1 бал беріледі

1.Беғазы –Дәндібай мәдениетінің ғылыми тұрғыда ашылуына кім әсер етті?

2.Беғазы –Дәндібай мәдениеті қай жылдардан бері зерттеле бастады?

3.Андронов тайпаларының негізгі кәсібін атаңдар ?

4. Андронов тайпаларының үйлері қандай болды ?
Сыныпты түстер арқылы бөлу түстерде әр түрлі сөздер жазылған Беғазы,Дәндібай ,Андрон

осылайша үш топқа бөліп аламын

1-топ. Беғазы

2-топ. Дәндібай



3-топ. Андрон





Сабақтың ортасы

Негізгі бөлім 25минут

1тапсырма: Ә. Марғұланның өмірбаяны мен ғылымдағы өмір жолы туралы бейнекөрініс. «Визуалды әдіс»

Дискриптор

1Әлкей Марғұланның кім екенін біледі

2.Ә. Марғұланның ғылымға қосқан үлесін талдайды






2.Тапсырма

«Мәтінмен жұмыс» оқушылар мәтінді «Ойлан- жұптас-бөліс» әдісі арқылы жұмыс жүргізеді



Дискриптор

1.Ә. Марғұланның қола дәуірі ескеткіштерінің қандай сырынашқанын біледі

2 Ә.Марғұлан зерттеген аймақтарды көрсетеді

3. Оның археология ғылымындағы ашқан жаңалықтарын талдайды




Карта . Оқулық







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет