|
Сабақтың тақырыбы Қарама-қарсы сандар Оқу құралы
|
Дата | 26.08.2017 | өлшемі | 69,09 Kb. | | #29017 | түрі | Сабақ |
|
6 сыныптағы математика сабағы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Пән
|
Математика
|
|
Сынып
|
6
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қарама-қарсы сандар
|
|
Оқу құралы
|
Математика: 6 сынып. А.Абылқасымова
|
5. Сабақтың мақсаты : Аталған тақырып бойынша білімдерін пысықтап, алған білімдерін іс жүзінде пайдалануды игеру.
6. Сабақтың міндеттері:
- Білімділік:
берілген санға қарама-қарсы сан ұғымын енгізу,оны анықтауды және коор-қ түзуде белгілеуді үйрету;
- Дамытушылық:
оқушының өзін-өі бақылау ,өз бетімен жұмыс жасау ,атқарылған жұмысты талдау қабілетін дамыту
-Тәрбиелік:
пәнге қызығушылығын,өз білімі мен күшіне сенімділікке, ұқыптылық пен жауапкершілікке тәрбиелеу.
7. Сабақтың типі:
Жаңа тақырыпты игеру сабағы
8. Сабақты өту тәсілі:
оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,жеке және топтық жұмыс,тест тапсырмаларын беру.
9. Көрнекілік құралдары:
оқу құралдары, компьютер мен проектор,таратпа материалдар
10. Күтілетін нәтиже:
Қарама-қарсы сандарды игереді,анықтайды,коор-қ түзуде белгілейді жеке,топпен амалдар орындауды және талдауды игереді
Сабақтың барысы
|
Мұғалім әрекеті
|
Күтілетін нәтиже(оқушыға қатысты)
|
Танымдық
|
Тәртіп
|
Қарым
қатнас
|
Жеке басы
|
1. Сабақты ұйымдастыру
|
1.Оқушыларды түгелдеу
2.Оқу құралын тексеру
3.Үй тапсырмасын тексеру
Слайд 3 Цифрлар (сандар) әлемді басқармайды,бірақ олар әлемді қалай басқару керек екенін нақтылайды. (И. Гете)
|
Оқушы күнделік-ті тәртіпке үйренеді,ол оқушының сабаққа дайындалуына көмектеседі
|
Оқушы сабақ барысында орындайтын міндеттерін алдын-ала белгілейді
|
Сабақта
мұғалім мен сыныптас тарымен
байланыс орнатады
|
Пәнге қызығу-шылық
|
2.Белсенділік
|
Өткенді қайталауға арналған ауызша сұрақтар:
Дұрыс жауапқа оң қолды,дұрыс емес жауапқа сол қолды көтеру.
1) Слайд 4
а) санақта пайдаланылатын сандар … деп аталады
- бөлшек сандар;
- натурал сандар.
ә) санақ басы,бірлік кесіндісі және бағыты көрсетілген түзу … деп аталады - координаталық түзу;
- координаталық сәуле.
б) теріс сандар координа -талық түзуде … орналасқан -санақ басынан оң жақта;
-санақ басынан сол жақта
в) Нөл саны – … -оң сан;
оң да теріс те емес сан;
- теріс сан
|
Алған білімдерін
қалыптастыру
|
Алған білімді бақылау,баға-лау.
|
|
Білімдегі бостықты анықтай-ды
|
4. Жаңа тақырыпты игеру
|
Слайд 5 Өмірдегі қарама-қарсы
мағынадағы ұғымдарды анықтау:
биік-аласа , ақ-қара , үлкен-кіші....
Математикада да қарама қарсылықтар бар.
Екі оқушы кері бағытта 3 қадамға жылжиды.
Слайд.6 Слайдтағы сандар нені анықтайды?(орнын)
Слайд № 7
|
Оқушы алған ақпаратты сұрыптап,оның мағынасына көңіл бөледі
|
Мақсатқа жетуді ойлау.
|
Пікір айту
таласу
қарым
қатнас жасау
|
Өз-өзіне
сенім
|
5. Жаңа тақырыптыпысықтау
|
слайд №8,№9
тапсырмаларды орындау
|
Тақырыпқа қызығушылық
|
Өз әрекетін жоспарлау бағалау.
|
Диалог орнату
|
Өз бетімен жұмыс
жасау
|
6.Біліктілік-
ті арттыру
7.Топтық
жұмыс
8.Жеке жұмыс
|
Слайд №10,11.
Кім жылдам
-12 санына қарама-қарсы сан
-10,6 санына қарама-қарсы сан
-т санына қарама-қарсы сан
1және 3 топ 2және 4 топ
-х = 3,04 -х=42,5
-у=-1,45 -у=-1,8
в=-(-2,37) в=-(-9,26)
(Слайд №14)
___________________________
Слайд №15
Тест тапсырмалары
|
Нәтижені
бағалау
Алған білімді пайдаланады
Біліктілікті
арттыру
|
Өзін-өзі тексеру
____________
|
Бірін-бірі
бағалау
__________
|
Өзара қатнас
__________
|
9. Сабақты
қорыту
|
-тек таңбаларымен айырмашылығы бар сандар қарама-қарсы сандар деп аталады
- егер сандағы теріс таңбалар саны жұп болса,онда ол оң сан.
- егер сандағы теріс таңбалар саны тақ болса,онда ол теріс сан
|
|
|
|
|
10. Рефлексия
|
Сабаққа дегенөз пікірліріңді қағазға жазып қалдырыңдар
|
|
Сабақ барысындағы өз әрекетіне және сабаққа баға беру
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|