Сабақтың тақырыбы: Асыл сөз қайда?



бет1/2
Дата25.12.2016
өлшемі0,51 Mb.
#5005
түріСабақ
  1   2

Такиева Алтынгүл Слямқұлқызы

Павлодар қаласы Қалижан Бекқожин атындағы №12 жалпы білім беру мектебінің бастауыш сынып мұғалімі



Әдебиеттік оқу

2 сынып

Сабақтың тақырыбы: Асыл сөз қайда?

Мақсаты: Мәтінді оқи отырып, оның негізгі идеясын ашып, табиғатты аялауға, қамқор болуға үйрену.

Міндеттер: Кейіпкерлер бейнесін салыстыру жұмыстарын жүргізу.Айтылған ойды дәлелдеуге үйрету. Ұжымдық ауыз біршілікке баулу.

Ресурс: 2-сыныпқа арналған Әдебиеттік оқу оқулығы ,интербелсенді тақта, тапсырма жазылған таратпа қағаз, түрлі-түсті стикерлер, маркерлер, көңіл-күйді білдіретін стикер.
Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту».

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Болжау» стратегиясы, «Миға шабуыл» стратегиясы , «Ой шақыру» стратегиясы, INSERT, Ментальді карта, Сатылай – кешенді тапсырма, Формативті бағалау

Уақыты


Сабақ кезеңдері

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс - әрекеті

Оқушы іс - әректі

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5 минут


Психологиялық ахуал

Шаттық шеңберін құру, тілек айту

Оқушылардың топқа бөлінуі

Оқушылардың шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектер айтып, сәттілік тілеу.

Оқушылар жеміс – жидектердің суреттері арқылы бөлініп топтасты


  1. топ Алма

  2. топ Алмұрт

  3. топ Құлпынай

  4. топ Бүлдірген

Өте жақсы!

санамақтар

Тұсаукесер бөлімі

10 минут


Өткен сабаққа шолу
1 – топ

Ментальді картамен жұмыс (әңгіме желісі бойынша)


2- топ:


Сатылай- кешенді тапсырма бойынша реттілігін анықтайды.

3 – топ Қазыбек бидің шешендігі жайлы айту.

4 – топ рөлге бөліп оқу.


  1. Топ: Ментальді карта

Аллаға анама

атама


Кімге қарыздармыз?

халқыма Әнет бабаға


2-топ: Сатылай - кешенді талдау

Кімге қарыздармыз?

Аллаға

Анама

Әкеме


халқыма

Әнет бабаға


3-топ: Қазыбек би жайлы шешендік сөздерді оқу.
4-топ: Әнет баба мен Қазыбек бидің сөздерін рөлдерге бөліп оқу (диалогті оқу)







Флипчарт, маркер, дәптер, Әдебиеттік оқулық, смайлик

Негізгі бөлім

14 минут

«Миға шабуыл»

стратегиясы

Мұғалімнің сұрағы:



-Ең асыл жан кім?

-Асыл тасты ата?

-Асыл сөзінің мағынасы қандай?

-Неге мен «Асыл» сөзі жайлы сөз қозғадым? Біздің бқгінгі өтетін тақырыбымыз қандай болмақ?


Оқушының жауабы: Ашық сұрақ

-Ана


-Гауһар тас

-Біз үшін қымбат адам.


-« Асыл сөз қайда?»

жақсы


Интербелсенді тақта

«Суреттер сөйлейді» слайд көрсету


«Болжау» стратегиясы

Слайд бойынша әңгіменің мағынасын ашу.

Мұғалімнің сұрағы:

-Берік неге әкесіне көмектеспеді деп ойлайсың?

-«Асыл сөз» қайда деп ойлайсыңдар?

-Сонымен «Асыл сөз» қайда екен?

- Асыл сөзді өмірде қалай пайдалана білу керек?

Слайдты көру, тыңдау және өз оймын бөлісу.


Оқушы жауабы:

-Ол жалқау.


-Әкесінің еңбек еткенінде.
-Асыл сөз кітапта.
-Көретін көз, еститін құлақ болу керек.

Өте жақсы!

Интербелсенді тақта

1 минут


Топтасу

Топқа ат қою

Жылдың 4 мезгіліне байлансты топқа ат қою

1-топ: «Қыс»

2-топ: «Жаз»

3–топ: «Көктем»

4-топ: «Күз»

Жарайсыңдар!

Флипчарт, маркер

3 минут


Оқулықпен жұмыс

«Асыл сөз қайда?» мәтінін ызыңдап оқу.

Оқушылардың мәтінді қатесіз оқуы
Әдебиеттік оқу оқулығы

5 минут


Білімді бекіту
«Ойлан ,Жұптас, Бөліс»

1 –топ Рөлге бөліп оқу.

2 – топ Еңбек туралы мақал – мәтел айту.


3 – топ Әкеге мінездеме беру.


4- топ Балаға мінездеме беру.

Кластер қорғау

1-топ:Мәтінді рөлге бөліп оқу.
2-топ: мақал – мәтелдер жазу.

- Еңбектің наны тәтті,

Жалқаудың жаны тәтті.

-Адамды адам еткен – еңбек.

-Еңбек түбі – береке.
3-топ: Ментальді картамен жұмыс. (Әекге мінездеме беру)
Еңбекқор ақылшы

әке

төзімді


мейірімді

үйретті асыл сөзді үйретті


4-топ: Ментальдікартамен жұмыс (Балаға мінездеме беру).

Жалқау Әкесінен сұрады





бала

Еңбек ету екендігін білді


Асыл сөздің мағынасын білді


Әдебиеттік оқу оқулығы,

Флипчарт, маркер,

Рефлексия

5 минут

INSERT әдісі

Әр оқушыға таратып беру


Не білемін?

Не білдім?

Не білгім келеді?












парақша


Бағалау

2 минут


Формативті бағалау

Бас бармақпен бағалату

«5» бас бармақ жоғары

«4» бас бармақ ортаға



«3» бас бармақ төмен



Такиева Алтынгүл Слямқұлқызы

Павлодар қаласы Қалижан Бекқожин атындағы №12 жалпы білім беру мектебінің бастауыш сынып мұғалімі




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет