Ана тілі
4-сынып
|
Сабақтың тақырыбы: Аққу,шортан һәм шаян. Ахмет Байтұрсынов
|
Сілтеме
|
Жоспар
|
Мақсаты
|
Мысал туралы түсінік бере отырып,оқушыларды түсініп оқып,өзіндік пікір айтуға үйреге,тілін,сөздік қорын,сөйлеу қабілетін дамыту арқылы достыққа,ынтымақтастыққа баулу.
|
Нәтижесі
|
Оқушылардың бір-біріне деген сенімділігін арттыру,сабаққа қызығушылығын ояту. Білімді бір-бірімен пікір алмасу арқылы бірін-бірі тыңдай отырып,ой түюге дағдыландыру. Достық туралы түсініктерін нығайту.
|
Көрнекілігі
|
Интербелсенді тақта,оқулық,жұмыс дәптер,қима қағаз,постер.
|
Сабақтың барысы
|
Ұйымдастыру кезеңі.оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын құру. Бір-біріне жақсы тілектер айту.оқушыларды топқа бөлу.
|
Жаңа сабақ кезеңдері
|
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Модуль
|
Кіріспе
|
|
Амандасу,оқушылардың бар назарын сабаққа бағыттау,топқа бөлу.
|
Назарларын сабаққа аударады. Топқа бөлінеді.
|
Сыни тұрғыдан ойлау,АКТ,диалог-тік оқыту оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,оқытудағы басқару және көшбасшылық.,
|
Білу
|
Үй тапсырмасын сұрау.
|
-Балалар,үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба?
|
Үйге берілген тапсырманы орындайды.
|
Түсіну
|
Мысал туралы не білеміз? Қандай мысалдармен таныстық?
Оқулықпен жұмыс.
|
Оқушыларға сыни тұрғыдан ойлауға тапсырмалар береді.
Мысалды рөлге бөліп оқытады.
|
Оқушылар топпен тапсырманы орындайды.
Мысалды рөлге бөліп оқып шығады.
|
Қолдану
|
Дәптермен жұмыс:
1-топқа: Достық туралы шағын шығарма жазу.
2-топқа: Достық туралы бір шумақ өлең шығару.
3-топқа: Достық туралы мақал-мәтелдер жазу.
Шығармашылық тапсырмалар береді.
|
Әр топтағы оқушылар шығарған өлеңдерін,шығармаларын,мақал-мәтелдерін оқып береді.
|
Сергіту сәтін өткізу
|
Талдау
|
Ынтымақтас-тық сөзіне антоним сөзді табу. Екі сөзге байланысты кластер жасау.
|
Ой тастау.
|
Антоним сөзді тауып, топпен екі сөзге кластер жасайды.
|
Жинақтау
|
Мәтін шығарманың қай түріне жатады? Мысал кейіпкерлері қандай іс атқармақшы болды?
Олардың істері неліктен нәтижесіз болып шықты? Мысалдан қандай сабақ алуға болады?
Қорытынды ой қай шумақта айтылған?
|
Сұрақ –жауап арқылы оқушылардың ой-пікірін талдау.
|
Сұрақтарға жауап береді.
|
Бағалау
|
Бағалау парағын топ басшысына бағалату. Стикер толтыру.
Үй тапсырмасын беру.
|
Топ мүшелерінің қойған бағаларымен салыстыра отырып бағалайды.
Мысалды мәнерлеп оқып, соңғы шумағын жаттап келуді тапсырмаға береді.
|
Топ басшы бағалау парағындағы топ мүшелерінің бағасын оқиды. Рефлекция.
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.
|