Бекітемін:
Мектеп директоры: Ізтұрғанова Ж.А.
Маңғыстау облысы,Ақтау қаласы
«Мектепке дейінгі шағын орталығы мен гимназия сыныптары бар №8 жалпы білім беру орта мектебі»мм
Қысқа мерзімді сабақ жоспары:
Ана тілі (4-сынып)
Сабақтың тақырыбы: Аққу,шортан һәм шаян
Дайындаған:Бастауыш сынып мұғалімі
Халидуллина Гулзира
2014-2015 оқу жылы
Мектепке дейінгі шағын орталығы мен гимназия сыныптары бар №8 жалпы білім беру орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Халидуллина Гулзираның 4-сыныпта ана тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары.
2014-2015 оқу жылы
Сынып
|
4-сынып
|
Мерзімі
|
08.10.2014 ж.
|
Тақырыбы
|
Аққу,шортан һәм шаян
|
Мақсаты
|
Мысалды оқи отырып татулықтың қадірін біледі,сөйлеу мәдениетін түсінеді,бірлікке ,ынтамақтастыққа топтасады.
|
Күтілетін нәтиже
|
Мысалды өмірмен байланыстырады.әр кейіпкерге сипаттама береді,рөлдерде ойнайды
|
Қажетті құралдар
|
АКТ,маркер, стикер,плакат,ББҮ.
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Уақыты
|
Бағалау
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылармен амандасу,сабаққа дайындық барысын қадағалау.Сабақ алдында бір-біріне сәттілік тілейді. Аққу,шортан,шаянның суреттерімен топтарға бөлінеді.
І-топ Аққу
ІІ-топ Шортан
ІІІ-топ Шаян
«Ой қозғау»
І-топ Аққу қандай құс?
ІІ-топ Шортан қандай балық?
ІІІ-топ Шаян жайлы не білесіңдер?
|
Оқушылар топтарға бөлінеді. Топ басшысын сайлайды.
Әр топ өз аттарын қорғайды.
|
3-минут
6-минут
|
Топтарға бағалау парақшасы үлестіріледі
Оқушылар бірін -бірі бағалайды..
Смайликтермен бағалау
|
Білу
|
Үй тапсырмасын сұрау. Интерактивті тақтадан үй тапсырмасына байланысты сұрақтар беріледі.
«Қызығушылықты ояту»(«Тарту» өлеңі.)
Балалар, бұл - жол басы даналыққа,
Келіңдер: түсіп, байқап, қаралық та
Даналық - өшпес жарық, кетпес байлық,
Жүріңдер, іздеп тауып алалық та!
- Бұл өлең қалай аталады және оның авторы кім?
- А. Байтұрсынұлы. Ол кісі туралы біз не білеміз?
- Мысал дегеніміз не?
|
Оқушылар сұрақтарға толық жауап беріп,ойларын жинақтайды,қорытынды шығарады.
Оқушылар өлең А.Байтұрсыновтікі екенін айтады.Оның қысқаша өміріне,өлеңдері мен мысалдарына тоқталады.
|
6-минут
6-минут
|
Бірін-бірі бағалау,смайликтермен бағалау.
|
Түсіну және қолдану
Сергіту сәті
|
Оқулықпен жұмыс.Мысалды түсініп оқып,талдайды.Дәптермен жұмыс (сөздік жұмысы жүргізіледі)
Ал, балалар, тұрайық,
Қане, қанат жазайық.
Аққу болып ұшайық,
Көлде жүзген балықтай,
Жүзіп, жүзіп алайық,
Қане, айналып, қарайық.
Шығармашылықпен жұмыс
І-топ Мысалдағы негізгі ойға қатысты мақал-мәтелдер жазады.
ІІ-топ Аққу,шортан,шаянның жақсы қасиеттерін айтады.
ІІІ-топ Сахналап қойылым көрсетеді.
|
Оқушылар мысалды мәнерлеп оқиды.
Қимыл-қозғалыс жасайды.
Оқушылар шығармашылық тапсырмаларды топпен ақылдаса отырып орындайды.
|
6-минут
2-минут
10-минут
|
Бірін-бірі бағалайды.
|
Анализ
|
Бүгінгі сабақ бойынша сұрақтар қорытынды сұрақтар қойылады:1 - топқа: Бұл мысалда кейіпкерлер не істемекші болды?
2 - топқа: Олар жүкті неге орнынан қозғалта алмады?
3 - топқа: Мысал бізді неге шақырады?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп,ойларын жинақтайды,сабақты қорытындылайды.
|
7-минут
|
Смайликтермен бағалау
|
БағалауҮйге тапсырма
|
Әр топ өз тобын бағалайды.Топ басшылары қорытады.
|
Топтар өз тобын және басқа топтарды бағалайды.
|
5-минут
|
|
Рефлексия
|
ББҮ
|
Оқушылар стикерге сабақ бойынша пікірін жазып, жапсырады.
|
3-минут
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |