Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Достық пен татулық- таптырмас бақыт
Т.Айбергенов «Бір тойым бар»
1
++++++++++++++++++++++++++? Бь т *96+3
,*/890058Ш.Айтматов. «Кассандра
|
Мектеп: №31
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Медеулова А.Б.
|
СЫНЫП: 8 «А»
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қазақстан халқы Ассамблеясы
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
8.4.1.1 мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазу;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Стиль мен жанрлық ерекшелікті ажырата алады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Белгілі тақырып бойынша интервью жасай алады
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазады.
|
Бағалау критерийі
|
Мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазады.Белгілі тақырып бойынша интервью жасайды.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: мұғалімнің көмегімен оқушылар стиль мен жанрлық ерекшелікті сақтай отырып, пікір жазу үшін,интервью алу үшін анықтау үшін топтық, жұптық жұмыс атқарады.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
|
елдіктің бастауы, ұлттар достығының ұйытқысы, мүдде, тілегі бір, келісім
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығын сақтауға тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыс
|
Әдебиет
|
Алдыңғы оқу:
|
«Кофе таяқшалары» әдісі арқылы осы тақырып туралы білетіндерін еске түсіріп жинақтау
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу;
Оқушылардың және сыныптың дайындығын тексеру.
Психологиялық ахуал туғызу
«Аффирмациялар» тренингі арқылы оқушыға сенімділік ұялату.
Топқа бөлу.Оқушылар «Мозайка» әдісі бойынша үш топқа бөлінеді. Мозайкадан сабақтың тақырыбы анықталады.Бұл әдіс сабақтың барысымен тікелей байланысты.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Қазақстан халқы Ассамблеясы
Сабақтың оқу мақсаты мен критерийлері оқушыларға түсіндіріледі.
|
Кофе таяқшалары
Қазақ тілі мен әдебиеті оқулығы.8-сынып.
Қағаз қиындылары
|
Ортасы
|
Жұптық жұмыс
«Бірлігіміз жарасқан» атты бейнекөріністі тамашалау
Бейнекөріністен не түсінгенімен өзара бөлісу
Бейнекөрініс туралы 5 сөйлем пікір жазып, бір-біріне оқып беру
Дескриптор
бейнекөріністен не түсінгенін айта алады;
бейнекөрініс туралы 5 пікір жазады.
Жұптық бағалау. «Бас бармақ»
Топтық жұмыс «Кезбе тілші»
Бейнекөріністегі әр ұлттың рөлінде болып, біреуі тілші ретінде сол мереке сәтінен «Бірлігі жарасқан Қазақстан» деген тақырыпта интервью алу.
Дескриптор
тілші қызметін атқарады;
ұлттың рөлін сомдайды.
Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек»
Жеке жұмыс
Әр оқушы өзі қалаған бір газетке «Достық пен татулық – дамудың негізі», «Бірлігіміз жарасқан», «Достықта жоқ шекара» деген тақырыптардың бірін таңдап, 120-150 сөзден тұратын шағын мақала жазу.
Талаптары:
нақты пікір болу;
тақырыптан ауытқымау;
өмірмен байланыстыру;
120-150 сөзден тұру;
сөйлем ішіндегі тыныс белгілерді дұрыс қолдану;
баяндау стилі І не ІІІ жақта болу.
|
https://www.youtube.com/watch?v=xfTW_-fIReE - «Бірлігіміз жарасқан»
микрофон
Тірек сөздер
Бағалау парақшалары
|
Соңы
|
Кері байланыс «Тазалық»
|
Қосымша анықтамалық қағаздар
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).
|
Барынша қолдау көрсету:
Орташа қолдау көрсету:
Аз қолдау көрсету.
.
| | |
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2:
|