Сабақтың тақырыбы: Баспана мәселесі Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



бет1/2
Дата22.09.2024
өлшемі50,6 Kb.
#204882
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Баспана мәселесі


Қысқа мерзімді жоспар




Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 1. Қазіргі қоғамдағы әлеумметтік теңсіздік. Ерболат Әбікенұлы «Пәтер іздеп жүр едік»




Күні :

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 11 «Б»

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :




Сабақтың тақырыбы: Баспана мәселесі




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

11.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу;
11.4.6.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу




Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, тиісті ақпаратты анықтай біледі;
мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады.




Тілдік мақсаттар

Дарбаза, ырғау, қуықтай бөлме, мүңкіген иіс, қолқаны қабу.




Сабақтың барысы




Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері» арқылы бір-біріне тілек айтады.
Үй жұмысын тексеру
«Стикердегі диалог» тәсілі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.



«Стикерлер»

Слайд


Үлестірмелі топтамалар
Интербелсенді тақта
Стикерлер




1.Сөздікпен жұмыс.
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.


Оқылым Айтылым
1- тапсырма
Жеке жұмыс

Айтылым
Қосымша тапсырма


Жеке жұмыс
Айтылым
2- тапсырма
Жеке жұмыс
Жазылым
3-тапсырма
Жұптық жұмыс


Айтылым
4- тапсырма
Топтық жұмыс


Айтылым
Қосымша тапсырма
Жұптық жұмыс
Ерекше қажеттілігі бар оқушылардың жанына келіп, пікір алмасамын. Ең бірінші болған оқушы, жазған жауабын дауыстап оқиды.
Айтылым
6- тапсырма
Жеке жұмыс

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.
Жалға беру-арендовать
Пәтер-квартира
Лас-грязный
Мүңкіген иіс-смрадный запах
Айтайық
Мәтінді оқыңыздар. Әңгімедегі автордың идеясын анықтаңыздар.
Түсіндірме сөздікпен жұмыс жасаңыздар. Парталас досымен мәтінді рөлге бөліп оқиды.
Айтылым
«Оймоншақ». Мәтін мазмұнын бір- бір сөйлемнен айтып шығыңдар. Алдыңғы айтқан баланың ойын келесі сөйлеуші үзбей жалғастырсын.


Айтылым
Кім зерек? Әйелі пәтерден қандай ерекшелікті байқады? Бөлмені суреттейтін тұсты тауып, суретін салыңыз. Сіз нені байқадыңыз?
Жазылым
Берілген сөздер мәтінде қандай мағынада қолданылып тұр? Анықтаңыздар. Олардың қайсысы омоним бола алады? Сөйлем құрау арқылы дәлелдеңіздер.
Шық, жаз, кір, бөл, бетте, жақ, қойшы.
Айтылым
Топқа бірігіңдер. Әңгімедегі суреттелген жағдай бойынша пікірталас ұйымдастырыңдар.
Пікірталас шарты:
*Мәтінде көтерілген мәселе қай жерде кездеседі?
*Жастардың қаладан ауылға ағылуы.
*Пәтер іздеудің басты себептері
*Осы әлеуметтік мәселені шешудің жолдары.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет