Сабақтың тақырыбы: Билер сөзі-нақылдың көзі



бет1/2
Дата08.02.2022
өлшемі0,62 Mb.
#98094
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Билер сөзі ашық сабақ қақ.т 8-сынып
1 н с а Скрининг дегеніміз, Оң қол. Төлен Әбдікұлы, sabaq-kz attachment mzh.-aza-debiet-7-synyp-1-tosan-zhiembet-pen-aztuan-zhyraulardan-sz-tuan (копия) (копия) (копия), Кошетерова Срсп кта-203 Устеу

Бөлім: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті

Мектеп: № 14

Сыныбы: 8 «а»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Бижанова А.С

Пәні: қазақ тілі

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Билер сөзі-нақылдың көзі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.4.1 -мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау
8.4.2.1 - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану;

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені түсіну, мәтінді интонациясына сай қолдану;
Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені талдау, интонацияның құрамдас бөліктерін сөйлеу мәнеріне сай қолдану;
Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау, сөйлеу кезінде интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану.;

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану, талдау

Бағалау критерийлері:

  • Мәтінде көтерілген мәселені талдайды;

  • Мәтіннің негізгі ойын анықтайды ;

  • интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады.

Құндылықтарға баулу

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық)

Пәнаралық байланыстар:

Тарих, әдебиет

Алдыңғы білім

Көне түркі жазба ескерткіштері

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс түрі

Дереккөздері

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
5 мин

Сабақтың ортасы:
30 мин.


Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу.
Қызығушылықты ояту.
ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.
«Елшілер» әдісімен әр топқа мәтін беріледі. Әр топтың елшілері барып, басқа топтың мәтінімен танысып, өз тобының ақпаратын оларға түсіндіреді.
1-топ.

2-топ.«Топтастыру» әдісі арқылы шешен-бидің қоғамдағы қызметін анықтау.

БИ


3-топ

Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
Мәтінді тыңдау арқылы жұмыс жүргізеді.
(а) Мәтінде қандай мәселелер көтеріледі? Ол мәселелер бойынша сіздің көзқарасыңыз қандай?
______________________________________________________________________________
(ә) Мәтіннің негізгі ойы қандай?
(б) тыңдалған мәтіндегі интонацияның рөлін түсіндіреді.
- Халықтың биге сенуінде қандай сыр жатыр?
- Би деп тану үшін адамда қандай қасиет болу керек?
- Сөзге шешен адамның барлығы бірдей би бола алмайтынын байқадыңдар ма?

Бағалау критерийі

Дескриптор







*Мәтінде көтерілген мәселені талдайды;
*Мәтіннің негізгі ойын анықтайды ;
*интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады.;

Білім алушы
-мәтіндегі мәселелерді талдайды;
- өз көзқарасын білдіреді;
- мәтіннің негізгі ойын анықтайды.
- мәтіндегі интонацияның рөлін түсіндіреді.











Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет