Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу



Дата30.08.2022
өлшемі48,5 Kb.
#148337
түріСабақ
Байланысты:
Сабақтың тақырыб2
ҚМЖ дүниет 2019-2020, Тестовые задания по разделу Морфология , Стамбулдағы баруға тұрарлық 10 жер, Мақал-мәтелдер, вет зокон, вет зокон, Жұлдыз

Қаратал ауданы, Көпбірлік ауылы Ашримбетова Гульмира Бейсенкуловна Ахмет Байтұрсынов атындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар орта мектебі» математика пәнінің мұғалімі
Сабақтың тақырыбы: Санды теңсіздіктерді қосу және азайту
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Теңсіздік белгілері бірдей теңсіздіктерді мүшелеп
қосуды, азайтуды есеп шығаруда пайдалана білуге үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісін зеректігі мен
тапқырлық қасиеттерін дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушыларды ұйымшылдыққа, белсенділікке,
сауаттылыққа, білімділікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес
Сабақтың әдісі: бекіту
Сабақтың жоспары
1. «Сәлем сөздің анасы»
2.«Қайталау-оқу анасы»
3. «Білімдіге-биіктен орын»
4. «Тіліңменен жүгірме-біліміңмен жүгір»
5. «Ой толғаныс»
7. «Іздеген жетер мұратқа»
8. Математика керек пән
Сабақтың барысы
I. «Сәлем – сөздің анасы»
Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеріп, назарларын сабаққа аудару.
Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де.
Қуанайық достарым
Арайлап атқан күнге.
II. «Қайталау-оқу анасы»
Армандар шыңдарға қалықтап барады,
Ой тастап көңілге қозғайды сананы
Болашақ өмірге жол бастап есептер,
Қырандай қалықтап қанатын қағады.

  1. Қандай теңсіздіктерді мүшелеп қосуға болады?

  2. Теңсіздік белгілері бірдей теңсіздіктер қалай қосылады?

  3. Қандай теңсіздіктерді мүшелеп азайтуға болады?

  4. Айырма теңсіздіктің белгісі қалай анықталады?

III. . «Білімдіге-биіктен орын»
a > b a < b
+ c > d + c < d

a + c > b + d a + c < b + d


a > b a < b
- c d

a - c > b - d a - c < b - d


VI. «Тіліңменен жүгірме-біліміңмен жүгір»
Ойла ойла тереңнен
Жақсы емес көп бөгелген
Есепті шығара білмесең
Орын жоқ саған бұл жерден

Теңдік тура болатындай етіп бағалаңдар:


Егер 3 < x < 12 болса:
а) 4 х-ті; ә) х + 5-ті
Бос орындарға тиісті санды немесе әріпті қойып, теңбе-теңдікті толықтырыңдар.
3 > a < 7
+ > 15 + < d

20 > 17 a + 2 < + d


12 > 3,2 < 6,8
- 3 < -2 - 2 > -1,5

> 7 <
V. «Ой толғаныс»


Бұл өмір құралған қашанда есептен,
Айнала қарасаң бәрі де есеппен.
Белгісіз ғаламның құпия сырларын,
Тек қана шешеміз бәріміз есеппен.
№957 BD сәулесі авс үшбұрышын ABD және DBC бұрыштарына бөледі. ABD бұрышының градустық өлшемі х. DBC бұрышының гадустық өлшемі у. АВС бұрышының градустық өлшемін бағалаңдар.
Мұндағы, 420 < х < 440 ; 280 < у < 300
700 < х+у < 740
VI. «Іздеген жетер мұратқа»
Есептер, есептер, есептер,
Өмірден керекті көсеп көр.
Өрнектер, өрнектер, өрнектер,
Жұмбақты әлемге еніп көр.
«Қоян қайда секіреді ?» ойыны

n < 5


b < 1


b < -4







n < -5




b > 2


4a > 8


3n < 15


b < -1





9b < 9





a > -2


2b > 4


a > 2


VII. Математика керек пән
Есептер, есептер, қызықты есептер,
Өмірдің мазмұнын қызығын еселер,
Айнала ғажайып, құпия қызығын,
Бәрі де тек қана есеппен өрілер.
Сабақта қорытып , оқушыларды бағалау,
Үйге: Ережелерді жаттау
Есептер құрастыру


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет