«А.Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі» коммуналдық
мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №92
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
Бөлім:
|
6.3А Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Диханбаева А
|
Күні:
|
20.01.2023
|
Сынып: 6 №92
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
6.2.2.4 түріндегі теңдеулерді шешу, мұндағы a және b – рационал сандар;
|
Сабақтың мақсаты
|
түріндегі теңдеулерді шешу, мұндағы a және b – рационал сандар;
|
Бағалау критерийі:
|
түріндегі теңдеулерді шешуді біледі және есептер шығарады , мұндағы a және b – рационал сандар;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ
тың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақ
тың басы
5 мин
Сабақ тың ортасы
30 мин
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Түгендеу
Үй жұмысын тексеру
«Ой қозғау»
С.1 Қандай теңдеуді бір айнымалысы бар теңдеу деп атайды?
С-2: Мәндес теңдеу деп қандай теңдеуді айтады?
Жұптық жұмыс.
«Көршіңмен бөліс»
|2х+14|= 6
||2х+3|-2|=5
«Жеке» жұмыс
|2+x|=4
|4-x|=12
|4x+1|=3
|2x-4|=3
«Топтық жұмыс»
|
Сәлемдеседі
Оқушылар қол ұстасып тұрып бір-біріне жылы лебіз білдіріп, көңіл-күйін көтереді.
С. 1 ах+b=0 түріндегі теңдеу, мұндағы х-айнымалы, а және b – қандай да бір сандар
С. 2 түбірлері бірдей немесе түбірлері болмайтын теңдеулер
Жауабы:
2х+14 0 2) 2х+14<0
2х+14=6 -(2х+14)=6
2х=-8; х=-4 -2х-14=6; -2х=20; х=-10
|2х+3|-2=-5; |2х+3|-2=5;
Шешімі жоқ: |2х+3|=7
2х+3=7; 2х+3= -7
х=2; х=-5
Жауабы:-6; 2.
Жауабы:-8; 16
Жауабы:-1; 0,5.
Жауабы:0,5; 3,5.
|
Дескриптор
-сұраққа жауап береді 1б;
Дескриптор
- түрлендірулерді орындайды 1б;
-сызықты теңдеулерге көшеді 1б;
-сызықтық теңдеулерді шешеді 1б;
-теңдеу түбірлерінің санын табады 1б;
-есептің жауабын негіздейді 1б.
Дескриптор
- түрлендірулерді орындайды 1б;
-сызықты теңдеулерге көшеді 1б;
-сызықтық теңдеулерді шешеді 1б;
-теңдеу түбірлерінің санын табады 1б;
|
Дидактика материал
|
Сабақ
тың
соңы
5 мин
|
Үй жұмысы №614 №615 170-бет
Кері байланыс
Рефлексия: «Еркін микрофон» әдісі:
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына
қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Не нәрсе оңай болды?
........
-Не нәрсе қиын болды?
........
- Не білгің келеді?
........
|
|
|