Алматы қаласы. Әуезов ауданы. «Жаңа Ғасыр» №175 гимназия. Математика пәнінің мұғалімі: Жүзжасарова Күләш Олжабайқызы
Күні ___Пәні: математика. Сынып: 6 «А» Сабақ реті ______ Тексерген
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер және олардың жүйелері
Сабақтың мақсаты: Теңсіздіктерді мүшелеп қосуды, азайтуды және көбейуді, бөлуді білулері керек. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің жазылуын, теңсіздіктерді шешу біліктілігін қалыптастыру.
Сабақтың міндеттері:1. Білімділік : Құрамында модуль берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шығару тәсілдерін қолдану дағдысын қалыптастыру.
2. Тәрбиелік: Адамгершілікке, тиянақтылыққа, өз ойын еркін жеткізе білуге тірбиелеу.
3. Дамытушылық: Оқушының логикалық ойлау қабілетін , танымдық қызығушылығын, бақылай білу, талдау, қорытынды жасай білу дағдысын дамыту.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді бастапқы оқып үйрену және есте сақтау іс-әрекеттерінің тәсілдері(дәріс, киносабақ, саяхат сабақ, әңгімелесу, сырттай саяхат және т.б).
Білімін және іс-әрекет әдістерін жетілдіру(практикум, семинар, «ашық ойлар» сабағы, «брейн-ринг ойыны, тренинг сабақ, өзіндік жұмыс, т.б»).
Білім және іс-әрекет тәсілдерін кешенді қолдану(әңгімелесу және практикалық сабақ, дәріс және тренинг(бірінші және екінші түрдің өзара үйлесуі))
Білім мен іс-әрекет тәсілдерін жүйелеу және қорытындылау(бірінші және екінші түрдің үйлесуі)
Білімді және іс-әрекет әдістерін тексеру, бағалау, түзету сабағы(бақылау жұмысы, диктант, мазмұндама, шығарма, тестілеу)
Сабақтың әдісі: 1. Оқытудың түсіндірме-бейнелеу әдістері: семинарлар, әңгіме,оқу материалымен өзіндік жұмыс
2. Репродуктивті әдіс: жаттығуларды орындау,практикум,бағдарламаланған оқыту,дағдыларды жаттықтыру.
3. Проблемалық-ізденушілік оқыту әдістері: проблемалық мазмұндау,жартылай ізденушілік,зерттеушілік, миға шабуыл
4. Оқытудың коммуникативтің әдістері: талқылау, пікірталас,диалог, «ызылдаған топтар», «қар кесегі»,жобалар әдісі,тұсаукесерлер.
5. Рольдік ойындарды қолдана оқыту әдістері: іскерлік ойын,рольдік ойын,ұйымдастыру-әрекеттік жаттығулар, ұйымдастыру-ойлау ойындар,аквариум, нақты жағдайды саралау(кейс-стади)
Таным қызметін ұйымдастырудың үлгісі:
1. Жекелік үлгі – танымдық қызметтер оқушының өз күшімен орындалады.
2. Жан-жақтылы – барлық оқушылар үшін жалпы міндет қойылған кезде пайдаланылады.
3. Топтық – жалпы міндеттен туындаған мақсатты шешу жолында топ түрінде
әрекеттеніп, жауап топ ішінде жинақталады.
4.Ұжымдық форма – ұжым өзінің әр мүшесін немесе әр мүше өз ұжымын оқыту, тәрбиелеу, дамыту әрекетіне келеді.
Сабақтың көрнекілігі және жабдықталуы: Интерактивті тақта, слайд,
Пәнаралық байланыс: сурет,
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй тапсырмаларын тексеру кезеңі.
3. Оқушының субъектілік тәжірибесін өзектілеу кезеңі
4. Жаңа білім мен іс-әрекет тәсілдерін зерделеу кезеңі
5. Жаңа білім мен іс-әрекет тәсілдерін алғашқы тексеру кезеңі 6. Үй тапсырмасы туралы мәлімет беру кезеңі
7. Сабақты қорытындылау кезеңі
8. Рефлексия кезеңі
9. Білімді бағалау кезеңі
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
|
Іс-әрекеттері
|
р/с
|
уақыты
|
атауы
|
мұғалімнің
|
оқушының
|
|
1 минут
|
|
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабаққа психологиялық дайындық жасау.
|
Психологиялық ахуалға ену.
|
|
2 минут
|
|
2. Үй тапсырмаларын тексеру кезеңі.
Жазба жұмыстың тексерілуі.
|
Үй тапсырмаларына ауызша жауап береді.
|
|
12 минут
|
Ой ашу
«Шығармашылық тапсырма»
|
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер және олардың жүйелері
|
Үйде дайындап келген тапсырманы слайд арқылы тақтада қорғайды.
|
|
12 минут
|
Мағынаны тану
|
А-деңгей есептері
В-деңгей есептері
С-деңгей есептері
|
Оқушылар тақтада деңгейлік есептер шығарады.
|
|
10 минут
|
Миға шабуыл «Тест»
|
Интерактивті тақтада
|
Оқушылыр тест тапсырмаларын орындайды
|
|
3 минут
|
Сергіту сәті
|
Сұрақ-жауап
|
Ауызша сұраққа жауап береді.
|
|
2 минут
|
Рефлекция
|
Бүгінгі сабақтағы түйген ойларың
|
Білдім және түсіндім
Білгім келеді
Өз пікірім
|
|
2 минут
|
Үйге тапсырма беру
|
№
|
|
|
1 минут
|
Бағалау
|
Мұғалімнің бағалауы
|
Өзін-өзі бағалайды.
|
Достарыңызбен бөлісу: |