Пән: қазақ тілі
|
Мектеп: «Донской орта мектебі» КММ
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Зейнел Отангуль
|
Күні:
|
Сабақтың тақырыбы: Біз қазақ тілі – достық тілінде сөйлейміз
|
СЫНЫП: 5
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар: -
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
болымды, болымсыз етістіктерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану(5.ТБ1.5.);
тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру(5.О6.).
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді оқиды, түсінеді, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы ажырата алады. Өз пікірін қосып, айта алады;
Кейбір оқушылар орындай алады: Стильдік норманы сақтайды. Хабарландыру құрастыра алады.
|
Бағалау критерийі
|
-Тақырыпқа сай мәтінді оқи алады;
-Түсініп, сұрақтарға жауап бере алады;
-Өз пікірін қосып, айта алады;
-Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы ажырата алады;
-Стильдік норманы сақтайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады: Оқушылар сабақ барысында берілген оқылым тапсырмасы негізінде лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын таниды.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жазу, сөйлеу, тілдік қатынас т.б.
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: ауызша сөйлеу, жазбаша сөйлеу, хабарландыру.
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Біз қалай сөйлесеміз?
Стильдік норма дегеніміз не?
|
ишара: қолдау көрсету.
|
Оқу дағдыларының деңгейлері:
|
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау, талдау, бағалау
|
Алдыңғы оқу
|
Сөйлесу арқылы қарым-қатынас жасайтынын және ауызша, жазбаша сөйлесу түрлерін біледі.
|
Жоспар
|
|
Басы
5 минут
|
Психологиялық жағымды ахуал тудыру
Сергіту сәті «Шетелдік амандасу»
Оқушыларды топқа бөлу (суреттер арқылы)
Сынып 3 топқа бөлінеді. Ым-ишара, микрафон, хат
1–топ ым-ишара 2–топ микрафон 3-топ хат
|
|