Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар: мәтінді оқи алады,мазмұнын айта алады



Дата08.02.2022
өлшемі22,79 Kb.
#122120
түріСабақ
Байланысты:
docx1549600193


Сабақтың тақырыбы:Әлем климатының өзгеруі




Күні :

Мұғалімнің ат-жөні: Жиенгазина Ж.А.




Сынып :7 «Б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

Т2.Мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді.
А5.Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші-тыңдаушы»позицияларын еркін ауыстыру
Ж5.Тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін(тірек сөздер)дұрыс жазу.




Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:мәтінді оқи алады,мазмұнын айта алады.




Оқушылардың басым бөлігі:мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді қатыстырып диалог құрай алады.






Кейбір оқушылар:жаңа сөздерді қатыстырып мәтін құрай алады,тақырып бойынша қорытындылай алады






Алдыңғы оқу



Әлем климатының өзгеруі





Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған уақыт

Ресурстар




Сабақтың басы
(2-5 минут)

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру,амандасу,түгендеу


Адасқан әріптер
ЛӘМЕ
ТЛМИКА
ӨРГЕЗУ
Әлем климатының өзгеруі
Үй тапсырмасын тексеру
«Қарлы кесек» ойыны
Тақырып бойынша өздері білетін сөздерді аудармасымен айтады
Сабақтың тақырыбын ашу
Табылған сөздер арқылы сабақтың тақырыбын ашу:
-Қалай ойлайсыздар, бүгінгі сабағамыздың тақырыбы не туралы?
- Иә, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Әлем климатының өзгеруі»

-Бүгінгі сабағымызда мәтіннен қажетті ақпарат ала отырып, сан есім және сын есімдерді және тірек сөздерді анықтаймыз.



Бейнеролик


Дауыл,
орманның


оаталуы,
құрғақшылық
суреттері




Сабақтың ортасы


(15 минут- ТЖ)

10 мин

5мин


Топтық жұмыс. Мәтінмен жұмыс
Тапсырманың шарты:
.Мәтінді оқып тірек сөздерді теріп жазу, сан есім , сын есім сөздерді және табиғи апаттарды анықтау.

/тірек сөздер: климаттың өзгеруі, ормандардың оталуы, Амазонка талдары, құрғақшылық, өзендердің кебуі, үлкен апат, Атлант мұхитының температурасы; жауын, құнарлы қабаты,дауыл, Еуропа, құбылыс, поляк ғалымдары, ауа айналымы, солтүстік теңіздер;


Сан есім: 2005 жылы, 60жылдағы, 30 пайыз; 2003 жылы, 200 жылда, 2040, бір,екі есе;
Табиғи апат- ормандардың оталуы дауыл, құрғақшылық


«Ассоциация» әдісі «Әлем климатының өзгеруі»

Дескрипторлар:



  1. Мәтінді оқып, тірек сөздерді жазады

  2. Мәтіндегі табиғи апаттарды анықтайды

  3. Сан есім,сын есімдерді анықтайды

  4. Мәтін бойынша «Әлем климатының өзгеруі» тақырыбына ассосация жасайды.

Келісемін+ келіспеймін



2005 жылы құрғақшылықтан өзендер кеуіп, орманның 30 пайызы оталған

+

Бұл соңғы 10 жылдағы ең үлкен апат

-

Ормандардың оталуы құрғақшылық тудыруда

+

Ғалымдар құрғақшылықты Үнді мұхиты суының температурасымен байланыстырады

-

2003 жылы Еуропада жаз өте суық болған

-

Ғалымдардың болджауынша 2040 жылы әрбір екінші жаз осылай ыстық болады екен

+

Болашақта адамзатты не күтіп тұрғаны белгілі

-

Табиғатты қорғау керек

+



Жекелеген жұмыс.
3-тапсырма. Тест :дұрыс жауабын таңда
Тест жауабы:
1-а 2-а
3-а 4-а
5-а 6-а
7-а 8-а

Дескрипторлар:


85-100%- 7-8 б- өте жақсы /жасыл смайлик/
65-84 %- - 6б- жақсы /сары смайлик
40-64%-- 4-5 б – қанағаттанарлық / қызыл смайлик/
0-39%- -0-3 б-қанағаттанарлықсыз / көңілсіз смайлик/

Көңілді сөздіктер


Пар- бу
Питьевая вода – су

Ураган – дауыл


Село – ауыл

Предположение – жорамал


Платок – орамал

Не пригодный – жарамсыз


Без ручки - қаламсыз

Уголь – көмір


Жизнь – өмір

Лес – орман


Мечта - арман
Үйге тапсырма::Табиғи апат түрлеріне әңгіме құрастыру: 1-қатар- дауыл; 2- қатар – ормандардың оталуы; 3- қатар- құрғақшылық



Суреттер

Мәтін

Мәтін

Мәтін

Суреттер

Тест

Тест жауабы
смайликтер



Сабақтың соңы
(5 минут)

Сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға кері байланыс орнату.Оқушылар сабақ барысында нені білгені,қалай жұмыс істегені,не қызық әрі жеңіл болғаны,не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады




Қосымша ақпарат



Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабығыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңдер ме?
Неге ?




2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?






Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?








1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?



1.

Пар-
Питьевая вода –

Ураган –
Село –

Предположение –


Платок –

Не пригодный –


Без ручки -

Уголь –


Жизнь –

Лес –
Мечта -

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет