Сабақтың тақырыбы: Бізлін айналамыздағы акпарат



Дата07.02.2022
өлшемі20,22 Kb.
#96311
түріСабақ
Байланысты:
Бланка КМЖ


Бекітемін:__________
Мектеп директорының
оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: С.Дәндесов

199 орта мектеп


Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Информатика



Бөлім:

Компьютер және программалар (ортақ тақырып: "Жанды табиғат")

Педагогтің аты-жөні:

Мырзабаев Асылбек

Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бізлін айналамыздағы акпарат

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.​1.​2.​1 компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар ақпарат ұғымымен, ақпарат көзімен, ақпаратты өңдейтін кұрал - компьютермен танысады.
Көпшілік оқушылар ақпаратты қабылдау түрлерін, компьютерлік программалар колданушының міндеттерін шешу үшін қажет екендігін түсінеді.
Кейбір окушьілар акпараттардың түрлерін ажыратып, практикада қолдануға дағдыланады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут

Зейінін шоғырландыруға арналған жаттығуды орындау.
Үй тапсырмасының орындалуын тексеру
«Суреттер сөйлейді» әдісі аркылы жаңа сабақтың тақырыбын оқушылармен бірлесе отырып анықтау.

  1. Ақпарат деген не?

  2. Біз ақпаратты қайдан аламыз?

  3. Қандай ақпарат көздері бар?

  4. Компьютер, компьютерлік сауаттылық деген не? сұрақтары талкыланып сұралады

Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады
Талқылауға қатысып отырады

ББҮ

Оқулық
Интерактивті тақта
Компьютерлер

Сабақтың ортасы
30 минут

Сұрақтарды «Бір минут» әдісі арқылы сұрау. Оқушылар сұрақтарға бір минуттың ішінде қысқа әрі нақты жауап береді

  1. He себепті ақпарат біздің өміріміз үшін маңызды?

  2. Ақпаратты өндеу дегенді қалай түсінесің?

  3. Ақпаратты не үшін өндейміз?

Оқушылар дискідегі тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар интерактивті тақтадағы бейнеролигінен көз жаттығуларын қайталайды.
Тапсырманы «Графикалық органайзер» түрінде орындайды

  1. парта /Балық қаңқасы/.

  2. парта / «5 неліктен» әдісі/

  1. 1. Қандай сезім мүшесімен қабылданған ақпарат есімізде көбірек қалады?

  2. Акпаратты қабылдайтын сезім мүшелерін салыстырып шық.

Сабаққа белсене қатысып, сұрақтарға жауап береді
Компьютерде тапсырмалар орындайды

Екі жұлдыз, бір тілек

Оқулық
Интерактивті тақта
Компьютерлер

Сабақтың соңы
5 минут

«Бір айналым сүхбат» стратегиясы арқылы сұраққа жауап беру арқылы ой бөлісу
Қалай ойлайсың? Акпаратты тек адам ғана пайдалана ма?
Үйге тапсырма: №1 тақырыпты оқып келу

Әңгімелесуге қатысады




Оқулық, дәптер


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет