Сабақтың тақырыбы Бүкіләлемдік көрмелер тарихынан Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата18.05.2022
өлшемі252,77 Kb.
#143588
түріСабақ
Байланысты:
16.05 6т



Пәні: Қазақ тілі
10-бөлім: Ғылым мен технология негіздері.

Мектеп:

Күні: 16.05.2022 жыл

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Бүкіләлемдік көрмелер тарихынан

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.1.4.1.Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып,жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау
6.4.5.1. қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану.

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы орындай алады: қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы) түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тыныс белгілерін дұрыс қолданады.
Оқушылардың кейбірі орындай алады: шығармашылық жұмыстарда тыныс белгілерін дұрыс қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
5 минут

Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушыларды сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру.
Ғылым түрлері бойынша топқа бөлу. (Топ саны - 3)

Оқушылар топтасады




Оқушы құралдары







Негізгі бөлім

Қызығушылықты ояту.Тыңдалым. Бүкіләлемдік көрмелер тарихынан Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды.
1.Бүкіләлемдік көрмелер тарихы қай қаладан,қай жылдан бастау алған?
2.Хрусталь сарайы не үшін салынды?
3.Көрмені қабылдаған қалалар неліктен бірегей ғимараттар салуға тырысты?
4.Жаңа технологиялар дәуірі қашан басталды?
Тілдік бағдар беріледі.
Қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсініп, дұрыс қолдану үшін ережелерге назар аударайық.
Топтық жұмыс 1-тапсырма.
Дескриптор:

  • мәтіннен негізгі, қосымша ақпаратты анықтайды;

  • нақтылау сұрақтарын құрастырады.

2-тапсырма
Дескриптор:
- мәтіннен лепті сөйлем құрастырады.



Сабақ мақсатымен танысады

Тапсырмаларды орындайды



Қб. «Смайлик» әдісі





Оқулық, жұмыс дәптерлері



Соңы
5 минут

Керібайланыс
«Менің түйгенім»
«1 тезис, 1 дәлел» келтіру арқылы бүгінгі сабақтан түйгенін айтып, ой қорытады.
Мұғалім рефлексияны ауызша немесе жазбаша алуына болады.
Үйге тапсырма: 5-жаттығу

Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазады.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет