Күні:
|
23.04.2016
|
Сыныбы
|
5-сынып
|
Пәні
|
Информатика
|
Сабақтың тақырыбы
|
Блокнот және калькулятор бағдарламалары
|
Сілтеме
|
Оқулық. Информатика 5 сынып, Арман -ПВ, 2013 ж,
МАН, материалдары, слайд, компьютер.
|
Сабақтың мақсаты
|
Блокнот және калькулятор бағдарламасын таныстыру арқылы онымен жұмыс жасай білуді үйрету.
|
Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері
|
Тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, практикалық жұмысқа баулу;
Топтық жұмыс арқылы бірлескен жұмысты ұйымдастыру;
Тақырыпты АКТ көмегімен аша отырып, сыни ойлауға жетелеу;
|
Оқыту нәтижесі
|
«Блокнот» «Калькулятор »программаларымен танысады;
Екі программаның қазіргі кездегі мүмкіндіктерін көреді.
|
Негізгі идея
|
Блакнот және калькулятор бағдарламаларының мүмкіндіктерімен жұмыс жасауға үйрету.
|
Сабақтың көрнекілігі
|
Интербелсенді тақта,компьютер, түрлі-түсті маркерлер, бағалау парағы
|
Бағалау
|
Бағалау парағы, басбармақ әдісі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І .Ұйымдастыру кезеңі( 5 минут)
|
|
Сынып оқушыларына жағымды ахуал орнату.Шаттық шеңберге тұрғызу. Блокнот, калькулятор тақырыбына сәйкес оқушылар 2 топқа бөлінеді.
|
Оқушылар шаттық шеңберге тұрады.
Берілген үлестірме қағаздар арқылы 2 топқа арқылы топқа бөлінеді. Топбасшы, хатшы, дизайнер, хатшы сайлап алады.
|
І бөлім «Ой қозғау»
Үй жұмыстарын тексеру(9 минут)
|
Оқушылар «Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді.( жеке жұмыс) Мадақтау арқылы бағалау.
|
ІІ бөлім «Ой түю» Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру.
|
Тыңдайды, ұғынады, салыстырады, ой түйеді.
|
|
|
ІІІ бөлім «Ой қорыту»
|
Топ болып ақылдасады, бірін бірі тыңдайды.шешімге келеді жауап береді.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар
|
Бағалау
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
|
|
Білу, Түсіну
|
«Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді. ( жеке жұмыс)
|
«Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша блакнот және калькуятор бағдарламалары туралы айтады.
|
Басбармақ әдісі арқылы бағалау
|
10 мин
|
Қолдану
|
Деңгейлік тапсырма беремін. ( жеке жұмыс)
|
Оқушылар оқулық бойынша тапсырмаларды орындайды .
|
Топ басшылары бағалайды. Әр сұраққа 1 баллдан қойылады.
|
13 мин
|
Сергіту сәті
|
Бейне роликтегі қимылдарды орындау. (Қызыл өрік әні)
|
2 мин
|
Талдау, Жинақтау
|
Галереяны шарлау стратегиясы бойынша – 1- топқа блокнот тақырыбына 2- топқа калькулятор тақырыбына 5 сұрақтан жазу.
|
Галереяны шарлау стратегиясы бойынша – 1- топқа блакнот тақырыбына 2- топқа калькулятор тақырыбына 5 сұрақтан жазып қабырғаға іліп, әр топ бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.
|
Басбармақ әдісі арқылы бағалау
|
15 мин
|
Бағалау
|
Ынталандыру белгілері арқылы, бағалау парағы бойынша
жиналған ұйпайларын есептеп суммативті бағасын шығару.
|
Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. Критерийлер бойынша.
Критерийлер
|
Топтың белсенділігі
|
|
Тәртібі
|
|
Жаңа терминдерді қолдана алуы
|
|
Тақырыпты меңгеруі қандай?
|
|
5 мин
|
Рефлексия
|
Мен бүгінгі сабақта не білдім
Маған қызықты болды...
Маған қиындық тудырған...
Бүгінгі білгенімді болашақта өмірде ... пайдаланамын
Мені толғандырған...
|
Оқушылар сабақ бойынша толтырады.
|
|
Сабақты қорытынды
лау
|
«Өрмекшінің торы» әдісі бойынша сабақты қорытындылау.
|
Оқушылар бір-біріне жіпті беру арқылы сұрақтар қояды.
|
Өрмекшінің торы
|
Үйге тапсырма
|
§29, 30 оқып келу, 197- беттегі бақылау сұрақтарына жауап беру.
|
1 мин
|