Сабақтың тақырыбы: Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата24.01.2023
өлшемі40,9 Kb.
#166328
түріСабақ
Байланысты:
8 сабақ 16.11.2022
6 сын, 5 сынып фак, 11 СЫНЫП ҮЙДЕ, 11 СЫНЫП ҮЙДЕ, Алишер, шығ жоба, 9 сабақ 17.11.2022жэ, tarsia (3), «Физика математика ж не а паратты ж йе» б лімі, педиатрия -2

Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану




Педагогтің аты-жөні:

Көмек Карима

Күні:

16.11.2022ж

Сыныбы:5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау

Сабақтың мақсаты:

Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады;
Жай бөлшектерді қоса алады;
Жай бөлшектерді азайта алады;

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

13 мин.

5 мин.

15мин
Топтық бірлескен жұмыс



Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастық ортасын құру.
«Мозайка әдісі» бойынша
2 топқа бөлу
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу , олардың алымдарын қосып, алым етіп, сол бөлімнің өзін қалдыру керек.

Топтық бірлескен жұмыс.
Натурал санды (азайғышты) бөлімі азайтқыштың бөліміне тең бұрыс бөлшек түрінде жазу керек. Сонан бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережесін пайдаланып, азайту керек.

Мысал.





Әлеуметтік орта, ынтымақтастық ортаға енеді
Оқушылар ойланып, ойын жинақтап,қосындысын табады

Топтық жұмысты құрылымдауға үйренеді. Басшы ролдерге бөледі, бақылайды.



Ынталандыру
Дескриптор
қосындысын таба алуды
біледі.
Жалпы балл-2
Дескриптор
Натурал санды (азайғышты) бөлімі азайтқыштың бөліміне тең бұрыс бөлшек түрінде жаза алады
Жалпы балл-4



Слайд, Презентация


Оқулық
Слайд, Презентация
Оқулық

Сабақтың ортасы.

7мин
Жұптық жұмыс





Жұптық жұмыс.
3)
4) 6)



Оқушылар жоба бойынша сұрақтар қояды-жауап береді. Қорытынды жасайды.



Дескриптор
-Мысалды шешеды.

Жалпы балл -2



Слайд, Презентация
Оқулық



Сабақтың соңы.
3 мин
Жеке жұмыс.
2мин
Рефлекция

Бағалау

Үй тапсырмасы


Жеке жұмыс.



Мен не білдім?
Мен не үйрендім?
Маған қызықты болды?
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау



Оқушылар
Есепты шығарады

Дескриптор

- Мысалды шешеды


Жалпы балл-2


Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл



Дк экран
Дәптер
Стикерлер

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту
байланысты

Математика
кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады.

Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек?
1:
2:


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет