Сабақтың тақырыбы: Бөлімі: 11. 3В бөлім: Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар



Дата06.01.2022
өлшемі1,23 Mb.
#109664
түріСабақ
Байланысты:
15.02.21
587090292, 587090292, Маркетинг негіздері, Та ырыбы Ж рек гликозидтері орында АН амиралиева ж. Б, лабор 2к, vki

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:

Бөлімі:

11.3В бөлім: Көрсеткіштік және 

логарифмдік функциялар



Педагогтің аты-жөні:

Зиргиров Дамир Умиргалиевич

Күні:

15.02.21. 16.02.21

Сыныбы:11

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

 Логарифмдік функция, қасиеттері мен графигі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.4.1.18 функция анықтамасы және графигін салу

11.4.1.19 есептер шығаруда логарифмдік функция қасиеттерін қолдану



Сабақтың мақсаты:

Көрсеткіштік функция қасиеттерін біледі және қолданады;

Көрсеткіштік функция графигін сала алады;



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру кезеңі

- оқушылардың зейінін шоғырландыруға

- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алуға

- оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға

көңіл бөлу қажет

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар жұппен өзара үй тапсырмаларын тексереді.



ІІІ. Логаримдік функция

функция берілсін

Функция графигін салу үшін кесте құрамыз:









1

2

4

8



-2

-1

0

1

2

3

Функция графигі:

Сурет 1.



қасиеті

1. Анықталу облысы :  ;

2. Функция анықталу облысында өспелі

3. Функция графигі жоғарыдан және төменнен шектелген;

4. Ең үлкен және ең кіші мәні жоқ

5. Үзіліссіз функция;

6. Анықталу облысы :  ;




Мысал 2:










1

2

4

8



2

1

0

-1

-2

-3

Функция графигі:

Сурет 2


:

1. Анықталу облысы:  ;

2. Функция анықталу облысында кемімелі;

3. Функция төменнен және жоғарыдан шектелмеген;

4. Функцияның ең үлкен және ең кіші мәні жоқ;

5. Функция үзіліссіз;

6. Мәндер жиыны ;


Сәлемдеседі

Танысады


Тыңдайды.

Есептер шығарады








Bilimland

платформасы



Сабақтың ортасы 


Тақырыпты бекіту тапсырмалары

Сыныппен жұмыс

Шешу жолы


Мысал 1: Функцияның мәндер жиынын табыңыз



Сурет 3.


Функция графигі монотонды өспелі екенін білеміз. Логарифмнің негізі 1- ден үлкен. Тапсырманы орындау үшін берілген аралықтағы шеткі нүктелеріндегі мәнін тапсақ жеткілікті.





Жауабы :   

2. Функцияның мәндер жиынын анықтаңыз

а)  ;

б)  ;

3. Функцияның анықталу облысын табыңыз:

а)  ;

б)  ;

Мұғалім бағалайды. Тақтада орындалған тапсырма бойынша мұғалім кері байланыс береді.

Жеке жұмыс.

4. Функцияның мәндер жиынын анықтаңыз:

в)  ;

5. анықталу облысын тап:

в)  ;

г)  .



Жеке жұмыс

Бағалау критерийі

  • Көрсеткіштік функция, логарифмдік функция қасиеттерін қолданады

  • Өрнектерді салыстырады;

  • Функция графигін салады;

  • Функция қасиеттерін жазады.




Есте сақтайды




Әр дұрыс есепке 1 балл қойылады.

Әр дұрыс есепке 1 балл қойылады.





Слайдтар


2-ші сабақ

Тапсырма 1.

Келесі сандардың қайсысы кіші



Тапсырма 2. Келесі функция графиктерін салыңыз, анықталу облысы, мәндер жиынын анықтаңыз, монотондылыққа зерттеңіз.



Тапсырма 3

Келесі функция графигін Geogebra бағдарламасында салыңыз.



Өзін өзі бағалау. Берілген дұрыс жауаптары арқылы тексереді.

Қосымша

Есептер шығарады



Әр дұрыс есепке 1 балл қойылады.





Сабақтың ортасы 


  1. Салыстырыңыз


  1. Өсу ретімен орналастырыңыз



  1. Анықталу облысын табыңыз



Есептер шығарады


Әр дұрыс есепке 1 балл қойылады.







Сабақтың соңы


Сабақты қорытындылау. Рефлексия жүргізеді

- нені білдім, нені үйрендім?

- нені толық түсінбедім?

- немен жұмысты жалғастыру қажет?




Танысады










Үй жұмысы:











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет