Бөлім:
|
6.3С Координаталық жазықтық
|
Педагогтің Т.А.Ә
|
Берікқызы Айгерім
|
Мерзімі:
|
05.03.2024ж
|
Мектеп:
|
№58 жббм
|
Сынып:6 «ә»
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Центрлік симметрия. Осьтік симметрия
|
Оқу мақсаттарывна сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.3.1.5 осьтік және центрлік симметрия ұғымдарын меңгеру;
6.3.1.6 осьтік немесе центрлік симметриясы болатын фигуралар туралы түсінігі болуы; симметриялық және центрлік-симметриялы фигураларды ажырату;
|
Сабақтың мақсаты
|
-Центрлік және осьтік симметриялары бар фигураларды анықтауды көрсету;
-Фигуралардың симметрия осьтерін салуды үйрету;
-Фигуралардың симметрия осьтерінің санын табуды қалыптастыру
|
Бағалау критерийлері
|
-Центрлік және осьтік симметриялары бар фигураларды анықтай алады;
-Фигуралардың симметрия осьтерін сала алады;
-Фигуралардың симметрия осьтерінің санын таба алады.
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
1. Ұйымдастыру кезеңі . Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
2. Үй жұмысын тексеру.
Үй жұмысын жұптасып тексеру
|
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру (бір – біріне жылы лебіздер айту). Оқушылардың сабаққа дайындығын анықтау,сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру.
|
«Медальдар» әдісі арқылы бағалау
|
Алдамұратова 6-сынып математика
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру.
Меңгеру:
Деңгейлік тапсырмалар:
|
Оқушыларға тақырыпты түсінгендерін білу үшін әр түрлі суреттері бар үлестірмелер тарату. Кейбір суреттің центрлік симметриясы, ал кейбіреуінің осьтік симметриясы болсын, ал қалғандарында симметрия мүлдем болмасын. Олар сол қағаздарды дұрыс табулары қажет.
Оқулықтан №1106,
№1112
№1127
№1128
|
|
Тапсырмалар жазылған парақшалар, оқулық, тақтамен жұмыс.
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: «Не қиын болды?, Не үйрендім?, Менің ұсынысым» әдісі бойынша кері байланыс алу.
Үйге тапсырма.
№1107, № 1132 есептер
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
|
Кері байланыс
|
|