Сабақтың тақырыбы Дулат Исабеков «Әпке» драмасы



Дата23.02.2022
өлшемі101,6 Kb.
#132925
түріСабақ
Байланысты:
1582478515 (3)



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Махаббат және абырой



Мектеп: Л.Қылышев атындағы ОЖББМ

Күні: 17/02

Мұғалімнің аты-жөні: Қосаева Г.С
Шонаева А

Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Дулат Исабеков «Әпке» драмасы.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтау;

Сабақ мақсаттары

Барлығы: әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін анықтай алады ;
Көбі: әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін,эпилогты анықтай алады ;
Кейбірі: әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін,эпилог,прологтарды анықтай алады;

Бағалау критерийлері

Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарын анықтайды;
Жүйелілігін сақтай отырып эпилог, прологтарды сюжеттік желісін анықтайды; Көркемдік ерекшелігін сақтай отырып сюжеттік желісін, эпилог, прологтарды анықтайды;

Тілдік мақсаттар

Драма жанры, драматург, отбасы психологиясы, образ, идея, тақырып.

Құндылықтарға баулу



Сабақ мазмұны арқылы қоғам, отбасы, бауырлар алдындағы жауапкершілік сезімі оқушы бойына сіңіріледі.

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану пәнімен байланыс. Отбасылық құндылықтардың маңызы.



Тақырып бойынша алдыңғы білім

Б.Момышұлының өмірі мен шығармашылығы. «Үшқан ұя» повесі туралы,отбасы тәрбиесі,бата-басты құндылық екендігі туралы жалпы білімдері бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
7 мин



«Миға шабуыл» (әдіс) 1.Дулат Исабеков «Әпке » драмасынан үзінді көру Драма –сахнада ойналатын,диалогке құрылған көркем шығарманың бір түрі,әдеби жанр 2. Оқушыларды кейіпкер есімдері бойынша төрт топқа бөлу: Темірбек, Нәзила, Омар, Кәмила. 3. Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.

Видео ролик тыңдау



Сабақтың ортасы
15 мин


10 минут


5 минут

«Фишбоун» әдісі
Мәтінді бірнеше бөліктерге бөліп әр топқа үлестіріп беру.
ҚБ Көршіңді бағала
Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат. Бір тілек =бұл жақсартуға болатын нәрсе.
2-Тапсырма. Топтық жұмыс
1-топ «Зерттеуші» Міндеті: Басты кейіпкердің мінезін сипаттау, шығарманың тақырыбы мен идеясын ашу.
2-топ «Баяндап беруші» Міндеті:Мәтін бойынша қысқаша жоспар құру.
3-топ «Бейнелеуші-суретші» Міндеті: Шығармадағы кейіпкердің немесе оқиғаның бір сәтін салу.
4-топ «Сұрақтар құрастырушы» Міндеті: Негізгі оқиғаларды қамтитын немесе әңгіменің жалпы мазмұны бойынша сұрақтар дайындау.
ДЕСКРИПТОР

  • Басты кейіпкердің мінезін сипаттау, шығарманың тақырыбы мен идеясын ашу

  • Мәтін бойынша қысқаша жоспар құрады ;

  • Кейіпкердің немесе оқиғаның бір сәтін салады,

  • -Әңгіменің жалпы мазмұны бойынша сұрақтар дайындау.

.ҚБ Мұғалімнің бағалауы
3-Тапсырма.
«Елестету көрінісі»
Мәтіннің ұнаған үзіндісін мүмкін болса, елестетуге тырысу керек. Егер мүмкіндік болса, сурет, сызба, тірек сызба т.б ретінде қағазға түсіріп, суреттерді қорғау.
ДЕСКРИПТОР

  • Мәтіннің толық мазмұнын біледі;

  • Ұнаған үзіндісі бойынша сурет, сызба, тірек сызба салады;

  • Үзінді бойынша салған жұмысын қорғайды;

ҚБ Өзін-өзі бағалау

«ЕКІ ЖҰЛДЫЗ, БІР ТІЛЕК»


«ЖҰЛДЫЗШАЛАР» арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды


БАҒДАРШАМ» өзін-өзі бағалау





Сабақтың соңы


3 мин

Рефлексия «Бас, жүрек, қол» әдісі
Бас – мен басым арқылы нені меңгердім?
Жүрегім арқылы нені сезіндім?
Қолыммен нені істей алдым?


Үйге тапсырма беру
«Маған ұнаған кейіпкер» ойтолғау жазу






Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау




Саралау тапсырмасына Дедукция және индукция тәсілін пайдалана отырып, мұхиттағы тіршілік бөлінуінің негізгі заңдылығын қарай
тапсырмалар беру. Қабілеттеріне қарай оқушылар берілген заңдылықтардың фактілерін, қорытындыларын анықтайды

ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі
Әр топ бір-бірін бағалағау кезінде орындаған тапсырманың екі жұлдызын және бір ұсынысын комментарий түрінде береді
ҚБ «Көршіңді бағала» әдісі
Оқушылар бір-бірінің тапсырмаларын оқып тексереді, ұсынылған дұрыс жауаппен бір –бірін салыстырады 
ҚБ «Жұлдызшалар » әдісі
Мұғалімнің бағалауы



Оқушылардың партада дұрыс отыруын қадағалаймын.
АКТ-ны қолдану кезінде қауіпсіздік ережелері сақталады.

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

Критерий

Дескрипторлар

Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін,эпилог,прологтарды табады

-Мәтінді топпен оқиды;-Мәтіннің бөлімдеріне атау қояды;
-Әр бөлігінің негізгі ойын анықтайды
-Мәтіннен пролог, эпилогты анықтайды



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет