Сабақтың тақырыбы Екі-екіден қосып және азайтып санаймыз



Дата21.07.2017
өлшемі114,53 Kb.
#21856
түріСабақ

Сабақ жоспары




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2 Абөлім: «1-20ға дейін сандар»



Мектеп: Красивинский орта мектебі

Күні: 08.12.2016ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Ужекенова М.К

Сынып: 1А

Қатысқандар саны:6

Қатыспағандар саны: 0






Сабақтың тақырыбы

Екі-екіден қосып және азайтып санаймыз.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме)

1.1.1.6 Екіден санау, 20-ғадейінгіжұп/тақсандардыбілу

1.1.2.3 20 көлемінде біртаңбалы сандардың жұптарын құру


Сабақ мақсаттары

Екіден санауды, 20-ға дейінгі жұп/тақ сандарды біледі;

Көлемінде бір таңбалы сандардың жұптарын құру;



Жетістіккритерийлері

Заттарды екіден санағанда қолайлы заттарды таңдай алады.

Тілдікмақсаттар


Тірек сөздерді үш тілде айтып үйренеді.

Жұппен санау, тақ сандар, жұп сандар, екіден санау.



Құндылықтардыдарыту

Жауапкершілік, сыйластық, өзаратүсіністікқұндылықтарынқалыптастыру.

Пәнаралықбайланыстар

Тірек сөздерді қолдану арқылы қазақ тілі, ағылшын тілі, орыс тілі пәндерімен байланыс орнады.Заттарды санау арқылы АКТ, дүниетану, ғылымға кіріспе сабағымен байланыс орнады.

АКТ қолданудағдылары

Санау нәтижесін презентация арқылытанысып біледі.

Бастапқыбілім


Оқушылар күнделікті өмірде немесе балаларбақшасындаретімен санауды үйренутәжірибесіне сүйенеді.

Сабақбарысы




Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


Оқушылар көңілді шеңберге жиналады

Бір,екі ,үш

Сынып іші тып –тыныш

Жалқаулықты тастайық

Сабағымызды бастайық.

Оқушылардың зейінін тұрақтандыру.Сабаққа дайындығын бақылау.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Бүгін сендер екі-екіден санап үйренесіңде.Слайд1



Сандар арқылы оқушыларды топқа бөлу "тақ сандар,жұп сандар"

(Ұ) Сынып бөлмесіндегі заттарды зерттеу. Санау түрлерін (жұп, тақ сандар) қолданады.

Қане, есімізге түсірейікші. Біз не өттік?

"миға шабуыл"стратегиясы 1)екі таңбалы сан дегеніміз не? 2)Бір ондықта неше бірлік бар? 3)Сандық сауленін қосу және азайту қалай орындалады?4) екі табалы санға бір табалы санды қалай қосамыз? 5)Ал екі табалы санды азайту үшінше? 6)снды өрнек дегеніміз не?7)Қанеки, сыныпта қандай жұп заттар бар?8)Ал енді сыныптағы тақ заттарды анықтайықшы. жұп сан,тақ сан дегеніміз?мысалы сыныптардағы заттарды сана.

Терезе-3, тақ

Парталар-6, жұп

Есік-3, жұп

Тақта-1, тақ

Оқушылар-6, жұп

Орындық-12, жұп




Ресурстарды санау.

1 -100 дейінгі сандар жазылған карточкалар, сан қатары.

Презентация

Әтақтаға сандар ілінеді әр оқушы бір санды алып айтады жұп сан тақ сан екенін"



Сабақтың ортасы

5мин


7мин.

5мин


20мин


(Өздік ж.) 1) тапсырма.

"Көнілді текше" Оқушылар текшедегі сандарды жазып мәін шығарады.

2-тапсырма. Венн-диаграммасы.

Топтық жұм.

1-топ.Мәні 9 болатындай мысал құрастыр.

2-топ.мәні 6 болатындай мысал құрастыр.

көңілді шеңберге жиналады.

Қолдарына 20-ға дейінгі сандар беріледі.

3-тапсырма.

Сурет бойынша.

1-топ Бұтақта неше қарға отыр?

Егер екеуі ұшып келсе,барлығы нешеу болады?

2-топ. Неше торғай ұшып кетті?

Неше торғай қалды?Бастапқыды неше торғай болды?



Сергіту жаттығу.

4-тапсырма.

1-топ.


2санынан бастап, екіден қосып сана.

20-санынан бастап, екіден азайтып сана.

2-топ.

3-санынан бастап, екіден қосып сана.



15-санынан бастап,екіден азайтып сана.

5-тапсырма.

Әр топтан артық санды тап.Неге олар артық деп санайсын.Түсіндір.

Жұмыс дәптері.

Сан түзуінде жұп сандарды қызыл түспен қарындашпен, тақ сандарды көк қарындашпен жаз.



(Т)алғашқы 20 жұп санды ретімен жазып алуды ұсынылады

(Ж)Жұп сандар: 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20...
Тақ сандар:1,3,5,7,9,11,13,15,17,19,21

Оқулық, жұмыс дәптері.

Оқушылар мәні 9 ,6болатындай мысалдар құрастырады.

Оқушылар сурет бойынша

Есептейді ,жауабын айтады.

Оқушылар сан тізбегін санайды,айтады.

Жұп сандарды қызыл түспен,тақ сандарды көк түспен боя.



Сабақтың соңы

5мин


Бүгін не өттік?

Жұп сандарды атаңдар: 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20...
Тақ сандарды атаңдар:

1,3,5,7,9,11,13,15,17,19,21

Рефлексия

Бәрін түсіндім

Кейбір нәрселерді толық түсінбедім

Мен түсінбедім







Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы


Заттардыжұппенсанаудақиналатыноқушығадербесқолдаукөрсету.

Заттарды жұппенсанаудыбақылауарқылыбағалау. Киналатын оқушыларды жазып алу.

Сергіту сәттерін өткізу.


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Сабақ барысында оқушылар, оқу мақсатына сай, біліммен қамтамасыз етілді. Жоспарға сай

сабақ кезеңдері сәтті өтті. Оқушылар сынып бөлмесіндегі заттарды қолдана отырып, заттарды екі-екіден санау тәсілін толық меңгерді. Мұның қорытындысы ретінде оқушылардан алынған қалыптастыру бағалау жұмысының нәтіижесін айтуға болады.

2: Бірлесе құрастырылған сабақ жоспарының тиімділігін айтуға болады.

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Уақытты үнемді пайдалануды басшылыққа алу.

2: Оқушылардың топпен жұмысын жандандыру


Красивинский орта мектебі

Тақырыбы: Екі-екіден қосып және азайтып санаймыз.

(математика пәні)

1а сынып

Мұғалім: Ужекенова М.К



2016-2017оқу жылы.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет