Сабақтың тақырыбы: Ғ ар ы ш кердің ас м ә зі р І Мұғалімнің аты-жөні: Омарова А. С



Дата25.01.2022
өлшемі19,57 Kb.
#114509
түріСабақ
Байланысты:
13қмж





Пән:

Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы:

Ғарышкердің ас мәзірі


Мұғалімнің аты-жөні:

Омарова А.С

Күн жады:

15.04.21

Сабаққа қатысқандағы мақсат:

Тақырыпқа байланысты өз ойларын еркін жеткізе алады. Ғарыштағы өмір мен Жер тіршілігін мәтін мазмұны бойынша зерттей алады.

Мәтін мазмұнына сай ереже құрастыра алады.«Астронавтың тағам жиынтығы» атты газет дайындай алады.



Ұйымдастыру бөлімі:







Топ сабаққа:

дайын 


дайын емес 

Сабақ тақырыбы:

берілді 


берілмеді 

Оқу мақсаты:

4.1.5.1 Өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру

4.3.3.1 Шығармашылық жұмысын сызба, диафильм, таныстырылым түрінде ұсыну



Сабақтың мақсаты:

Тақырыпқа байланысты өз ойларын еркін жеткізе алады. Ғарыштағы өмір мен Жер тіршілігін мәтін мазмұны бойынша зерттей алады.

Мәтін мазмұнына сай ереже құрастыра алады.«Астронавтың тағам жиынтығы» атты газет дайындай алады.



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин


Зейінін шоғырландыру» Психологиялық ахуал туғызу.

Даламдай кең пейілім (құшақтарын ашады).

Жүрегім толы мейірім (жүрек тұсын қолымен ұстайды).

Мен үшін жоқ уағың (қолымен кіші дегенді көрсетеді).

Бəріңе ортақ шуағым (екі қолын көтереді).

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

Сабақтың мақсатын айқындау.







Сабақтың ортасы

30мин




«Түсініп оқы» айдары

Оқушылар әңгіме туралы ойларын қалыптастырып алғаннан кейін, «Ғарыштағы түскі ас» мәтінін оқиды

Мәтін талданып болған соң ондағы кейіпкерлермен

таныстырылым жүргізіледі:

«Бағала» айдары

- Мәтін мазмұны несімен ұнады?

«Білгенге маржан» айдары

Ғарышкердің тағамы

Ғарыштық тағам – ғарышкерлерге дайындалатын арнайы тағам. Ғарыш жағдайында бұл тағамдарды сақтау, пайдалану қиын емес. тағамдар сықпақұтыға салынған.

«Құрастыр» айдары

Ғарышта тамақтану ережесін құрып, жазыңдар.

1. ...


2. ...

3. ...


Саралау «Қарқын» тәсілі арқылы жүргізіледі.

Қарқынды оқушыға:

«Салыстыр» айдары

Мәтін мазмұны бойынша, ғарыштағы өмір мен Жердегі тіршілікті салыстыру

Ғарышта

Жерде

Салмақ







Уақыт







Тағам






Қорытындыла» айдары

– Салмақсыздық жағдайында тамақтанудың ерекшелігін қорытындылап айт.

А4 парағы

Стикерлар


Сабақтың соңы

5 мин


Үй тапсырмасы. Ғарышкердің тағамы туралы өзіңді қызықтырған сұрақты жаз.

Рефлексия. «Желкенді боя» әдісі бойын Бір қазақ ғарышкерінің өмірбаяны туралы оқып, әңгімелеуге дайындал да сабаққа кері байланысты бағдаршам көздеріне жапсыртады

Стикерлер

Үй тапсырмасы

уақытында берілді

қоңырауға дейін түсіндірілді

қоңыраудан кейін түсіндірілді












Үй тапсырмасының мөлшері

а) мөлшерден аз

ә) мөлшерден жоғары

б) тиімді түрде













Қалыптастырушы бағалаудың орындалуы

Оқушылар оқытуға белсене қатысты, күтілетін нәтижені түсінді,бірін-бірі

бағалады. Мұғаліммоқу жоспарына сәйкес бағалау критерийлерін анық

жасады, бағалау критерийлеріне сәйкес тапсырмалар құрастырды, оқушыларға тиімді кері байланыс берді, оқыту мен бағалау үдерісін ұстанды.

Орташа үлгеретін оқушылармен жұмыс

А) жеке жұмыс

ә) жеке тұрғыдан келу



Б) жүргізілмеді

Сабақтың қорытындысы

Жаңа тақырып жақсы меңгерілді. Оқушыларлың барлығы кері байланыс жасады.Ғарышкерлердің ас мәзірі жайлы барлығы түсінікті болды.

Қорытынды:


Қорыта келе айтарым, сыныптың әрдайымда ұйымшыл, бір - бірімен ынтымақтастық жағдайда жұмыс жасай алатынына, бірін - бірі әділ бағалап, ізденіп, білгенін көрсете білетініне, білмегенін мұғалімнен, сыныптастарынан сұрап өзін ынталандыра алатынына, жоғары деңгейдегі көшбасшы сынып қатарында болатындығына сенімім мол.


Ұсыныстар:


Сабаққа презентация дайындап, оқушыларға көбірек көрнекілік көрсету. Үлгерімі аз оқушылардың деңгейін арттыру.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет