Сабақтың тақырыбы Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары Уақыты



Дата30.01.2020
өлшемі92,11 Kb.
#56834
түріСабақ
Байланысты:
1-бөлім.Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау - мәдениет.2-сабақ


Пәні: Қазақ тілі Т2


Мектеп атауы: Қызылорда қаласы химия-биологиялық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Бөлім атауы

1-бөлім: Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау – мәдениет

2- сағаты



Сабақтың тақырыбы

Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары

Уақыты:

Мұғалімнің аты – жөні:

Өксікбаева Күлжақан Жолдасқызы

Сыныбы: 7

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:


Оқу мақсаттары

Т3. Сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну. Әлеуметтік - мәдени тақырыптарға байланысты қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы:

Тыңдалымдағы ақпаратты түсінеді, ғаламтордың зиянды жағын ажырата алады.



Оқушылардың көпшілігі:

Қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, қолдана алады.



Оқушылардың кейбірі:

Алынған ақпаратты өздігінше саралап, еркін қолданып, дербес ой айтады.



Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика мен терминология:

Одағай, монолог, әлеуметтік желі, қауіптілік деңгейі, ғаламтор, салауатты өмір салты



Пәнаралық байланыс

Информатика

Алдыңғы тақырып

Ғаламтордың пайдасы мен зияны

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекеттер


Дереккөздері

Сабақтың басы

5 минут

Сабақтың ортасы

15 минут


7 минут

7 минут

3 минут

3 минут


Қызығушылықты ояту кезеңі

Оқушылармен амандасу, сынып түгелдеу, сабаққа дайындықтарын қадағалау.

«Тоқтатылған Кадр» тренингі. Шарты: суретті зерттейді, суретті түсірем дегенше не болды, түсірген соң не болды деп болжау жасайды.

Дұрыс жауабымен танысып, салыстырады. Сабақ тақырыбын болжайды.



Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылады. Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары




  1. Тыңдалым алдындағы тапсырма

– Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасаудың қандай ережелерін білесіздер?

– Қандай артықшылықтары бар деп ойлайсыздар?

– Ғаламтордың жағымсыз жақтары бар ма?



  1. Тыңдалым тапсырмасы https://www.youtube.com/watch?v=jLiwVUcKW68

Топтық жұмыс. Тыңдалым тыңдалынады. Ақпаратты кестеге түсіреді.



Ақпарат

Дереккөзі

Ерте гі мазмұны

Кейіп керлері

Жағымсыздық

Ғаламтордың зияны

Ұсыныс































































Топтық бағалау



Бағалау критерийі

Дескрипторлар


Ақпаратты түсініп, тірек сөздерді орнымен қолданып, кесте толтыру

Ақпаратты кестеге түсіре алу

Топпен ойласып, әр сұраққа кемінде 2 сөйлеммен жауап беру




  1. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

Ж/ж. Лексикалық минимумды (Әлеуметтік желі, қауіптілік деңгейі, ғаламтор, салауатты өмір салты) қатыстыра отырып, ауызша диалог құру. Шарты: бір мезгілде жұптар жұптарға айтылым жасайды, тыңдаушы жұп бағалайды, керісінше қайталанады.

Жұптық бағалау


Бағалау критерийі

Дескрипторлар

Ақпаратты түсініп, тірек сөздерді орнымен қолданып, диалог құру

Тірек сөздерді толық қолдана алу

1 мақал-мәтел, 1 тұрақты тіркесті тиімді пайдалану




  1. Ж. Жеке жұмыс. Көңіл-күйін қатыстыра отырып, ғаламтордың зияны туралы образға ене отырып, монолог жазу.

Сөз саны – 50-60 сөз.

Бағалау жұптық түрде жүргізіледі.




Бағалау критерийі

Дескрипторлар

Ақпаратты түсініп, сөздерді орнымен қолданып, монолог жазу

Құрылымды монолог жазу

Одағай сөздерді (кемінде 2 сөз) қатыстыру

6.«Соңғы сөзді мен айтайын!» әдісі бойынша бір сөзбен рефлексия жасайды, келесі оқушы соңғы дыбыстан басталатын сөзбен жалғастырады (тамаша – аңғардым – маңызды... )


https://www.youtube.com/watch?v=jLiwVUcKW68





Сабақтың соңы

5 минут


Үй тапсырмасы


7. Кері байланыс


  • Не қиын болды?

  • Қандай жұмыс өте оңай болды?

  • Жұмыстардың қай түрі ұнады, неге?

  • Қай түрін жетілдіруді ұсынар едіңіз?

Одағайларды қайталау, одағайлар туралы түсінік беру






Қосымша ақпарат


Ажырату – сіз қалай көбірек қолдау берудіжоспарлайсыз?

Басқаларына қарағанда анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?



Бағалау –

Оқушылардың оқуын қалай тексермексіз?



Пәнаралық байланыстар

Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс

АКТ байланыстары

Құндылықтар байланыстары



Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді.

аз болуы мүмкін. Анағұрлым қабілетті оқушыларға қарасөздің мазмұнындағы нақыл сөздерді теріп жазуды тапсырамын.




Меңгеруді бақылау

Сұрақ және жауап

Өзара кері байланыс, топтар бір-бірінің жауабын дескрипторлар арқылы бағалайды.


Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.)


Қорытындылау

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқу атмосферасы қалай болды?

Меніңжұмысымжоспарлыболдыма?

Мен уақытымды дұрыс жоспарлай алдым ба?



Жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неге?

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанадан өз сабағыңызға ең орынды келетін сұрақтарға жауап беріңіз.





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)?

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім?










Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет