Тексерілді:___________________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлімі:
9.4.Атом құрылысы. Атомдық құбылыстар
Мұғалімнің аты-жөні:
Қыдырбай Гүлзада Ізтұрғанқызы
Күні: 13.04.2021ж
Сыныбы: 9
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Фотоэффект құбылысы.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
9.6.1.3 фотоэффект құбылысын сипаттау және фотоэффект құбылысының техникада пайдаланылуына мысалдар келтіру
9.6.1.4 фотоэффект үшін Эйнштейн формуласын есептер шығаруда қолдану;
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады. фотоэффект құбылысын сипаттау және фотоэффект құбылысының техникада пайдаланылуына мысалдар келтіреді. Көптеген оқушылар істей алады: фотоэффект құбылысын сипаттау және фотоэффект құбылысының техникада пайдаланылуына мысалдар келтіріп, түсінеді Кейбір оқушылар істей алады.Фотоэффект үшін Эйнштейн формуласын есептер шығаруда қолданады.
Құндылықтарға баулу
Трек сөздерді қолданып,Планк,гипотеза,квант энергиясы, сәулелену жиілігі, планк тұрақтаысы,Эйнштейн теңдеуін, теорияны меңгеру, өмірде қолдану тест шешуде мақсатына жету.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Үй тапсырмасын «Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы сұраймын.
Өткен сабақтың теориясын қайталап шығу:
Фотоэффект дегеніміз не? Оның ашылуына қандай тәжірибе себепкер болды?
Фотоэффект құбылысын электромагниттік теорияға сүйеніп түсіндіруде қандай қайшылықтар туды?
Фотоээфект құбылысына сүйеніп жарықтың электромагниттік толқындық табиғатын теріс деуге бола ма?
Эйнштейн фотоэффект құбылысын түсіндіру үшін қандай жолды таңдап алды?
Электронның шығу жұмысы дегеніміз не?
Фотоэффект туралы Эйнштейн формуласы қалай жазылады және қалай оқылады?
Фотоэффект құбылысның басталу шарты қандай? Фотоэффектінің қызыл шекарасы деп нені айтамыз?
Жарық дуализмі дегеніміз не?
Оқушы сабақтың қай бөлігін немесе тақырыпты түсінбеген болмаса сабақ төңірегінде ойландырып жүрген сұрақтарын ашық айта алады7