6А сынып
Күні,айы,жылы.03.09.15ж
Сабақтың тақырыбы:глобус
Мақсаты :глобус жайлы түсінік қалыптастыру.глобустың картадан, планннан айырмашылығын таба білуге ой дамыту.географиялық координаталарды анықтау білуі керек.
Сабақтың түрі :аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі:карта ,глобус.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды түгендеу,оқушылар ынтасын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын тексеру:
Азимут деген не?
Масштаб деген не?
Карта деген не?
План деген не?
Карта мен планның қандай айырмашылығы бар?
Ой шақыру:
Оқушылар, алдарында тұрған глобус ,глобустан нені байқауға болады?
Мағынаны тану: 29-сурет бойынша сабақты түсіндіру .
Географиялық координаталар жайлы анықтама беру.
Ой талқы:неліктен ,глобус жердің нақты үлгісі болып табылады.
Бекіту:33-беттегі 2-8тапсырмаларды орындау.
Қосымша тапсырмалар: Гринвич немесе нөлдік меридиан деген не?
Үй тапсырмасы: 29-суретті салу, оқып меңгеру.
Бағалау:
7А сынып
Күні,айы,жылы.03.09.15ж
Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзілік мұхит суы.
Мақсаты :дүниежүзілік мұхит суы жайлы түсінік қалыптастыру.мұхиттарды картадан көрсете білулері керек. Олардың бір -бірінен айырмашылығын таба білуге ой дамыту.географиялық координаталарын ,терендіктерін,қалай бір –бірімен жалғасып жатқанын анықтау білуі керек.
Сабақтың түрі :аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі:карта ,глобус.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды түгендеу,оқушылар ынтасын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын тексеру:
Жер қабықтарын атаңдар.
Гидросфера деген не?
гидросфераның құрамдас бөліктеріне нелер жатады?
Мұхиттық карталарда не бейнеленеді?
Мұхиттарды көлемдері бойынша ата.
Ой шақыру:
Оқушылар, алдарында тұрған картадан нені байқауға болады?
Мағынаны тану: тақырып бойынша сабақты түсіндіру,яғни мұхиттар жайлы анықтама беру. Олардың шеткі нүктелерін ,тереңдіктерін атластан картадан көрсету.Мұхит суының қасиеттеріне тоқталу.
Ой талқы:неліктен дүниежүзілік мұхиттарды біртұтас деп айтамыз? табылады.
Бекіту:47-беттегі 1-2тапсырмаларды орындау. Картадан мұхиттарды анықтау.
Қосымша тапсырмалар: мұхиттардың шаруашылықта пайдаланылуы жайлы эссе жаз.
Бес жолды өлең: Мұхит
Үйге тапсырма: мұхиттар жайлы қосымша мәлімет әкелу,кесте құрастыру:аты,көлемі,терең шұңғымалары.
Бағалау:
8А сынып
Күні,айы,жылы.03.09.15ж
Сабақтың тақырыбы: геололгиялық жыл санау геохронологиялық кесте
Мақсаты : геололгиялық жыл санау геохронологиялық кесте жайлы түсінік қалыптастыру.жердің даму тарихын анықтай білулері керек. Эралар мен дәуірлердің бір -бірінен айырмашылығын таба білуге ой дамыту.олардың өзара байланыстарын анықтау білуі керек.
Сабақтың түрі :аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі:карта , геохронологиялық кесте
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды түгендеу,оқушылар ынтасын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын тексеру:
Қазақстан жерін зерттеулер қандай кезеңдерге бөлінеді?
Қандай зерттеушілерді білесің дер?
Ш.Уәлихановтың география ғылымына қосқан үлесі жайлы не айтасыңдар?
Ой шақыру:
Оқушылар, алдарында тұрған кестеден нені байқауға болады?
Мағынаны тану: тақырып бойынша сабақты түсіндіру,яғни геохронологиялық кесте және жердің жасын анықтау жайлы түсінік беру.
Ой талқы:геохронологиялық кестеден нені анықтау болады
Бекіту:48 бет 3-4тапсырмаларды орындау
Қосымша тапсырмалар: жердің даму тарихы жайлы эссе жаз.
Бес жолды өлең: Жер
Үйге тапсырма: 46 бет кестені сызу.
Бағалау:
Достарыңызбен бөлісу: |