Сабақтың тақырыбы; Халық саны және табиғи өсіммен ұдайы өсуі



Дата27.07.2017
өлшемі52,52 Kb.
#22178
түріСабақ
.

№1 сабақ бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары



Сабақтың тақырыбы; Халық саны және табиғи өсіммен ұдайы өсуі

Мектеп; №111 Ж .Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Күні;19 .01.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні;


Сынып; 9

Қатысқандар саны; 15

Қатыспағандар саны;


Сабаққа негізделген оқу

мақсаты

Қазақстандағы жеңіл өнеркәсіп салаларын ажыратады , олардың ерекшеліктеріне тоқталып өтеді

Сабақ мақсаттары

Барлығы; Қазақстанның жеңіл өнекркәсібімен танысады.

Көпшілігі; Жеңіл өнеркәсіп салалары туралы біледі

Кейбірі; Жеңіл өнеркәсіб жайында өмір мен байланыстырады дәлелдермен мысалдар келтіреді. .


Тілдік мақсаты

Оқушылар; тақырыптағы жана сөздердің мағынысын түсіндіре алады қай жерде қолданатынын біледі.
Негізгі сөз тіркестер;
Сыныптағы диалог жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған тармақтар;


Сіз неліктен екенін айта аласызба?


Жазылым бойынша ұсыныстар;

-демография-демаграфия

-этнография-этнаграфия

Алдыңғы оқу

-Қазақстандағы тамақ өнеркәсібі жайында біледі

-Өнеркәсіб салаларын ажырата отырыв айта алды

-Тамақ өнеркәсібі жайында жан-жақты қарастыра алады

-Өнеркәсіптің негізгі ерекшеліктерін түсіндіріп бере алады




Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Басталуы

Кіріспе


(5 минут)

А) СәлемдесуШаттық шеңбері «Жақыннан танысу» әдісі арқылы сыныпта ынтымақтастық ахуалды қалыптастырамын

Б) Үй тапсырмасын сұрау «Серпілген сауал» жаттығуы арқылы сұрадым Үш топтан

үш оқушыны таңдап алдым .Мақсатым оқушылардың

өткен тақырыпты қаншалықты менгергендігін білу үшін.. Тақырыпшалар жазылған әртүрлі пішіндегі оқушы санына байланысты кесілген ,қағаздарды алады және құрастырады.Парақшаларды құрастырған кезде топтың

Тапсырмасы шығады.

1-топ Мақта мата

2-топ.Кендір-кенеп

3-топ.Аң терісі



Ортасы;

Тұсаукесер

(5 минут)

Негізгі бөлім

(20 минут)


Парақшаларды құрастыру және топқа бөлу арқылы бүгінгі .Сабақтың тақырыбы мен мақсаты ашылды .Топтарда тапсырма парақшаларын құрастыру арқылы

Джигсо әдісі өздігінен іске асады.Джигсо әдісін қолданғандағы мақсатым ;Жаңа тақырыпты меңгерту арқылы білімдерін жетілдіру.Оқушылар өз тапсырмаларын оқиды, талқылайды және плакат бетіне түсіріп қорғайды. Қорғау бар дәлелмен моделдеу әдісі арқылы картадан көрсетеді тақырыбына байланысты.

Бүгінгі сабақта түртпе,сынақтан өткізу,басқаға бағыттау арқылы сабақты пысқтаймын

1.Жеңіл өнеркәсіптің маңызы қандай? Жеңіл өнекәсіп салаларын кандай факторлармен анықтай алатынын айта аласыз ба? Келесі оқушыға сіздің пікіріңіз қандай?

2.Жеңіл өнеркәсіп аз болуы аумақты игеруді ,еңбек әлеуетінің ұлғаюын шектейді ме?Жеңіл өнеркәсіп түрлеріне бір екі мысал келтіре аласызба? Басқаға бағыттау Жеңіл өнеркәсіп аз болу не себебті сіздің ойыңыз кандай?

3 Жеңіл өнеркәсіп салалары арасында байланыс бар ма?Егер байланыс бар немес жоқ болса себебін түсіндіре аласыз ба? Жауабына байланысты ол жайында мысал келтіре аласыз ба?


Аякталуы

Қортынды


(10 минут)

Такырыпты қаншалықты меңгергендігін білу

мақсатында сабақты қортындылаймын.Ыстық

орындық тәсілі арқылы .Бүгінгі сабаққа кері байланысты екі жұлдыз бір тілек арқылы жазбаша түрде аламын.


5 минут

Үйге тапсырма. Осы тақырыпты түгел оқып келу.

Кері байланысты Бағдаршам әдісі арқылы жазбаша түрде алдым Бағалау парақшасына қызыл ,жасыл,сары түстер

арқылы бағалаймын


Қосымша ақпарат сайттар?

Саралау;Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?



Бағалау.Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ- мен байланыс

Құндылықтармен байланыс


Үй тапсырмасын сұрауда «Серпілген сауал»жаттығуында

Негізгі бөлімдегі тақырыпты

қорғағанда және қортындыдағы

Ыстық орындық жаттығуы барысында яғни бүкіл сабақтың

барысында көрініс табады


Бағалау парақшасы арқылы бағалау

Тарих,математика

Тарих- ежелгі адамдардың шаруашылығы

Математика-халық санының үлесі


Рефлексия

Сабақ оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау

шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және

неліктен?




Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табыст ы болды (Оқытуды да ,оқуды да ескеріңіз)

1 Топтасуда оқушы белсенділік танытады,бір-біріне көмек беру арқылы тапсырманы орындауға әрекет жасайды

2 Бағалау критерийін қойған табысты болды

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

1 Үй тапсырмасын сұрауда барлығы қамтылды

2.Акт-ны пайдалану ,бағалау критериййін қою
Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге

көмектесетін не білдім?

1.Бейнеролик көрсетер алдында оқушыларға сол бейнероликтен қазір сұрақ қоямын деп назарын аудару және талқылату

2.Әр кезеңге уақытты қойып ,соны ұстану.

3.Бағалау шкаласын келесі сабаққа тиімді етіп қою

4.Жеке жұмыстың орындалганын назарға алу .




Тексерілді : Есенбеков.Б

Пән мұғалімі: Миржибаева Улбала Бектургановна

Пәні: География

Сабақтың тақырыбы: Халық саны

Сынып: 9

Мектеп:№111 Ж.Нұрлыбаев атындағы жом

Мекен-жайы: Ж.Нұрлыбаев «Өнімкер»ауылы

Электрон почта: mirjibaeva@mail.ru

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет