Сабақ :
|
Алгебра
|
Мектеп :
|
№32 Ә.Жангелдин атындағы жалпы орта мектебі
|
Мұғалімнің есімі:
|
Танкеева Перуза Бейсенхановна
|
Сынып:
|
11 «Б»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығару
|
Оқу мақсаты
|
Иррационал өрнектерге амалдар қолдана отырып, оларды түрлендіру арқылы есептерді өз бетінше шығара білу дағдыларын қалыптастыру
|
Ойлау деңгейі
|
Білу Талдау
Түсіну Жинақтау
Қолдану Бағалау
|
Сабақ мақсаттары
|
Иррационал өрнектерге амалдарды қолдана алады;
Иррационал өрнектерді түрлендіре алады;
Берілген есептердің барлығын орындай алады.
|
Барлық оқушылар орындайды:
Көпшілігі орындайды:
Кейбір оқушылар орындайды:
|
Бағалау критерилері
|
Иррационал өрнектерге амалдарды қолдана біледі;
Иррационал өрнектерді түрлендіре біледі;
Берілген есептердің барлығын орындай біледі.
|
Сөздік қор:
Тақырап бойынша терминдер:
Тақырып бойынша лексика:
Білім алушылар бір-бірімен диалогқа түседі:
|
Күрделі радикалдар, иррационал, рационал,модуль, дәрежелі түбір,
|
Өтілген тақырыптар бойынша өз бетінше есептерді шығара алады.
|
Алгебралық өрнек қашан иррационал өрнек бола алады?
Иррационал өрнектерге қандай түрлендірулер жасауға болады?
|
Құндылықтарды дарыту:
|
«Мәңгілік ел» құндылықтарын оқушы бойына сіңіру басты міндет:
Жалпы Ортақ Еңбек Қоғамы – Еңбек және шығармашылық ( өз жұмысын ұйымдастыра білу, белсенділік, бастамашыл, адалдық,жұмысқа әуесқойлық, үздік нәтижелерге жету).
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы
|
Сынып тазалығы: бор, тақта және сынып дайын болу керек
Жеке басының гигиенасы:
Мектеп формасы сақталынған, оқушы ұқыпты, таза киінген.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Қазақ тілі, тарих, сызу.
|
АКТ қолдану дағдысы:
|
Электронды оқулық
|
Алдыңғы меңгерілген білім:
|
Дәреже және түбір
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері:
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Басталуы :
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. 2 мин
Оқушылардың бүгінгі көңіл-күйлерін сұрап, сәттілік тілеймін.
α, β және γ бойынша топтасу.
|
Грек әліпбиінің α, β және γ әріптері
|
|
Өткенді еске түсіру . 2 мин.Сұрақтарға жауап алу.
Венн диаграммасы бойынша жауап алу.
Бүтін көрсеткішті және бөлшек көрсеткішті дәрежелердің қандай ұқсастығы және айырмашылығы бар?
Иррационал көрсеткішті дәреженің рационал көрсеткішті дәрежеден қандай айырмашылығы бар?
|
Сұрақ-жауап. Венн диаграммасы
|
Үй тапсырмасын тексеру. 5 мин. №112 есепті тақтадан көрсетіледі, оқушылар тексеріп алады.
Дескриптор:
Иррационал өрнектерге амалдарды қолдана біледі;
Иррационал өрнектерді түрлендіре біледі;
Берілген есептердің барлығын орындай біледі.
|
Оқулық, интерактивті тақта
|
Сабақтың ортасы:
Cергіту сәті:
|
Фишбоун әдісін қолдану. 7 мин. Топтық жұмыс. (Слайдпен жұмыс).
Проблема. Иррационал өрнектерге қандай түрлендірулер жасауға болады?
Есептер .
a=1; b=3; c=2; 1. (2)(2)
2. 2.
3. 3. 10
|