Сабақтың тақырыбы: Иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығару Оқу мақсаты



бет1/5
Дата04.12.2019
өлшемі0,51 Mb.
#52982
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
000ef35c-88b2a741


Сабақ :


Алгебра

Мектеп :

№32 Ә.Жангелдин атындағы жалпы орта мектебі

Мұғалімнің есімі:

Танкеева Перуза Бейсенхановна

Сынып:

11 «Б»

Сабақтың тақырыбы:

Иррационал өрнектерді түрлендіруге есептер шығару

Оқу мақсаты

Иррационал өрнектерге амалдар қолдана отырып, оларды түрлендіру арқылы есептерді өз бетінше шығара білу дағдыларын қалыптастыру

Ойлау деңгейі

Білу Талдау

Түсіну Жинақтау

Қолдану Бағалау

Сабақ мақсаттары

Иррационал өрнектерге амалдарды қолдана алады;
Иррационал өрнектерді түрлендіре алады;
Берілген есептердің барлығын орындай алады.

Барлық оқушылар орындайды:

Көпшілігі орындайды:

Кейбір оқушылар орындайды:

Бағалау критерилері

Иррационал өрнектерге амалдарды қолдана біледі;

Иррационал өрнектерді түрлендіре біледі;

Берілген есептердің барлығын орындай біледі.


Сөздік қор:

Тақырап бойынша терминдер:

Тақырып бойынша лексика:

Білім алушылар бір-бірімен диалогқа түседі:

Күрделі радикалдар, иррационал, рационал,модуль, дәрежелі түбір,



Өтілген тақырыптар бойынша өз бетінше есептерді шығара алады.



Алгебралық өрнек қашан иррационал өрнек бола алады?

Иррационал өрнектерге қандай түрлендірулер жасауға болады?



Құндылықтарды дарыту:

«Мәңгілік ел» құндылықтарын оқушы бойына сіңіру басты міндет:

Жалпы Ортақ Еңбек Қоғамы – Еңбек және шығармашылық ( өз жұмысын ұйымдастыра білу, белсенділік, бастамашыл, адалдық,жұмысқа әуесқойлық, үздік нәтижелерге жету).



Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы

Сынып тазалығы: бор, тақта және сынып дайын болу керек

Жеке басының гигиенасы:

Мектеп формасы сақталынған, оқушы ұқыпты, таза киінген.



Пәнаралық байланыс:

Қазақ тілі, тарих, сызу.

АКТ қолдану дағдысы:

Электронды оқулық

Алдыңғы меңгерілген білім:

Дәреже және түбір

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері:

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басталуы :


Психологиялық ахуал қалыптастыру. 2 мин

Оқушылардың бүгінгі көңіл-күйлерін сұрап, сәттілік тілеймін.



α, β және γ бойынша топтасу.

Грек әліпбиінің α, β және γ әріптері




Өткенді еске түсіру . 2 мин.Сұрақтарға жауап алу.

Венн диаграммасы бойынша жауап алу.

Бүтін көрсеткішті және бөлшек көрсеткішті дәрежелердің қандай ұқсастығы және айырмашылығы бар?

Иррационал көрсеткішті дәреженің рационал көрсеткішті дәрежеден қандай айырмашылығы бар?



Сұрақ-жауап. Венн диаграммасы

Үй тапсырмасын тексеру. 5 мин. №112 есепті тақтадан көрсетіледі, оқушылар тексеріп алады.



Дескриптор:

  • Иррационал өрнектерге амалдарды қолдана біледі;

  • Иррационал өрнектерді түрлендіре біледі;

  • Берілген есептердің барлығын орындай біледі.

Оқулық, интерактивті тақта

Сабақтың ортасы:

Cергіту сәті:

Фишбоун әдісін қолдану. 7 мин. Топтық жұмыс. (Слайдпен жұмыс).

Проблема. Иррационал өрнектерге қандай түрлендірулер жасауға болады?

Есептер .

a=1; b=3; c=2; 1. (2)(2)
2. 2.

3. 3. 10





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет