Сабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулалары Бөлім: Қысқаша көбейту формулалары



Дата04.02.2022
өлшемі315,03 Kb.
#130708
түріСабақ
Байланысты:
5 сабақ. Қысқаша көбейту формулалары


Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулалары

Бөлім:

Қысқаша көбейту формулалары

Педагогтің аты-жөні:

Нугумарова Дина Кенесовна

Күні:




Сыныбы:7

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қысқаша көбейту формулалары



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.11

қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

Сабақтың мақсаты:




қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
.



(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау
Бірмүшенің квадраты, бірмүшенің кубы ұғымдарын қайталау, ауызша жаттығулар орындау

Жаңа сабаққа кіріспе:


Екі өрнектің қосындысы, айырмасы, қосындының квадраты, айырманың квадраты, толымсыз квадрат ұғымдарын қайталау

Сұрақтарға жауап береді




Ауызша бағалау




Сабақтың
ортасы



Жетелеуші сұрақтар қояды, формуланы қорытып шығаруға бағыттайды
Жаттығыулармен жұмыс жүргізеді:
Көбейтуді орындаңыз:
(a + b)(a2 - ab + b2)=
(a - b)(a2 + ab + b2) =

Қорытынды жасаңыз


Қысқаша көбейту формуласын пайдаланып
өрнекті ықшамдаңыз:

Жұптық жұмыс

ҚБ
Өрнекті ықшамдаңыз:
1.

2.




Сұрақтарға жауап береді
Формуланы қорытып шығарады


Дәлелдейді:
(a + b)(a2 - ab + b2) = a3 - a2b + ab2 + a2b - ab2 + b3 = a3 + b3
(a - b)(a2 + ab + b2) = a3 + a2b + ab2 - a2b - ab2 - b3 = a3 - b3

Қорытынды жасайды


Жаттығуларды орындайды:



Орындайды:

Ықшамдайды:



Тапсырманы орындайды:






Ауызша

Дескриптор:


Қысқаша көбейту формулаларын қолданады

Дескриптор:


Қысқаша көбейту формуласын қолданады
Дескриптор:
Өрнекті ықшамдайды;
Мәнін табады



Есептер жинағы

Оқулық:
Алгебра,


7 сынып
https://onlinemonlin.org

Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия



Сабақты бекіту:
«Бағдаршам» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Сұрақтар:
Үйге тапсырма:


Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.





Өзін-өзі бағалау







Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Ілгерілендірілген тапсырмаларды беру

Мұғалімнің бағалауы, бірін-бірі бағалау, дескриптор, өзін-өзі бағалау

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындау

Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек?
1:
2:


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет