Сабақтың тақырыбы: Ішкі миграция Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата06.02.2023
өлшемі68,26 Kb.
#167625
түріСабақ
Байланысты:
30.01 11т


Пәні: қазақ тілі
Бөлім: Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция




Күні: 30.01.2023 жыл

Мұғалім:

Сынып: 11

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Ішкі миграция

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау;
11.3.2.1 - мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау;

Сабақ мақсаты

Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалайды. Мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасайды.

Жоспар:

Сабақ тың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин
Сабақ тың ортасы


30 мин


Ұйымдастыру кезеңі.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
-Қоғамдық қатынастардың түрлері туралы не түсіндіңдер?
-Қоғамның даму жолы қалай жүзеге асады?
-Экономикалық қажеттіліктер мен рухани қажеттіліктер туралы
қандай ой түйдіңдер?
1-тапсырма:_Грамматикалық_материалдағы_негізгі_ойды_үш_сөйлемге_сыйдырып,_жинақы_мәтін_жазады._2-тапсырма'>Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1-тапсырма:
Грамматикалық материалдағы негізгі ойды үш сөйлемге сыйдырып,
жинақы мәтін жазады.
2-тапсырма:
Мәтінді түрлі интонациямен рөлдерге бөліп оқиды.
Екі мәтіннің айырмашылықтарын
айқындайды.
БЖБ тапсырмалары
1-тапсырма. Берілген мәтін бойынша көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастырыңыз.
2-тапсырма. Тілдесім барысында интонацияның құрамдас бөліктерін орынды қолданыңыз. Мәтінде көтерілген мәселеге қатысты сыни тұрғыда баға беріңіз.

Оқушылар назарын сабаққа аударады.
Оқушылар тақырыпты анықтауға бағытталған сұрақтарға жауап береді.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.


Сөзталас жайлы жазылған граматикалық материалды 3 сөйлеммен түсіндіріп жазады.
Оқушылар рөлге кіріп, әртүрлі интонацияда мәтінді оқиды. Мәтіндерді салыстырып, айырмашылығын табады.
Қазыбек бидің толғауын мәнерлеп оқиды.

Берілген мәтін бойынша көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастырады.Тілдесім барысында интонацияның құрамдас бөліктерін орынды қолданады. Мәтінде көтерілген мәселеге қатысты сыни тұрғыда баға береді



ҚБ
Мадақтау
Дескриптор:
-Грамматикалық материалды оқиды.
- Ол жердегі негізгі ойды 3 сөйлемннен тұратын жинақы мәтін ретінде жазады.
ҚБ «Шапалақ» әдісі
Дескриптор:
-Мәтінді түрлі интонациямен оқиды.
- Екі мәтіннің айырмашылықтарын
айқындайды.
ҚБ «Басбармақ» әдісі
Дескриптор:
- Өлеңді
мәнерлеп оқиды.
- Әр-түрлі мәнерге сай қолданады.
ҚБ «Үш шапалақ» әдісі
Дескриптор:
Көтерілген мәселені анықтайды.
Тәжірибелік сұрақтар құрастырады.
Талқылау сұрақтарын құрастырады.
Сыни тұрғыда ой білдіреді.
Көтерілген мәселеге баға береді.
Интонацияның құрамдас бөліктерін орынды қолданады.
әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады
ҚБ Дескриптор арқылы



11-сынып «Қазақ тілі»оқулығы


Сабақ тың соңы
5мин
Үйге тапсырма

Кері байланыс:

8-жаттығу





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет