Сабақтың тақырыбы: Қыста қалай киінеміз? Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата08.02.2022
өлшемі1,65 Mb.
#130879
түріСабақ
Байланысты:
8 Қыста қалай киінеміз


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: V.Тәні саудың-жаны сау.

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 2

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Қыста қалай киінеміз?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

2.3.4.1 - мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар құрастыру және оған толық жауап беру


2.4.2.1 - оқыған/ аудио/бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: Тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну және кейіпкерлер мен оқиғалардың ретін анықтайды
Оқушылардың басым бөлігі: тыңдау-көру материалдағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою ж/е сипаттайды
Кейбір оқушылар: мәтінді өмірмен байланыстыра алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Психологиялық ахуал орнату:
Доп теп
дөптеп

Ала-ала алашалар,


Тамаша олар,
Оған кім таласа алар.


«Айналмақ» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау.




Қолпаштау

«Бас бармақ»






слайд

Сабақтың ортасы


1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:
Жаңа сөздер:
Тоңады – мерзнет
Тоңбайды – не мерзнет
Ки – одень
Сақтан - берегись


«Ой қозғау» әдісімен сұрақтар қойып сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.

  1. Қазір қай мезгіл?

  2. Суретте қай мезгіл бейнеленген?

  3. Балалар қалай киініп алған?

  4. Қыста қалай киінуіміз керек?



2. Тыңдалым/Оқылым
Қыста Әнел мен Анна далада ойнайды. Күн суық. Әнел тоңбайды. Оның күртешесі қалың. Анна тоңады. Оның күртешесі жұқа. Баскиімі жоқ. Анна, қалың күртеше ки! Баскиім ки! Қыста жылы киін! Аурудан сақтан.
.


1-тапсырма._Суреттерге_қарап,_сөйлемдерді_толықтырып_оқы.__4._Жазылым.'>3. Оқылым.
1-тапсырма. Суреттерге қарап, сөйлемдерді толықтырып оқы.

4. Жазылым.
2 – тапсырма Сөйлемді толықтырып жаз.

Әнелдің күртешесі ... .


Аннаның күртешесі ... .

1.Тыңдалым,айтылым.
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Суықтан сақтан.


«Ой қозғау» әдісімен қойылған сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады.
2.
Оқушылар суретке қарап,мәтінді тыңдайды,қайталайды, сөйлемдерді мәнерлеп оқиды.
Мәтін бойынша сұрақтарғ жауап береді.
Қыста Әнел мен Анна қайда ойнайды?
Күн қандай?
Әнел тоңды ма?
Оның күртешесі қандай?
Анна тоңды ма?
Оның күртешесі қандай?
3.Оқылым.Айтылым.
Суреттерге қарап, сөйлемдерді толықтырып оқиды.
Әнелдің баскиімі бар.
Аннаның баскиімі жоқ.


2-тапсырма
Сөйлемді толықтырып жазады.

Әнелдің күртешесі қалың .


Аннаның күртешесі жұқа .





Дескриптор:_Сөздерді_оқиды,_қайталайды,_сөз_тіркесін_құрастырады__Дескриптор'>Дескриптор:
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады

Дескриптор:
1.сұрақтарға жауап береді
2.мәтінді мазмұндайды


Дескриптор:
Суреттерге қарап, сөйлемдерді толықтырып оқиды.
Дескриптор:
Сөйлемді толықтырып жазады.

Слайд
Слайд
Оқулық 26 бет


Слайд
Оқулық
26 бет




Сергіту сәті







1-тапсырма.
2-тапсырма.

Жазу дәптері

Сабақтың соңы

Үйге: 27 бет 3-тапсырма- жазылым, сандық-жаттау





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет