Сабақтың тақырыбы: Ықтималдықтар теориясының негіздері. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата21.12.2021
өлшемі1,51 Mb.
#104583
түріСабақ
Байланысты:
Сагидуллина Даригуль Саиновна.


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.4.В. Ықтималдықтар теориясының элементтері.

Мектеп:Хромтау ауданы, «Аққұдық орта мектебі»КММ.

Мұғалімнің аты-жөні: Сагидуллина Даригуль Саиновна.

Күні:12.07.2019.

Сынып:9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ықтималдықтар теориясының негіздері.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

9.3.2.4. Ықтималдықтың статистикалық анықтамасын білу.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

-ықтималдықтың статистикалық анықтамасын сипаттау,



Оқушылардың басым бөлігі:

-есептерді шығару барысында ықтималдықтың статистикалық анықтамасын қолдануды үйрену,



Кейбір оқушылар:

-статистикалық ықтималдықты өмірмен байланыстырып есептерді шығару.



Бағалау критерийі

-ықтималдықты статистикалық анықтамасын сипаттайды;


Тілдік мақсаттар

классикалық ықтималдық, статистикалық ықтималдық

Құндылықтар-ға баулу

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы.

Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастыққа, қарым-қатынас жасауға баулу.



Зайырлы қоғам және жоғары руханият.

Жеке жұмыс арқылы денсаулық сақтау жүйесін дамыту.



Пәнаралық байланыс

Математика /сандар/, экономика /қаржы бөлімі/

Информатика / интернет желісінен ақпарат алу/



Алдыңғы білім

Оқиға түрлері, жиілік, ыктималдықтың классикалық анықтамасы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
6 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу, түгендеу.



Топқа бөлу/ тиынның елтаңба жағы, тиынның сан жағы суреттерімен/

2 топқа бөлінеді.



Топтық жұмыс. «Ойлан,бірік,бөліс»әдісі.

1-топ. оқиға түрлерін атау.

2-топ. жиілік, ықтималдықтың классикалық анықтамаларын айту.

«Қарлы кесек» әдісі./шашыраған сөздерден сөйлем құрау/


стати

қтың

Ықтим


масын

анықта

стик



алық

алды

білу

«Жасырын код» әдісі.

/ашық сұрақтар қою арқылы сандар шығару/

-барлығы неше кеспе? 9

-осы санның бөлгіштер саны нешеу? 3

-осы екі санның айырмасын 3 есе кеміт. 2

-шыққан сөйлем неше сөзден тұрады? 4



Осы жерде сабақтың оқу мақсаты ашылады.

Бағалау- үш шапалақ бойынша.

Барлығын дұрыс орындаса- 3шапалақ,

Екі тапсырма дұрыс орындаса-2 шапалақ,

Бір тапсырма дұрыс орындаса-1 шапалақ.



Саралау - жіктеу тәсілі бойынша.

Тиын суреттері

Кеспе қағаздары


Сабақтың ортасы

31 мин


1.Сыныппен жұмыс:

«Денотатты граф» әдісі.

/ Интернет желісінен алынған статистикалық ықтималдық туралы мәтін беріледі/



«INSERT» әдісі. Дәптерлеріңе керекті анықтаманы, формуланы жазады.
Бағалау- «Бір минут» әдісінде ынтыландыру сөздері:

«жарайсың!», «жақсы», «талпын».



Саралау- дереккөздер тәсілі бойынша.

2.Жұптық жұмыс.

«Көршіңізге айтыңыз!» әдісі.

/оқушылардың өз ойларын білдіруі үшін қолданылады/



Практикалық тапсырма:

1.Бір тиын екі рет лақтырылды. Ең болмаса бір рет «елтаңба» түсуінің ықтималдығын табыңдар.

2. Үш тиын лақтырылды. Екі «елтаңба» түсуінің ықтималдығын табыңдар.
Бағалау- өзара және өзін-өзі бағалау «Құстұмсық» әдісі бойынша.

Саралау-диалог және қолдау көрсету тәсілі бойынша.


w=
Қолдау көрсету үшін формуланы беру:

-
3.Жеке жұмыс.



Қалыптастырушы бағалау.

Ақтөбе облыстық денсаулық сақтау басқармасының 2018 жылғы статистикалық мәліметі бойынша 500 туылған балалардың 240 қыз бала. Қыз балалардың тууының жиілігін табыңыз.



Дескриптор:

-абсолюттік жиілік пен эксперимент санын ажыратады,

-оқиғаның жиілігін табады.

Бағалау- «+», «-» әдісі бойынша.

Саралау- қарқын тәсілі бойынша.
Қосымша тапсырма: (-1;6) интервалынан бүтін сан кездейсоқ таңдалады. Осы сан х3 -5х2+х=0 теңдеуінің түбірі болуының ықтималдығын табыңдар.
4.Сыныппен жұмыс.

Венн диаграммасы /салыстыру, салғастыру органайзері/.

Классикалық Статистикалық

ықтималдық


Бағалау- топтық бағалау.

«Стикер» әдісі. Көк түс- келісемін. Қызыл түс- келіспеймін.

1 топ мүшелері 2 топ мүшелерін бағалайды.

2 топ мүшелері 1 топ мүшелерін бағалайды.

Саралау- қорытынды тәсілі бойынша



АКТ


/ноутбук/
http://g.engime.org/kombinatorika-itimaldi-jene-statistika.html?page=24

Тиындар


Сызба

Көк,қызыл түсті

стикерлер


Сабақтың соңы

3 мин




Үйге тапсырма:

Ықтималдықтар теориясы бойынша қысқаша ғалым-математиктер туралы Хабарлама дайындаңдар.


Кері байланыс. «Тазалық» әдісі.



Суреттер,

стикер






Саралау- Сіз қандай тәсілмен қолдау көбірек көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?



Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

-жіктеу тәсілі

- дереккөздер тәсілі

- диалог және қолдау көрсету тәсілі

- қарқын тәсілі

- қорытынды тәсілі

- Үш шапалақ бойынша.

Барлығын дұрыс орындаса- 3шапалақ,

Екі тапсырма дұрыс орындаса-2 шапалақ,

Бір тапсырма дұрыс орындаса-1 шапалақ.



-«Бір минут» әдісі.

ынтыландыру сөздері:«жарайсың!», «жақсы», «талпын»

- «Құстұмсық» әдісі.

өзара және өзін-өзі бағалау.



-«+», «-» әдісі .

қалыптастырушы бағалау.

- «Стикер» әдісі. топтық бағалау.

Көк түс- келісемін.

Қызыл түс- келіспеймін.

1 топ мүшелері 2 топ мүшелерін бағалайды.



2 топ мүшелері 1 топ мүшелерін бағалайды.

Қауіпсіздік ережелерін сақтайды.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет