Сабақтың тақырыбы: Жергілікті белдеулік және бүкіләлемдік уақыт. Күнтізбе. Жажк. Мақсаты



бет1/2
Дата08.09.2017
өлшемі431,06 Kb.
#30389
түріСабақ
  1   2
Ұстаз туралы ақпарат: Семей қаласы Т.Аманов атындағы №16 жалпы орта білім беретін мектептің физика пәні мұғалімі Б.Д.Хамитова
Қысқа мерзімді жоспары

11.02.16ж

Физика

9 «Ә» сынып

Сабақтың тақырыбы:

Жергілікті белдеулік және бүкіләлемдік уақыт. Күнтізбе. ЖАЖК.

Мақсаты:

Жұлдызды аспанның жылжымалы картасымен жұмыс жасайды, жер бетінде географиялық координаталарды (ендікті) анықтайды, талдау жасап салыстыру қабілеттерін дамытады

Сілтеме:

ЖАЖК интернет материалдары, интербелсенді тақта, қосымша материалдар, 9 сынып оқулық

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

Жұлдызды аспанның жылжымалы картасын пайдаланып, шоқжұлдыздардың бағытын анықтау арқылы оқушылардың іскерлік дағдысы қалыптасады, жер бетіндегі географиялық ендікті анықтау арқылы есептеуге дағдыланды, теориялық білімін нығайтады, логикалық талдау жасауға үйренеді

Негізгі идеялар:

Сын тұрғысынан ойлауы дамиды, топпен жұмыс жасау қабілеттері қалыптасады, өз бетімен жұмыс жасауға шығармашылықтарын дамытуға дағдыланады, өзіндік қор жинауға дағдыланады

Сабақта қолданылатын материалдар:

Таратпа материалдар, ЖАЖК, плакат беттер, А4 қағазы, маркерлер

Оқыту әдістері:

Жаңа мағлұмат беру сабағы

Жаңа әдістер

СТО

АКТ

Топтық жұмыс

Сұрақ-жауап

Жеке жұмыс

Дерек сөздер

Ай-Күн күнтізбесі Вавилонда, Қытай, Грек, Римде қолданылған. «Үш жұлдыз-үшеуі үш айда туып, бір айда батыр», «Үркер туды, сорпа ас болды», «Сүмбіле туар қылтиып, ат семірер құнтиып»

Тапсырмалар

Диалогтік әдіс бойынша – үй тапсырмасын ауызша сұрақтарға сәйкестендіру арқылы жауап береді, географиядан жергілікті белдеулік бойынша мағлұматтарды қайталайды, таратпа материалдары бойынша жұптасып қорытынды жасайды. Постермен және ЖАЖК мен жұмыс жасайды


Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының әрекеті



Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. Оқушыға психологиялық ахуал туғызу (3 мин)

Сыныпты күн мен түннің теңелу айлары бойынша топқа бөлу «Наурыз»,«Маусым», «Қыркүйек», «Желтоқсан»


Оқушылар ай аттары бойынша топқа бөлінеді, топ ережесіне бағынады

  1. Үй тапсырмасын сұрау (5 мин)

Сәйкестендіру интербелсенді тақтадан сұрақтар көрсетіледі, ауызша жауап береді


Ойланады, ауызша жауап береді, толықтарады, тыңдайды, айқындайды

  1. Мағынаны ашу (3 мин)


  1. Тапсырма:



  1. Тапсырма:



Интербелсенді тақтадан бүгінгі тақырыпқа байланысты суреттер көрсетіледі

Тақырыпқа байланысты топтарға ассоциация құру тапсырылады,

соның бір сөзі бойынша тапсырма беріледі, кітаптан жауап іздейді

Әр топқа ЖАЖК бойынша Қазақстанда көрінетін жарық жұлдыздарды тауып, жарқырауын анықтау тапсырмасы беріледі(әр топқа әр түрлі жұлдыздардың атаулары беріледі)

Оқушылар суреттерді пайдаланып тақырыпты өздері ашып жазады

тапсырмасын орындайды

  1. Тақырып бойынша жеке және топта жұмыстар жасайды, постер сызып қорғайды




  1. ЖАЖК – н пайдаланып жұлдыздардың орнын, жарқырауын қандай жарты шарда орналасқанын, салыстырып картадан көрсетіп анықтайды.




4.Қорытындылау

(3мин)

Алған білімдерін ортаға салады, қорытынды жасайды


Өз ойларын ортаға салады, не үйренгенін айтады

5.Үйге тапсырма

(2 мин)

6-тарау түйінін басшылыққа алып 150 сөзден тұратын эссе жазу


Түртіп алады

6.Рефлексия

(3 мин)

Екі жұлдыз бір тілек

Сабақтан алған әсерлерін айтады

7.Бағалау (2 мин)

Формативті жиынтық бағалау

Топтар өз-өздерін бағалайды

Тақырыбы: «Жергілікті белдеулік және бүкіләлемдік уақыт. Күнтізбе»

Мақсаты: Жұлдызды аспанның жылжымалы картасымен жұмыс жасайды, жер бетіндегі географиялық координаталарды (ендікті)

анықтайды, талдау жасап салыстыру қабілеттерін дамытады.







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет