Күні:19.10.2016ж
|
Сыныбы:5г
|
Пәні:Қазақ әдебиеті
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жұмбақтар
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларға жұмбақтар туралы әдеби білім беру,
оқушылардың логикалық ойлауын, ой дәлдігін дамыту, сөйлеу мәдениетін жетілдіру, түрлі амал – тәсілдер арқылы іздендіре отырып шығармашылыққа баулу.
|
Күтілетін
нәтиже:
|
Оқушылар жұмбақтар туралы түсінеді, мысалдар арқылы білетінін дәлелдейді, тапсырмалармен жұмыс жасайды, теориялық білімдерін практикада қолдана алады.
|
Әдіс-
тәсілдер:
|
Түсіндіру , сұрақ-жауап, сергіту жаттығулары, «Аралас, тоқта, жұптас» әдісі, «Эстафета» әдісі, «Венн диаграмасы » , «Сіздер қалай сөйлер едіңіздер? » әдісі, «Белес бекеттері» тапсырмалары, «Артық болмас білгенің!» т.б
|
Ресурстар:
|
Оқулық, слайдтар, үлестірмелі материалдар, сергіту жаттығулары, бор, тақта, кестелер мен сызбалар, бағалау парақшалары, интер- белсенді тақта, жұмбақтар.
|
Сабақтың
барысы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Оқушыларды түгелдеу, сыныпты сабақ өтуге дайындау, топқа бөлу, топ басшы сайлап алу. «Мақалдар», «Жұмбақтар» парақшасы арқылы бөлінеді. Сабақ жоспарын таныстырып өтемін.
|
Оқушылар оқу құралдарын түгелдеп, сабаққа қатысуға дайындалады.
|
Үй тапсырмасы:
|
«Эстафета» ойыны .
Оқушыларға 3 минут уақытта тапсырмалар беріледі. Екі топ осы аралықта барлық тапсырмаларды үлгеріп , орындаулары керек
|
1-топ.
1.Мақал дегеніміз не?
2.Мақал- мәтелдерде даналық ой қалай айтылады?
3.Отан, туған жер туралы мақал айт.
4.Қандай тақырыптарда мақал- мәтелдер білесің?
5.Ауыз әдебиеті үлгілерін ата.
6.Жапырақ сөзіне мақал айт.
2-топ.
1.Мәтел дегеніміз не?
2.Қандай салт- дәстүрлерді білесің?
3.Достық тақырыбында мақал айт.
4.Туған жердей жер болмас.... . Ойды жалға.
5.Ертегілердің түрлерін ата.
6.Халық арасында айтылып жүрген төрт түлік мал туралы ғибрат сөзді айт.
|
Достарыңызбен бөлісу: |