Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
10 минут
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру.
|
Оқушылардың қатарда түзу тұрады. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындайды..
|
Ауызша кері байланыс
|
Ысқырық, футбол добы
|
Сабақтың
ортасы
30 минут
|
Ойын ережесімен таныстыру
Жаттығудағы допты тоқтату/беруді орындаңыз (футбол). Білім алушылар 8-10м қашықтықта бір-біріне қарама–қарсы тұрады (жұптық жұмыс).
1. Табанының ішкі жағымен допты беру және допты табанының ішкі жағымен тоқтатады.
2. Серіктесіне дейін допты жүргізеді. Допты тоқтату және бастапқы орынына тоқтап, серіктесіне допты береді.
3. Табанының сыртқы жағымен серіктесіне допты береді.
Дескриптор
- жаттығудағы допты тоқтату/беруді орындайды;
- қозғалыс комбинацияларын реттілігімен орындайды.
|
(С, Т, Ф) «Ортаңғыға доп»
Қатысушылар 2-3 командаға бөлініп, шеңбер құрайды. Әрбір шеңбердің ортасында қолына доп ұстаған коман да капитаны болады. Капитан белгі бойынша допты өз командасының бірінші ойыншысына лақтырады. Ол допты қағып алып, оны екінші ойыншыға лақтырады және т.с.с. Команданың соңғы ойыншысынан допты алып, капитан доп ұстаған қолын жоғары көтереді. Содан кейін басқа капитанды таңдайды да, ойын жалғасады.
|
Оқушылар бір-біріне бағалайды.
|
Сабақтың
соңы
5 минут
|
Сабақты қорытындылау:
Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау.
Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады.
көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.
|
Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. \
Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді.
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды.
Үздік нәтиже өзіндік ойлармен бөліседі.
Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.
|
Ауызша кері байланыс
- мен бүгін ... туралы білдім;
- маған … қиын болды;
- … туралы түсінік пайда болды;
- мен … үйрендім;
- … жасау қолымнан келді;
- … туралы білу қызықты болды;
- … мені таң қалдырды;
- мен … жасағым келді және т.с.с.
|
|