Сабақтың тақырыбы: Жұрнақ пен жалғау 302 306 жаттығулар Сабақтың мақсаты



Дата04.07.2018
өлшемі18,98 Kb.
#46399
түріСабақ
Қазақ тілі Жұрнақ пен жалғау қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

Жұрнақ пен жалғау 302 – 306 жаттығулар

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жұрнақ пен жалғау жайлы оқушылардың өт- кен сабақта алған түсініктерін кеңейту:оларға жаңа сөз жа сайтын қосымшалар мен сөздерді бір-бірі мен байланыстыратын қосымшалардың арасыдағы айырмашылықты меңгерту.

Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.

Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бі рін сыйлайды, көмектеседі.

Күтілетін нәтиже

Тақырып пен терең танысады.Әр түрлі тапсырмалар орындай отырып білімдерін арттырады.Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады.

Сілтеме

Оқулық 2 сынып, 109 – 110 бет

Сабақта қолданылатын материалдар:

  1. А-3 парағы

  2. Стикерлер

  3. Оқулық

  4. Тақырыпқа байланысты плакаттар

Оқыту әдістері:

СТО

Оқыту үшін бағалау



1.жұппен жұмыс

2.топтық жұмыс



Сабақтың барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 3 топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату, топ ережесін еске түсіріп, іліп қою.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Өткен сабақта өтілген ережелерді еске түсіру,қайталау. 301- жаттығу «Медеу мұзайдынында» тақырыбына әңгіме құрап жазу.Әр топтан бір оқушыға оқыту.


ІІІ. Жаңа сабақ

Сұрақтарға жауаптар алу арқылы тақырыпты ашу немесе бір-біріне сқрақ қойып, жауап алу.

ІҮ. Тапсырма

Оқулықтағы тапсырма топтарға бөліп беріледі. 304 - жаттығудағы

  1. ші сөйлем 1 топқа

  2. ші сөйлем 2 топқа

  3. ші сөйлем 3 топқа

  4. ші сөйлем 4 топқа беріледі.

Ү. Сергіту сәті

Ой сергіту жаттығулары

Ү. Пысықтау

108 беттегі ереже арқылы пысықтау.

ҮІ. Қорытынды

Сұрақ – жауап әдісі бойынша.

-Түбір сөз дегеніміз не?

–Қосымша дегеніміз не?

–Жұрнақ дегеніміз не?

-Жалғау дегеніміз не?


ҮІІ. Үй тапсырмасы

306 – жаттығу 110 бет



Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

І. Ұйымдастыру кезеңі 15.15-11.18

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. минут

2 минут

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу

3түрлі шарикті таңдаулары бойынша оқушыларды топқа бөлу.

Әр топтың өздеріне топ басшысын сайлату.

Топ ережесін құру.



түрлі шарикті таңдаулары бойынша 4 топқа бөлініп, орындарына отырады

Өздері топ басшысын сайлайды.

Барлық топ бірлікте топ ережесін құрады.


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

(4 мин) 15.18-15.22

Сурет бойынша құраған сөйлемде рін әр топтан бір оқушыға оқыту.

Әр топтан бір оқушы дауыстап оқиды.


ІІІ. Жаңа сабақ

Тақырыпты ашу

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

2 минут


Оқушылардан сұрақтарына жауап тар алып,жаңа тақырыпты ашады.

Жаңа сабақтың тақырыбын дәптер леріне жаздырады.



Сұрақтарға жауаптар беріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашып, дәптерлеріне жазады.

Тапсырма


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

20 минут

Оқулықпен жұмыс


302 – жаттығуды ауызша орындайды.

ІҮ. Сергіту сәті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут

Ой – сергіту жаттығулары бойынша тапсырмалар беріледі.

Сергіту сәтіне қатысады

Ү. Пысықтау

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

3 минут

108 беттегі ереже арқылы пысықтау. Мысал келтіріп, дәлелдеп беру.

Мысал келтіріп, дәлелдеп береді.

ҮІ. Қорытынды

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

5 минут

Манитордағы берілген сұрақтарға әр топ жауап береді.

Оқушылар өз тобына беріл ген сұрақтарға жауап береді.


Кері байланыс

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут

Стикерлерге сабақтан алған әсерлері туралы жазып, жапсыруға тапсырма беру

Тақтада ілулі тұрған колбаның суретіне сабақтан алған әсерлері туралы жазылған стикерлерлерін жапсыру.

ҮІІ. Үй тапсырмасы

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

1 минут

306 – жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрау.

Тапсырмаларды мұқият тыңдап, түртіп алу

ҮІІІ. Бағалау


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

3 минут

Сабақ барысында алған баллдарын қорытып, бағалау

Сабақта алған бағаларын күнделіктеріне қойдыру.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет