Сабақтың тақырыбы Комбайншы. Ғафу Қайырбеков Мақсаты



Дата22.08.2017
өлшемі84,54 Kb.
#24195
түріСабақ
Әдебиеттік оқу 3-сынып қысқа мерзімді жоспар

№6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі:Кысырауова Шынар Андебековна



Пәні Әдебиеттік оқу 3- сынып. №3.

Сабақтың тақырыбы

Комбайншы. Ғафу Қайырбеков

Мақсаты

Комбайыншы өлеңінің мазмұнын ашу. Еңбексүйгіштікке, мамандық иелерін құрметтей білуге тәрбиелеу

Оқыту нәтижесі

  1. Өлең мазмұнымен танысады.

  2. Өткенмен қазіргі білімін байланыстырады

  3. Өз бетінше ой қорытып үйренеді.

Түйінді идеясы




Әдіс-тәсілдер

Жұптық әңгіме, жобалау, топтық жұмыс, ассосациация,

Уақыты

Ресурстар

Сабақтың мазмұны

2 минут


5 минут


Слайд


Сабақ кезеңдері

стратегиялар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

саралау

Бағалау

Қызығушылығын ояту


1.Психологиялық

тренинг


2.Топтасу

3.Талқылау




1.Амандасу.

Суреттер арқылы топтарға бөлу

2.Үй тапсырмасын сұрау


1.Комбайн, комбайншы, астық, дән суреттері арқылы топқа бөлінеді

2.Мәтін мазмұнын жұптаса отырып бірі-біріне айтады. Салған суретін топта бағалап, үздігін ортаға шығарады






Бас бармақпен бағалау



2 минут


Бейнежазба




АКТ


Бейнежазбаны қарай отырып не байқадыңдар?

Бейнежазбаны қарап, қандай мамандық иесі туралы айтылғанын анықтау






6 минут







Ассоциация жасау


Комбайыншы сөзіне ассоциация жасау

Білім алушы өзінің тәжірибесі мен оқып білгенін байланыстыра отырып баяндайды.




Үш шапалақпен бағалау

6 минут




Жаңа мағынаны тану

«Өзара оқыту» сызба әдісі


Өлең мазмұнымен танысып шығуды ұсынады

1. Білім алушылар жеке іштен оқып шығады. 1,2 деп саналып өзара сұрақ қою арқылы оқытады




Жетон арқылы

8 минут

Постер




Топтық жұмыс

1-топ:Комбайыншы еңбегі жайлы әңгімелейді

2-топ: «Жер Ана» деп не себепті айтамыз?

3-топ:Нанға қатысты тыйым сөздерді жаз

4-топ:Мамандық туралы мақал-мәтелдер жазу



Жеке, топта талдайды және қорғайды

1-топ:Комбайыншы еңбегі жайлы әңгімелейді

2-топ: «Жер Ана» деп не себепті айтамыз?

3-топ:Нанға қатысты тыйым сөздерді жаз

4-топ:Мамандық туралы мақал-мәтелдер жазу





Топтық бағалау

5минут

Бейнетаспа




АКТ

Сергіту сәті



«Комбайыншы қыз» әуенін бейнетаспадан тыңдайды

Комбайншының еңбегі туралы сезінеді







6минут

Үлестірмелі қиықша

Рефлексия

«Синквейн» әдісі

5 жолды өлең құрастыру тапсырылады (Комбайыншы немесе мамандық)

Жеке, топта құрастырып, әр топ үздігін оқиды


Шығарм.төмен оқушыға тірек сөздер беремін

Үш шапалақпен бағалау

2минут

стикерлер

Кері байланыс




Мұғалім кері байланысқа байланысты нәтиже сабағын жоспарлайды

Оқушылар өздерінің сабақ бойынша туындаған сұрақтарын, пікірлерін «сауал қобдишасына» салады




2 жұлдыз,

1 тілек



Қосымша тапсырма










1.Өлеңді жаттау

2. Мамандық туралы жұмбақтар жинақтау









Бағалау
















Форм.бағала

Әдебиеттік оқу 3-сынып қысқа мерзімді жоспар

№6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі:Кысырауова Шынар Андебековна



Пәні Әдебиеттік оқу 3- сынып. №4.

Сабақтың тақырыбы

Қатқан нан

Мақсаты

Шығарманың негізгі ойын оқушылардың түсінуіне жағдай жасау. Еңбекті сүюге, нан қадірін білуге тәрбиелеу

Оқыту нәтижесі

1. Мәтін мазмұнымен танысады

2. Бірлесіп жұмыс істеу дағдысын қалыптастырады.

3. Өздері білетін мәліметтермен бөлісіп үйренеді.

4. Өзгенің пікіріне төзімділікпен қарауға дағдыланады



Түйінді идеясы

Нан – қасиетті тағам

Әдіс-тәсілдер

Кластер әдісі, жеке, жұптық, топтық жұмыс

Уақыты

Ресурстар

Сабақтың мазмұны







Сабақ кезеңдері

стратегиялар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

саралау

Бағалау

2 минут

8 минут

3 минут


Слайд

Постер


Қиықшалар

Қызығушылығын ояту


1.Психологиялық

тренинг


2.Топтасу

3.Жұптық жұмыс

4.Талқылау

5.Кластер әдісі



1.Амандасу

Арпа, бидай, сұлы, тары суреттері беріледі

2. Үй тапсырмасын сұрау

3.Сабақ тақырыбын анықтату.

«Дәнді дақылдар» тақырыбына кластер жасау

3.Қиықшалар таратылады



1.Арпа, бидай, сұлы, тары суреттері арқылы топқа бөлінеді

2.»Комбайншы» өлеңін жұп болып бір-біріне жатқа айту


1-қ. .«Дәнді дақылдар» тақырыбына кластер жасау

2-қ.Осы бағыттағы тақырып бойынша жеке өз дәптерлеріне не таныс, соны жазу

3-қ.топта талқылау, топ атынан жауап дайындау

4-қ.кластер бойынша топтың жауабын жалпы тақтаға жазу

Әр топ қиықшалардағы мәтінді оқи отырып, арпа, бидай, сұлы, жүгері туралы білімдерін толықтырады




Жұптық бағалау


Топтық бағалау

5минут


Постер




«Ассоциация» әдісі

Нан түрлерін ата ?



- Таба нан
- Тандыр нан

- Қатқан нан


- Қытырлақ нан

Оқушылар өз білетіндерін тақтаға жазады






Бас бармақпен бағалау

7 минут

10 минут


Постер

Мағынаны тану

«Өзара оқыту» сызба әдісі

Топпен жұмыс





Оқулықпен жұмыс.

Мәтін мазмұнымен танысып шығуды ұсынады


Мәтінмен жұмыс


1. Білім алушылар жеке іштен оқып шығады. 1,2 деп саналып өзара сұрақ қою арқылы оқытады
1-топ:Мәтін бойынша мазмұнын айтады

2-топ: 5 жолды өлең құрастырады

3-топ:Мақал-мәтелдерді жалғастырады

4-топ: Балалардың іс-әрекетіне баға беру. Жеке, топта талқылайды, қорғайды.



Шығармашылығы төмен білім алушыға нан туралы тыйым сөздер айту



Жетон арқылы

Топтық бағалау



5минут




Рефлексия

Автор орындығы

Автор орындығы

«Нансыз өмір жоқ» эссе жазу




Бас бармақпен бағалау

2 минут




Қорытынды




Осы өткен сабақтар тізбесіндегі тақырыптардағы барлығының ортақ түйіндісі не?

1. Барлық шығармалар да жалқау болмауға, еңбек етуге шақырады

2.Нан қиқымын шашпаңдар


Жерге жатса баспаңдар
Теріп алып қастерлеп
Торғайлаңдарға тастаңдар







2минут

стикерлер

Кері байланыс







Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады




2 жұлдыз,

1 тілек



Қосымша тапсырма










1. Мәтінді оқу, мазмұндау

2.Нан туралы сурет салу









Бағалау
















Формативті бағалау


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет