Әдебиеттік оқу 3-сынып қысқа мерзімді жоспар
№6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі:Кысырауова Шынар Андебековна
Пәні Әдебиеттік оқу 3- сынып. №3.
|
Сабақтың тақырыбы
|
Комбайншы. Ғафу Қайырбеков
|
Мақсаты
|
Комбайыншы өлеңінің мазмұнын ашу. Еңбексүйгіштікке, мамандық иелерін құрметтей білуге тәрбиелеу
|
Оқыту нәтижесі
|
Өлең мазмұнымен танысады.
Өткенмен қазіргі білімін байланыстырады
Өз бетінше ой қорытып үйренеді.
|
Түйінді идеясы
|
|
Әдіс-тәсілдер
|
Жұптық әңгіме, жобалау, топтық жұмыс, ассосациация,
|
Уақыты
|
Ресурстар
|
Сабақтың мазмұны
|
2 минут
5 минут
|
Слайд
|
Сабақ кезеңдері
|
стратегиялар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
саралау
|
Бағалау
|
Қызығушылығын ояту
|
1.Психологиялық
тренинг
2.Топтасу
3.Талқылау
|
1.Амандасу.
Суреттер арқылы топтарға бөлу
2.Үй тапсырмасын сұрау
|
1.Комбайн, комбайншы, астық, дән суреттері арқылы топқа бөлінеді
2.Мәтін мазмұнын жұптаса отырып бірі-біріне айтады. Салған суретін топта бағалап, үздігін ортаға шығарады
|
|
Бас бармақпен бағалау
|
2 минут
|
Бейнежазба
|
|
АКТ
|
Бейнежазбаны қарай отырып не байқадыңдар?
|
Бейнежазбаны қарап, қандай мамандық иесі туралы айтылғанын анықтау
|
|
|
6 минут
|
|
|
Ассоциация жасау
|
Комбайыншы сөзіне ассоциация жасау
|
Білім алушы өзінің тәжірибесі мен оқып білгенін байланыстыра отырып баяндайды.
|
|
Үш шапалақпен бағалау
|
6 минут
|
|
Жаңа мағынаны тану
|
«Өзара оқыту» сызба әдісі
|
Өлең мазмұнымен танысып шығуды ұсынады
|
1. Білім алушылар жеке іштен оқып шығады. 1,2 деп саналып өзара сұрақ қою арқылы оқытады
|
|
Жетон арқылы
|
8 минут
|
Постер
|
|
Топтық жұмыс
|
1-топ:Комбайыншы еңбегі жайлы әңгімелейді
2-топ: «Жер Ана» деп не себепті айтамыз?
3-топ:Нанға қатысты тыйым сөздерді жаз
4-топ:Мамандық туралы мақал-мәтелдер жазу
|
Жеке, топта талдайды және қорғайды
1-топ:Комбайыншы еңбегі жайлы әңгімелейді
2-топ: «Жер Ана» деп не себепті айтамыз?
3-топ:Нанға қатысты тыйым сөздерді жаз
4-топ:Мамандық туралы мақал-мәтелдер жазу
|
|
Топтық бағалау
|
5минут
|
Бейнетаспа
|
|
АКТ
Сергіту сәті
|
«Комбайыншы қыз» әуенін бейнетаспадан тыңдайды
|
Комбайншының еңбегі туралы сезінеді
|
|
|
6минут
|
Үлестірмелі қиықша
|
Рефлексия
|
«Синквейн» әдісі
|
5 жолды өлең құрастыру тапсырылады (Комбайыншы немесе мамандық)
|
Жеке, топта құрастырып, әр топ үздігін оқиды
|
Шығарм.төмен оқушыға тірек сөздер беремін
|
Үш шапалақпен бағалау
|
2минут
|
стикерлер
|
Кері байланыс
|
|
Мұғалім кері байланысқа байланысты нәтиже сабағын жоспарлайды
|
Оқушылар өздерінің сабақ бойынша туындаған сұрақтарын, пікірлерін «сауал қобдишасына» салады
|
|
2 жұлдыз,
1 тілек
|
Қосымша тапсырма
|
|
|
|
1.Өлеңді жаттау
2. Мамандық туралы жұмбақтар жинақтау
|
|
|
Бағалау
|
|
|
|
|
|
Форм.бағала
|
Әдебиеттік оқу 3-сынып қысқа мерзімді жоспар
№6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі:Кысырауова Шынар Андебековна
Пәні Әдебиеттік оқу 3- сынып. №4.
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қатқан нан
|
Мақсаты
|
Шығарманың негізгі ойын оқушылардың түсінуіне жағдай жасау. Еңбекті сүюге, нан қадірін білуге тәрбиелеу
|
Оқыту нәтижесі
|
1. Мәтін мазмұнымен танысады
2. Бірлесіп жұмыс істеу дағдысын қалыптастырады.
3. Өздері білетін мәліметтермен бөлісіп үйренеді.
4. Өзгенің пікіріне төзімділікпен қарауға дағдыланады
|
Түйінді идеясы
|
Нан – қасиетті тағам
|
Әдіс-тәсілдер
|
Кластер әдісі, жеке, жұптық, топтық жұмыс
|
Уақыты
|
Ресурстар
|
Сабақтың мазмұны
|
|
|
Сабақ кезеңдері
|
стратегиялар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
саралау
|
Бағалау
|
2 минут
8 минут
3 минут
|
Слайд
Постер
Қиықшалар
|
Қызығушылығын ояту
|
1.Психологиялық
тренинг
2.Топтасу
3.Жұптық жұмыс
4.Талқылау
5.Кластер әдісі
|
1.Амандасу
Арпа, бидай, сұлы, тары суреттері беріледі
2. Үй тапсырмасын сұрау
3.Сабақ тақырыбын анықтату.
«Дәнді дақылдар» тақырыбына кластер жасау
3.Қиықшалар таратылады
|
1.Арпа, бидай, сұлы, тары суреттері арқылы топқа бөлінеді
2.»Комбайншы» өлеңін жұп болып бір-біріне жатқа айту
1-қ. .«Дәнді дақылдар» тақырыбына кластер жасау
2-қ.Осы бағыттағы тақырып бойынша жеке өз дәптерлеріне не таныс, соны жазу
3-қ.топта талқылау, топ атынан жауап дайындау
4-қ.кластер бойынша топтың жауабын жалпы тақтаға жазу
Әр топ қиықшалардағы мәтінді оқи отырып, арпа, бидай, сұлы, жүгері туралы білімдерін толықтырады
|
|
Жұптық бағалау
Топтық бағалау
|
5минут
|
Постер
|
|
«Ассоциация» әдісі
|
Нан түрлерін ата ?
|
- Таба нан
- Тандыр нан
- Қатқан нан
- Қытырлақ нан
Оқушылар өз білетіндерін тақтаға жазады
|
|
Бас бармақпен бағалау
|
7 минут
10 минут
|
Постер
|
Мағынаны тану
|
«Өзара оқыту» сызба әдісі
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс.
Мәтін мазмұнымен танысып шығуды ұсынады
Мәтінмен жұмыс
|
1. Білім алушылар жеке іштен оқып шығады. 1,2 деп саналып өзара сұрақ қою арқылы оқытады
1-топ:Мәтін бойынша мазмұнын айтады
2-топ: 5 жолды өлең құрастырады
3-топ:Мақал-мәтелдерді жалғастырады
4-топ: Балалардың іс-әрекетіне баға беру. Жеке, топта талқылайды, қорғайды.
|
Шығармашылығы төмен білім алушыға нан туралы тыйым сөздер айту
|
Жетон арқылы
Топтық бағалау
|
5минут
|
|
Рефлексия
|
Автор орындығы
|
Автор орындығы
|
«Нансыз өмір жоқ» эссе жазу
|
|
Бас бармақпен бағалау
|
2 минут
|
|
Қорытынды
|
|
Осы өткен сабақтар тізбесіндегі тақырыптардағы барлығының ортақ түйіндісі не?
|
1. Барлық шығармалар да жалқау болмауға, еңбек етуге шақырады
2.Нан қиқымын шашпаңдар
Жерге жатса баспаңдар
Теріп алып қастерлеп
Торғайлаңдарға тастаңдар
|
|
|
2минут
|
стикерлер
|
Кері байланыс
|
|
|
Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады
|
|
2 жұлдыз,
1 тілек
|
Қосымша тапсырма
|
|
|
|
1. Мәтінді оқу, мазмұндау
2.Нан туралы сурет салу
|
|
|
Бағалау
|
|
|
|
|
|
Формативті бағалау
|
Достарыңызбен бөлісу: |