9.1.1.1- компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау.
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Компьютердің негізгі құрылғыларымен танысу.
Көптеген оқушылар:
Дербес компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларының қызметін
анықтау.
Кейбір оқушылар:
Пайдалану және мақсатына қарай компьютер конфигурациясына
тұжырым жасау.
Құндылыққа баулу
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік: оқушыларды жеке және топтық жұмыс жасауға баулу.
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
Ой сергіту. «Толағай» ойыны.
Үй тапсырмасын пысықтау
Ауызша мадақтау, ынталандыру.
1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Сабақтың ортасы
Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Миға шабуыл
Дербес компьютердің қандай құрылғыларын білесің?
Олар жайлы әңгімеле.
Істеп тұрған компьютердің ішкі және сыртқы
құрылғыларының техникалық сипаттамаларын қалай
білуге болады?
Жаңа білім.
Мұғалімнің түсіндірмесі бойынша мәтіндік редакторлардың
айырмашылығымен таныстырады.
Дескриптор
Дербес компьютердің ішкі, сыртқы құрылғыларының
қызметін анықтайды.
Топтық жұмыс
Пайдалану мақсатына қарай компьютерлердің
конфигурацияларын таңдаңдар. Мақсатына қарай
компьютер құрылғыларының техникалық сипаттамаларын
анықтаңдар .
Дескриптор
Компьютер конфигурациясын дұрыс таңдайды.
Жұптық жұмыс
Дизайн маманы үшін қажетті компьютердің
конфигурациясына құрылғылар таңдап ұсыныңдар.
Дескриптор
Компьютер конфигурациясының маңыздылығын
тұжырымдайды.
Оқушылардың жұмыстары қоржынға фишкалар жинау
арқылы бағаланады.
Мұғалімді тыңдайды
Фишкалар,
қоржын
Сабақтың соңы
Дәптермен жұмыс
Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау.
1. Компьютердің қандай түрлері бар? Оларға сипаттама
бер.
2. Дербес компьютер дегеніміз не?
3. Компьютердің ішкі құрылғыларына не жатады?
Сипатта.
4. Сыртқы құрылғыларға қандай құрылғылар жатады?
Сипатта.
5. Компьютерде орнатылған программалық
жабдықтармен құрылғылардың сипаттамаларын
қалай көруге болады?
«БББ кестесі» әдісі. Оқушылар сабақ туралы не білетінін,
не білгенін, не білгісі келетінін кестеге жазады.