Сабақтың тақырыбы Көзіңді қорға! Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (об сілтеме)



Дата10.03.2020
өлшемі26,55 Kb.
#59849
түріСабақ

Қазақ тілі және әдебиеті

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Компьютер тілін табу-өнер.





Күні: 11.03.19

Сынып: 5

-сабақ

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы

Көзіңді қорға!

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (ОБ сілтеме)

5.А6. Тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау

5.О1. Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау

5.ТБ2. Жазба жұмыстарында хабарлы сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, құрастыру.


Сабақтың мақсаттары


Барлығы: мәтінді оқып, түсіну.

Көпшілігі:қарапайымсөйлемдерарқылыкомпьютердің пайдалы,зияндыжақтарынсипаттау.

Кейбірі:Тақырып аясында алған білімдерін жинақтау, тұжырымдау


Бағалау критерийі

Ақпараттардың мәтінге қатысты дұрыс-бұрыстығын белгілейді.

Мәтіндегі негізгі ақпаратқа қатысты тірек сөздерді анықтайды.

Суретке қарап, тірек сөздерді қатыстырып сипаттайды


Дескриптор

Мәтінді тыңдайды

Таныс емес сөздермен танысады.

Сурет бойынша сөйлем құрастырады

Дұрыс – бұрысын анықтайды

Сөйлемдерді 1-жақта әңгімелейді

Тыйым сөздерді қолданады



Тілдік құндылықтар

Қарау, қорғау, алыс отыру, ұзақ отырмау, көзге жаттығу жасау, түзу, көзілдірік, демалу, зиян, ереже, сақтық, ғаламтор

Құндылықтарды

дарыту

«Салауатты өмір салтын» қолдауға жетелеу, оқушы бойында әдептілік, мәдениетті болу, сыйлау және зияткерлік әдептері қалыптастыру.

Пәнаралық

байланыстар

Белсенді тақтадан суретті қарау арқылы ИВТ пәнімен байланыс, көзге жаттығу жасау арқылы денешынықтару сабағымен, көзге келетін зияндарды айту арқылы биология пәнімен байланыс, әдептілік арқылы өзін – өзі тану пәнімен байланысады.

Алдыңғы меңгерілген білім

Компьютер жайлы біледі

Суретке қарап көріністі әңгімелей алады.

Хабарлы сөйлемдер құрастырып, ойын т


АКТ қолдану дағдылары

Сабақ барысында таныстырылым көрсеткенде қолданылады, әдептілік ережесін қарастыруда өзін – өзі тану пәнімен байланыс орнайды.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

1 – 8 минут



Ой шақырту. «видео»

Біледі

Денсаулыққа зиянды заттар


Ыстық орындық арқылы үй тапсырмасын сұрау, Графикалық диктант әдісі бойынша сөздерді тексеру.

Тақта, маркер

Сабақ ортасы

9 – 25 минут



Мәтіналды тапсырма. «Қалам тарту» арқылы өткен сабақты пысықтау. (фишкалардың түсі арқылы топқа бөлу)

Түсінеді

Таяқшаны алған оқушы егер қиналса тек түсінгенін білдіріп «Ия» немесе «жоқ» деп, өзіне сенімділер толық жауап береді.

1.Компьютердің көзге зияны жоқ.

2. Копьютер көп білу үшін керек.

3. Компьютер күшіңнің көп болуы үшін керек.

4. Компьютерге өте жақын отырған дұрыс.

5. компьютерге жақын отырсаң көзің ауырады. Т,б
Мәтінмен жұмыс кезеңіндегі тапсырмалар.Оқылым.

«Түртіп алу» әдісі. 4-тапсрыма. Оқушылар таныс емес сөздерді түртіп отырады(Ж)

А).Сөздікпен жұмыс.Тірек сөздерді анықтау

Б)ҚОЛДАНАДЫ

Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады,аудармасын айтады.Оларды оқиды,оқушыларға қайталатады, оқушылар ауызша сөз тіркестерін, сөйлем құрайды.
(ТЖ) АНАЛИЗ ЖАСАЙДЫ.

1-топ. А тобына мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау мақсатында, «Қарым-қатынас аймағы» пайдаланамын. Оқушылар мәтіндегі ойдың маңыздысын ішіне, маңызы жоғын сыртына жазады.

2-топ. В тобына «Күн- түн» әдісі. Оқушылар мәтіндегі негізгі ойды ашу үшін дұрыс-бұрыстығын анықтап, болымдыны ішіне, болымсыз етістікті сыртына жазады.

СЕРГІТУ СӘТІ «Кім жылдам?» әдісі арқылы зейінді жаттықтыру

Оңға қара, солға қара,

Жоғарыға, төменге.

Көру үшін болашақты,

Абай болғын көзіңе!



Сұрақтар жазылған кеспелер.


Кітап, сөздік


Үлестірмелі материал

Сызба


Сабақтың соңы

5 – 10 минут



Мәтін соңы жұмыс.4-тапсырма (Ж)

СИНТЕЗДЕУ. Қалыптастырушы бағалау



Мен көзімді қорғау үшін не істеймін.

Мәтіннен алған білімдерін суреттегі оқиғамен байланыстырып 1-жақта әңгімелеп жазу.

Кері байланыс

смайликтер








Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Қабілеті жоғары оқушылар берілген мақалдардың жалғасын бірден тауып, дұрыс айтып, ережелерді жаза алады.

топтық тапсырмада жауаптарын бақылау арқылы оқушылардың сабаққа қандай дәрежеде қатысқанын бағалау, тақырыпқа сай қажет сөздерді таңдай алу, қажетті сөздерді дұрыс қолдана білуі.


Оқушылармен сергіту сәтін өткізу арқылы денсаулығын қадағалауға және сабақ барысында қауіпсіздік техникасын сақтауларын ескертіп отыру.


Оңға қара, солға қара,

Жоғарыға, төменге.

Көру үшін болашақты,

Абай болғын көзіңе!

Қара - смотри

Қорғау - защитить

алыс отыру – сидеть далеко

ұзақ отырмау –долго не сидеть

көзге жаттығу жасау – делать упражнение на глаза

түзу- прямо, ровно

көзілдірік - очки

демалу – отдыхать

зиян - вред

ереже – правила

сақтық – осторожность


Қара - смотри

Қорғау - защитить

алыс отыру – сидеть далеко

ұзақ отырмау –долго не сидеть

көзге жаттығу жасау – делать упражнение на глаза

түзу- прямо, ровно

көзілдірік - очки

демалу – отдыхать

зиян - вред

ереже – правила

сақтық – осторожность
Қара - смотри

Қорғау - защитить

алыс отыру – сидеть далеко

ұзақ отырмау –долго не сидеть

көзге жаттығу жасау – делать упражнение на глаза

түзу- прямо, ровно

көзілдірік - очки

демалу – отдыхать

зиян - вред

ереже – правила

сақтық – осторожность


Қара - смотри

Қорғау- защитить

алыс отыру – сидеть далеко

ұзақ отырмау долго не сидеть

көзге жаттығу жасау

делать упражнение на глаза



түзу-

прямо, ровно



көзілдірік- очки

демалу- отдыхать

зиян - вред

ереже-правила

сақтық- осторожность

1.Компьютердің көзге зияны жоқ.

2. Копьютер көп білу үшін керек.

3. Компьютер күшіңнің көп болуы үшін керек.

4. Компьютерге өте жақын отырған дұрыс.

5. Компьютерге жақын отырсаң көзің ауырады.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет